Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Stojanovičs: "Uzbrūkošie pussargi? Mums vispār ir problēmas ar pussargiem"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Stojanovičs: "Uzbrūkošie pussargi? Mums vispār ir problēmas ar pussargiem"
Slaviša Stojanovičs. Foto: LFF

Piektdienas vakarā Latvijas futbola izlase pēc četriem zaudējumiem "Euro 2020" kvalifikācijas turnīra ievadā aizvadīs piekto maču, Zalcburgā tiekoties ar Austrijas valstsvienību. Pirmsspēles preses konferencē Latvijas izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs neslēpa, ka mūsu komandā tieši laukuma centrs ir problemātisks.

Vitālijs Maksimenko, Latvijas izlases aizsargs: "Esam aizvadījuši diezgan labu treniņnometni. Sagatavojāmies labi, bija intensīvi treniņi, pastrādājām arī taktiski, noskaņojums komandā ir labs. Mūsu komandā ir jaunas sejas - domāju, viņi ir diezgan motivēti. Tā būs laba iespēja viņiem sevi pierādīt pret tik spēcīgu pretinieku. Viņi varēs parādīt savas spējas pret vienu no labākajām komandām Eiropā.

Vitālij, esi spēlējis Austrijas Bundeslīgā un šobrīd Austrijas izlasē ir daudz futbolistu, kuri iepriekš vai joprojām pārstāv Zalcburgu. Cik daudzus no viņiem labi pazīsti? Varbūt kādu vari izcelt?
Maksimenko: "Jā. Labi pazīstu Karimu Onisivo, kurš tagad pārstāv Vācijas Bundeslīgas komandu "Mainz 05", bet iepriekš pavadījām ar viņu kopā vienu sezonu "Mattersburg". Tāpat esmu spēlējis pret vairākiem futbolistiem, viņiem pārstāvot Zalcburgas "Red Bull". Piemēram, pret Martinu Hinteregeru, pret Valentino Lazaro tieši šajā pašā stadionā. Ja kopumā par Austrijas izlasi, tad, protams, ļoti stipra, organizēta, disciplinēta komanda. Daudzi futbolisti spēlē Vācijas Bundeslīgā, kas ir viena no stiprākajām līgām Eiropā. Mūsu pašatdevei jābūt 100% līmenī katrā centimetrā, citādi nekā šeit nebūs..."

Vai no tiem, kuri ir šeit, visi ir veseli?
Slaviša Stojanovičs, Latvijas izlases galvenais treneris: "Jā, visi ir veseli un ceru, ka tā būs arī pēc šodienas noslēdzošā treniņa. Mums ir bijis tik daudz problēmu šī sagatavošanās cikla sākumposmā, pirms tā, tāpēc ceru, ka vismaz tagad viss būs kārtībā. Runāju par savainojumu situāciju, protams."

Rīgā sacījāt, ka situācija ar futbolistu gatavību ir sliktāka nekā tā bija jūnijā. Vai pēc šīs treniņu sesiju nedēļas redzat uzlabojumus?
Stojanovičs: "Rīgā runāju par kopējo situāciju. Tieši tāpēc kandidātu sarakstam mēģināju izvēlēties tādus futbolistus, kuri ir labā formā. Kaut kā man tas ir izdevies, taču redzēsim, kā būs. Mums jāaizvada divas spēles dažu dienu laikā, un tas mūsu gadījumā ir kaut kas sarežģīts [big thing - angļu val.], sevišķi tiem spēlētājiem, kuri nav konstanti spēļu ritmā. Mūsu rīcībā ir futbolisti, kuri klubos nespēlē katru maču. Piemēram, nospēlē vienu svētdienu spēli, tad nākamo svētdienu, bet pēc tam 14 dienas nespēlē. Taču tāda ir realitāte, un mums nav laika katru reizi meklēt attaisnojumus. Mums jādara savs darbs un jāparāda labāks sniegums nekā iepriekšējās divās spēlēs."

Vienīgo kvalitatīvo spēli no četrām, kas bijušas, aizvadījām Polijā. Taču no tās spēles šeit nebūs puses laukuma spēlētāju - Isajeva, Oša, Jāņa Ikaunieka, Rakela, Karašauska. Austrijā mūs sagaida savā ziņā līdzīga spēle - viesos pret lielu favorītu. Vai mēģināsim spēlēt tādā pašā stilā kā Varšavā, lai gan sastāvā būs ievērojamas izmaiņas?
Stojanovičs: "Attīstīsim savu filozofiju neatkarīgi no tā, kurš būs laukumā. Jāpaveic taktisks un tehnisks darbs laukumā. Kā minēju, cenšamies komandā iekļaut jaunas sejas, jaunas asinis. Rakela nav traumas dēļ, Oša nav traumas dēļ, Isajevs ir savainots diezgan ilgu laiku. Mums tas ir ļoti nozīmīgi, jo viņus aizvietot nav viegli. Mums vienkārši nav pietiekami daudz kvalitatīvu spēlētāju Virslīgā. Mums jādod iespēja citiem, jāgaida, kamēr viņi iekrās pieredzi un nobriedīs. Spēles kā šī, pret tik spēcīgu pretinieku tā laukumā, mums ir liela iespēja parādīt, uz ko šobrīd esam spējīgi un kas mums jāuzlabo. Mums jākļūst labākiem un labākiem, jo pēdējās divas spēles... nevaru atrast pareizos vārdus, lai to aprakstītu. Tas bija ļoti tālu no profesionālā futbola."

Vai jums ir vismaz divas trīs opcijas uzbrūkošā pussarga pozīcijai? Manuprāt, sastāvā ir vai nu aizsardzības tipa pussargi vai arī nepieredzējuši uzbrūkošie pussargi [kā Ķigurs - aut.].
Stojanovičs: "Mums ir problēmas ar pussargiem kopumā. Visos veidos. Mums nav lielas rezerves aizsardzības tipa pussarga pozīcijā, tāpat mums trūkst papildus uzbrūkošo pussargu. Sevišķi laukuma vidū, jo ir citas pozīcijas, kuras mēs kaut kādā veidā varam nosegt, piemēram, malējo pussargu pozīcijas ar uzbrucējiem. Savukārt laukuma centrs ir problemātisks. Mēģināsim atrast optimālo variantu šai spēlei, pēc tam nākamajai spēlei. Diemžēl situācija ir tāda. Negribu atkal sūdzēties, mums ir jāpieņem situācija tāda, kāda tā ir un jāmēģina izspiest maksimums.

Diezgan labi sapratu, ko teica Maksimenko [latviski], un pilnībā piekrītu viņam - spēlēsim pret, iespējams, "Top10" komandu Eiropā. Austrijai ir daudz kvalitātes, kur ir vācu un Balkānu mentalitātes sajaukums. Daudzi austriešu futbolisti spēlē lielos klubos lielās līgās - Vācijas Bundeslīgā un citās. Neuzskatīšu, jo paši zināt, kādi viņiem ir spēlētāji. Esmu sekojis Austrijas futbolam, kopš biju jauns - ģeogrāfiski Austrija nav tālu [no Slovēnijas]. Kādā brīdī Austrijā sākās futbola progress, kas sakrita ar laiku, kad turp devās mans profesors, doktors [nosauc vārdu, kuru šo rindu autoram neizdodas saklausīt - aut.]. Viņš centās ieviest pozitīvas lietas Austrijas futbolā un tagad redzam rezultātus."

Pēdējā laikā gan Gorkšs, gan Stojanovičs futbolistu sakarā ir daudz runājuši par nepietiekamu pašatdevi, attieksmi, runājuši par izlases kultu. Pirmkārt, vai patiešām ir ieviestas jūtami jaunas prasības? Otrkārt, vai paši futbolisti, tavuprāt, kaut ko ir sapratuši un mainījuši?
Maksimenko: "Jā, mums patiešām ir jauns [uzvedības] kodekss. Nevaru atklāt, kāds tieši - tam jāpaliek komandas iekšienē. Protams, mēs paši zinām par iepriekšējiem rezultātiem. Šajās spēlēs mums trūka pašatdeves, varbūt motivācijas, varbūt koncentrēšanās. Tagad no treneriem ir prasība izpildīt šīs lietas un vēl dažas, kas ir kodeksā."

Vai uz sevi arī vari attiecināt, ka jūnijā neizdarīji, ko varēji?
Maksimenko: "Par otro spēli diez vai varu teikt, jo guvu traumu [Maksimenko 0:5 zaudējumā pret Slovēniju tika nomainīts 16. minūtē pie 0:0 - aut.]. Pirmajā spēlē pret Izraēlu... man nekad nav problēmu ar motivāciju un arī tajā reizē tādu problēmu nebija."

