Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Sveiki Moldova, "Skonto" ir klāt!

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Sveiki Moldova, "Skonto" ir klāt!
"Skonto" komanda nupat ieradusies Tiraspolē
Foto: "Skonto" FC

Paldies futbola klubam "Skonto", kas mani un vēl pāris žurnālistikas censoņus (tāpat, piemēram, Andreju Rubinu) uzaicināja līdzi uz Moldovas pilsētu Tiraspoli, kur rīt mūsējiem mačs UEFA Eiropas līgā pret "Tiraspol". Pagaidām futbola sakarā nav sevišķi, ko rakstīt, bet par savdabīgo valsti gan.

Šorīt jau plkst.7:00 bijām Rīgas lidostā un vēl pēc divām stundām ar "Air Baltic" čarterreisu pacēlāmies gaisā, lai nolaistos Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā. Lidmašīnīte maziņa, turbulences jūtamas. Ārzemju pilots lidojuma izskaņā vēlēja ne tikai patīkamu laiku, bet arī veiksmīgu spēli. Esmu lidojis laikam reizes 20, un šī bija pirmā reize, kad pēc nolaišanās neviens neaplaudēja - manuprāt, tas labi ilustrē futbolistu profesiju, nopietnību, nosvērtību. Vai varbūt to, ka uz klāja praktiski nebija sieviešu? Kas to lai zina! Un jā, lidostā jau patrulēja vietējās TV cilvēki, kas filmēja skontiešu parādīšanos.

No Kišiņevas ar autobusu bija jātiek līdz Tiraspolei - aptuveni stundas brauciens. Ja vien... nebūtu jātiek autonomajā Piedņestrā, kurā jāiziet arī cauri robežpunktam. Tika savāktas visu cilvēku pases un gandrīz pusstundu gaidījām pārbaudi. Lūk, cik pretrunīga ir Moldova - pasaules vairumam zināma kā viena valsts, bet tās iekšienē šādas robežu lietas. Kuriozs gadījās kādam "Skonto" cilvēkam - atdevis robežsargam pasi, pēc kāda brīža viņš atjēdzās, ka tur ielikta nauda un aizsteidzās to izņemt, ko Piedņestras vīrs laipni atgrieza. Kuriozs tāpēc, ka varēja sanākt arī ziepes - sak, kukuli dod, lai ātrāk tiktu pāri robežai! Šoreiz galarezultātā varējām gardi pasmieties.

Piedņestrā ir arī sava atsevišķa valūta - Piedņestras rublis. Ar Moldovas oficiālo valūtu leju varam iet ieskrieties. Savas nezināšanas dēļ, vēl esot Latvijā, gandrīz nopirku lejas - pēdējā brīdī pamanīju Piedņestras rubļa esamību, un to savukārt var ērti iegūt šeit pat uz vietas, pārdodot eiro vai dolārus. Piebildīšu, ka Tiraspole ir Piedņestras galvaspilsēta. Tā mums bija laimīga pirms pāris gadiem, kad Latvijas izlase šeit guva uzvaru pār Moldovu ar 2:1.

"Skonto" futbolisti, kā jau minēju, lielākoties visai nopietni, klusi - vakarpusē viņiem "Sheriff" stadionā treniņš. Īsts smaidulis ir jaunieguvums, gruzīns Iraklijs Klimiašvili - šķiet, smaidīgāku futbolistu mūžam neesmu redzējis. Ar komandu, protams, arī cits jaunieguvums Nauris Bulvītis - neierasti viņu redzēt "Skonto" tērpā. Žēl, ka veselības problēmu dēļ nav pamatsastāva uzbrucēja Artūra Karašausks - viņš lieti būtu noderējis...

Atgriežoties pie autobusa reisa Kišiņeva - Tiraspole, ievērības cienīga bija šofera futbola suvenīru kolekcija. Var noprast, ka viņš dziļi ieminis taciņu, proti, allaž pārvadā futbola komandas. Pieļauju, ka Polijas karodziņa suvenīrs viņa kolekcijā ir jaunākais - pavisam nesen PK2014 kvalifikācijas spēlē Moldova uzņēma Poliju un atņēma tai ārkārtīgi svarīgus punktus (1:1).

Tiraspole, cik nu pa autobusa logu manīju (pastaiga sekos pēc šī bloga publicēšanas), ļoti atgādina padomju laikus. Ēkas, automašīnas (starp citu, te ļauts braukt bez gaismām, ko arī dara aptuveni trīs ceturtdaļas no visiem šoferiem), trolejbusi, miliči, pilnīgi viss - no normālās Eiropas te ir ļoti maz. Tiesa, tieši pretēju iespaidu rada viesnīca (kas gan pašsaprotami), kurai piešķirtas četras zvaigznes - šeit viss ir lieliskā kārtībā, teicamo interneta pieslēgumu (ar ko savukārt pat Rietumeiropā nereti bijuši sarežģījumi) ieskaitot. Pieļauju, ka labākas viesnīcas par šo Tiraspolē nav, bet tās nosaukums ir... "Rossija".

Nu tas tā īsumā, dodamies ar kolēģi Ilvaru Koscinkeviču iepazīt Tiraspoli tuvāk un tad jau vakarpusē ar komandu uz treniņu - vērosim ne tikai "Skonto" futbolistu darbības un treneru sagataves, bet arī iepazīsim "Sheriff" stadionu, par kuru lielā sajūsmā esot bijis FIFA prezidents Zeps Blaters.

Foto: "Skonto" FC.

  +2 [+] [-]

, 2013-07-03 15:47, pirms 7 gadiem
karasauskis neesot panemts ,kapec?

  -2 [+] [-]

, 2013-07-03 15:52, pirms 7 gadiem
kastans rakstīja: karasauskis neesot panemts ,kapec?
saslimis/traumēts

  +2 [+] [-]

, 2013-07-03 15:52, pirms 7 gadiem
Edmund , varētu ar kādas bildes ielikt , interesanti būtu paskatīties

  +5 [+] [-]

, 2013-07-03 15:59, pirms 7 gadiem
varbūt vienk ar ryanair nelidoji, tāpēc neviens neapplaudēja

  +4 [+] [-]

, 2013-07-03 16:02, pirms 7 gadiem
''Pieļauju, ka labākas viesnīcas par šo Tiraspolē nav, bet tās nosaukums ir... "Rossija".''

mnjaa...aa ir tajos pamestajos nostuuros..

     [+] [-]

, 2013-07-03 16:03, pirms 7 gadiem
Turpat pēc mača ar Moldovas izlasi 2008.g. https://www.youtube.com/watch?v=W8y...

  +4 [+] [-]

, 2013-07-03 16:40, pirms 7 gadiem
es atkal salīdzinoši reti esmu pieredzējis to plaudēšanu. Parasti jau plaudē, ja pilotam ir tiešām nācies pasvīst un pasažieri sēdējuši slapjām mugurām un plaukstām

P.S. Gaidām blogu ar bildēm

  -1 [+] [-]

, 2013-07-03 16:51, pirms 7 gadiem
Oho! Paldies Edmundam par rakstu! Prieks, ka var iejusties pirmsspēles, sava veida atmosfērā. Nevis tikai - spēle tikos un tikos, komandas sastāvs tāds un tāds. Ir iespēja pasekot līdzi komandā notiekošajam jau dienu pirms spēles.
Viesnīcas nosaukums - kaut kas unikāls...
Atgadījums ar Miholapa pasi. Viss labs, kas labi beidzās, jo nu auzās varēja pamatīgās iebraukt, pašam par to nenojaušot. Ej nu tur kādam iestāsti, ka "es taču ceļojot naudu glabāju pasē."

Jāpievienojās Zelta sietiņam un jāpadīc vēl kādi attēli. Piemēram no šīvakara treniņa.

Gaidām vēl kādas ziņas un paldies vēlreiz par rakstu!

  -2 [+] [-]

, 2013-07-03 16:59, pirms 7 gadiem
Man gan šķiet, ka aplaudēšana lidmašīnā tāda sovku ievazāta tradīcija. Varbūt kāds zin precīzāk, bet cik esmu lidojis ar postsovjetismu neskartos maršrutos, neatminos, ka kāds būtu aplaudējis. Es jau nu noteikti ne. Lidmašīna nav opera

  +3 [+] [-]

, 2013-07-03 17:23, pirms 7 gadiem
Plaudēšana iegājusies jau no senākiem laikiem, kad lidojumi vēl nebija tik droši un pasažieri pateicās pilotam par veiksmīgu lidojumu, uzskatot viņu bez maz vai par varoni. Mūsdienās, protams, tas vairs nav tik ļoti ierasts, bet tāpat jau aplaudē, sevišķi tie, kas baidās no lidošanas. Es gan domāju, ka tas ir visnotaļ savāds un nevajadzīgs pasākums.

Ja par viesnīcas nosaukumu, tad nekas savāds tas nav. Visai bieži nācies paviesoties Moldovā, tiesa gan galvaspilsētā, bet politiskā situācija tur ir tāda, ka labējie grib uz Eiropu un domā par iestāšanos ES, kamēr kreisie velk atpakaļ pie krieviskā.

Var teikt, ka Moldova šobrīd ir tas pats, kas mēs 80. gadu beigās, 90mito sākumā.

     [+] [-]

, 2013-07-03 17:31, pirms 7 gadiem
Klau vīri, jāsāk lēnām domāt par live translācijām no Tiraspoles. Kādām varbūt ir zināms - translēs kāda vietējā televīzija? Ja translēs, tad jau var cerēt arī uz interneta strīmu. Skatos, ka Tiraspol FC mājas spēļu video no Sheriff stadiona ir brīvi pieejami, tātad tie tiek translēti. Neesmu neko sajaucis? Spēle norisināsies Sheriff stadionā?