Austrijas izlases preses konferencē šodien bija ap 30 austriešu žurnālistu, šeit mēs neredzam nevienu. Vai arī tas parāda viņu redzējumu par Latvijas futbolu un to, ka Latvija Austrijai nav nopietns pretinieks?
Stojanovičs: "Ja godīgi, tā ir diezgan neparasta situācija. Es neminēšu, kāpēc viņu šeit nav. Būtu profesionāli atrasties šeit. Jebkurā gadījumā mums jādara savs profesionālais darbs, pat ja atnāk tikai viens žurnālists. Jā, šī [preses konferences] telpa ir tukša, taču rīt mums jebkurā gadījumā jāparāda labs sniegums. Spēlēsim pret ļoti labu komandu. Mums jāspēlē labi neatkarīgi no tā, vai atnāk divi vai 100 žurnālisti, vai ierodas pieci vai 50 000 skatītāji. Mums jādara savs darbs. Profesionālāk nekā iepriekšējās divās spēlēs."

Sportacentrs.com no Zalcburgas.

     [+] [-]

, 2019-09-05 21:56, pirms 11 mēnešiem
Piedodiet
..ber ir tāda sajūta man, ka spēlēt Latvijas Izlasė futbolisti uzskata,ka tas ir sekundārs, nevis primārs variants...
P.S. Ar pesimismu gaidu 0:6 Austrijā un optismu 0: 4 Rīgā...

     [+] [-]

, 2019-09-05 21:56, pirms 11 mēnešiem
5-1 Vilki uzvarēs, kodekss tomēr ir kodekss.

     [+] [-]

, 2019-09-05 22:07, pirms 11 mēnešiem
Kä var iesis 1 vārtus 4 spēlēs un ielaist 13?

     [+] [-]

, 2019-09-05 22:10, pirms 11 mēnešiem
Es būšu optimists - 0:3 Austrijā un 1:2 mājās. Kaut kādām pozitīvām pārmaiņām mūsējo spēlē jābūt.

     [+] [-]

, 2019-09-05 22:44, pirms 11 mēnešiem
joka121 rakstīja: Kä var iesis 1 vārtus 4 spēlēs un ielaist 13?
Rīt vakar varēsi brīnities vēl vairāk

  +3 [+] [-]

, 2019-09-05 23:16, pirms 11 mēnešiem
Latvijas futbola izlases trenerim kaut kādā mērā jāpiemīt mazohista īpašībām. Citādi varētu būt psiholoģiski grūti.

     [+] [-]

, 2019-09-06 00:21, pirms 11 mēnešiem
Viss skaidri lasaams Stajanovica sejaa😀

Ko juusu praat vinjs vareetu domaat?😅

  +1 [+] [-]

, 2019-09-06 05:09, pirms 11 mēnešiem
Mums ir problēmas ar uzbrūkošajiem pussargiem, ar pussargiem vispār, ar uzbrukumiem vispār, ar saviem uzbrukumiem, ar pretinieku uzbrukumiem un ar futbolu kā tādu. Un ne tikai ar pussargiem, arī ar aizsargiem, ar uzbrucējiem, un pat vārtsargi varētu būt arī labāki.

  +1 [+] [-]

, 2019-09-06 09:25, pirms 11 mēnešiem
joka121 rakstīja: Kä var iesis 1 vārtus 4 spēlēs un ielaist 13?
Ir pat trakāk. Iesituši neesam nevienus vārtus. Maķedonieši paši savos iesita spēles beigās.

  +1 [+] [-]

, 2019-09-06 10:36, pirms 11 mēnešiem
M rakstīja: Mums ir problēmas ar uzbrūkošajiem pussargiem, ar pussargiem vispār, ar uzbrukumiem vispār, ar saviem uzbrukumiem, ar pretinieku uzbrukumiem un ar futbolu kā tādu. Un ne tikai ar pussargiem, arī ar aizsargiem, ar uzbrucējiem, un pat vārtsargi varētu būt arī labāki.
Sākas jau viss ar to, ka problēmas ir ar treneriem. Gadiem ilgi meklē, tad slepeni kaut ko atrod, tad pēc dažām spēlēm izrādās, ka viņš nesaprot, kur un kāpēc viņš ir nonācis...
Ar pussargiem, protams, arī problēmu netrūkst, taču katrā pussarga pozīcijā ir pāris spēlētāji ar svaigu un sekmīgu eirokausu pieredzi!

     [+] [-]

, 2019-09-06 12:21, pirms 11 mēnešiem
un j au vārtusargs ir pie va