     [+] [-]

, 2013-07-03 17:43, pirms 7 gadiem
Patiesībā jau tieši plaudē ļaudis, kas lido 1x reizi - piemēram, brauc uz Īriju lasīt tomātus un tamlīdzīgi. Neesmu lidojis 20 reizes, taču *ne reizi* nav nācies dzirdēt aplausus pēc nosēšanās.

Tas rada jēgu tikai pēc sarežģīta lidojuma, ja radušies kādi sarežģījumi, ielidots/palidots garām negaisam, lielas turbulences, kaut kādas citas problēmas, ne jau parastā 2 stundu lidojumā.

  -1 [+] [-]

, 2013-07-03 17:45, pirms 7 gadiem
Cikos rīt spēle?

  +3 [+] [-]

, 2013-07-03 17:48, pirms 7 gadiem
Rietumu_Fronte rakstīja: ''Pieļauju, ka labākas viesnīcas par šo Tiraspolē nav, bet tās nosaukums ir... "Rossija".''

mnjaa...aa ir tajos pamestajos nostuuros..
ja sauktos ''America'' viss būtu normāli?

  -1 [+] [-]

, 2013-07-03 17:50, pirms 7 gadiem
nixser rakstīja: Cikos rīt spēle?
plkst 20:00 pēc Latvijas laika.

  -2 [+] [-]

, 2013-07-03 17:54, pirms 7 gadiem
Par stadionu mazliet palabošu autoru - šīvakara treniņš notiks Малая арена, kura atrodas Sheriff kompleksā. Sheriff stadiona ietilpība - 13 300, Малая арена - 9 300 vietu. Tādēļ domāju par to, kur tad īsti būs spēle.

     [+] [-]

, 2013-07-03 17:55, pirms 7 gadiem
raekwon rakstīja: Klau vīri, jāsāk lēnām domāt par live translācijām no Tiraspoles. Kādām varbūt ir zināms - translēs kāda vietējā televīzija? Ja translēs, tad jau var cerēt arī uz interneta strīmu. Skatos, ka Tiraspol FC mājas spēļu video no Sheriff stadiona ir brīvi pieejami, tātad tie tiek translēti. Neesmu neko sajaucis? Spēle norisināsies Sheriff stadionā?
Varbūt kāda no vietējām ar nosaukumu ''Sojuz'' translēs

  +1 [+] [-]

, 2013-07-03 17:56, pirms 7 gadiem
DD spēles ČL kvalifikācijā rādīs LTV7 ?

  +1 [+] [-]

, 2013-07-03 18:41, pirms 7 gadiem

  +1 [+] [-]

, 2013-07-03 19:31, pirms 7 gadiem
1900FCBM rakstīja: Reklama: http://www.youtube.com/watch?v=Ht_A7u2dBZA
Lūk, arī atbilde par to, kur norisināsies mačs. Tā būs Malaja Sportivnaja Arena, kura atrodas Sheriff kompleksā. Abus laukumus ir viegli sajaukt, jo abiem ir identisks vizuālais sēdvietu izkārtojums - dzeltenas sēdvietas, ar Sheriff tekstu - melnā krāsā. Tiesa gan translētas spēles ir arī no Malaja Sportivnaja Arena, tā ka cerēsim.

  +2 [+] [-]

, 2013-07-03 19:42, pirms 7 gadiem
Par Moldovu neko labu nevaru teikt, ģerevņa, kā ģerevņa. Ļoti zems attīstības līmenis, pilsētas nekādas, cilvēki pērkami (bez kukuļiem daudz kas nenotiek).

  +2 [+] [-]

, 2013-07-03 21:11, pirms 7 gadiem
Tak Piedņestra praktiski ir viens no Krievijas apgabaliem - neviens tur Moldovu neciena! Toreiz spēlē pret Latviju, neviens krievs tur necēlās pie MDA himnas(pie Latvijas gan). Interesanti, vai tur pie Piedņestras robežas arī notiek uzbrukumi un slepkavošanas moldāvu puses robežpunktiem un moldāvu robeźsargiem, kā tas notika Latvijā 90-to gadu sākumā?
Katrā ziņā, es negribētu būt moldāvs... Žēl īstos moldāvus(rumāņus).

  +1 [+] [-]

, 2013-07-03 22:49, pirms 7 gadiem
hossa2009 rakstīja: Tak Piedņestra praktiski ir viens no Krievijas apgabaliem - neviens tur Moldovu neciena! Toreiz spēlē pret Latviju, neviens krievs tur necēlās pie MDA himnas(pie Latvijas gan). Interesanti, vai tur pie Piedņestras robežas arī notiek uzbrukumi un slepkavošanas moldāvu puses robežpunktiem un moldāvu robeźsargiem, kā tas notika Latvijā 90-to gadu sākumā?
Katrā ziņā, es negribētu būt moldāvs... Žēl īstos moldāvus(rumāņus).
Piedņestrā uz robežas mēdzot iet karsti. Šobrīd arī, cik dzirdēts, stāvoklis starp abām pusēm saspīlētāks nekā parasti ierasts.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja