Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:276, Did:0, useCase: 0

FK "Ķekava" iespēja atkārtot divus gadus senu sasniegumu

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

FK "Ķekava" iespēja atkārtot divus gadus senu sasniegumu
FK "Ķekava"
Foto: FK Ķekava

Elvi sieviešu florbola līgā šodien tiks aizvadītas divas cīņas. Vienā no tām savā starpā tiksies divas pašlaik sezonas spēcīgākās Latvijas komandas. Tikmēr citā spēlē neveiksmīgi aizvadīto čempionāta pirmo apli ar pozitīvām emocijām centīsies noslēgt pašreizējās titula īpašnieces "Rubene".

"Ķekavas Bulldogs" – "Rubene" pulksten 15:00 Ķekavā
Ķekavas komanda sezonas startu par veiksmīgu nevar saukt, jo trijās spēlēs piedzīvoti trīs zaudējumi, turklāt katrā spēlē ielaisti vismaz 11 vārti, bet trijās spēlēs kopumā "Ķekavas Bulldogs" vārtos sabirušas 46 bumbiņas. Meklējot pozitīvo, jāsaka, ka līdzšinējos mačus Ķekavas meitenes allaž aizvadījusi pretinieku laukumā un tagad spēlēs savā arēnā. Pirmajās trijās spēlēs rezultatīvākā bijusi Līga Vancāne (2+5), bet Anna Mūrniece ar četriem vārtu guvumiem ir vienības labākā vārtu guvēja.

Pilnīgi noteikti neveiksmīgs sezonas starts padevies "Rubenes" komandai, neskatoties pat uz to, ka pēdējās spēlēs sniegums sācis kaut nedaudz uzlaboties, kas ļāva izcīnīt trīs punktus Cēsīs, kā arī čempiones bija tuvu panākumam pār pašreizējām tabulas līderēm igaunietēm. Skaidrs, ka pirmā apļa pēdējā spēlē pret pēdējā vietā esošajām "Ķekavas Bulldogs" meitenēm "Rubenei" obligāti nepieciešama triju punktu uzvara, lai spētu konkurēt ar vadošajām komandām regulārās sezonas izskaņā. Pašlaik uzbrukumā līdere ir jau ierastā Laura Gaugere, kura četrās spēlēs iekrājusi 10 (5+5) punktus. Tuvākās sekotājas ir krietni pieredzējušākās Paula Egle un Lība Daija Mikova, kurām attiecīgi astoņi un septiņi punkti.

Pēdējo 22 savstarpējo spēļu laikā "Ķekavas Bulldogs" tikai reizi spēja pārsteigt savas pretinieces, pirms diviem gadiem savā laukumā aizvadot pārliecinošu spēli un tiekot pie 11:5 uzvaras. Pārējos mačos allaž pārākas bijušas Kocēnu meitenes. Pērn savā laukumā "Rubene" uzvarēja ar 12;9 un 8:4, bet no izbraukuma tika pārvestas 11:5 un 8:3 uzvaras.

"NND Rīga" – "FK Ķekava" pulksten 19:30 Elektrum OC
Ņemot vērā "Rubenes" vājo sezonas sākumu, Rīgā savā starpā sacentīsies potenciālās turnīra tabulas līdervienības, ņemot vērā, ka Igaunijas izlase startē ārpus konkurences. Turklāt potenciāli pirmās ir Ķekavas spēlētājas, kas uzvarējušas abās spēlēs, sakrājot sešus punktus, kamēr rīdziniecēm septiņi punkti trijos mačos. "NND Rīga" vienības rezultatīvākā spēlētāja un labākā vārtu guvēja šosezon ir Inga Ametere, kurai 9 (7+2). Tas, protams, nav pārsteigums un domājams, ka viņa šo statusu varētu saglabāt visas sezonas garumā. Turpat gan ir arī Santa Torstere (4+4) un Māra Stapkēviča (1+6), kura lieliski apgādā partneres ar rezultatīvām piespēlēm.

FK "Ķekava" pēc nerezultatīvā spēlē izcīnītās uzvaras Kocēnos pār vietējo "Rubeni", otrajā mačā pārliecinoši grāva Cēsu "Lekringu" (22:5), tādējādi spēlētājām ievērojami uzlabojot individuālo statistiku. Līdz ar to pašlaik komandas rezultatīvākās spēlētājas ir Linda Dadajeva (6+2) un Paula Metāla (3+5), katrai sakrājot pa astoņiem punktiem. Turpat netālu ir arī Rita Rancāne, Elīza Elizabete Bērziņa un Agnese Broliša. "Ķekavai" šis ir veiksmīgākais sezonas sākums kopš 2016./17. gada sezonas, kad pēc zaudējuma turnīra pirmajā spēlē, vienība spēja uzvarēt trijos mačos pēc kārtas. Tā arī bijusi pēdējā reize, kad komanda uzvaras priekus baudījusi trīs reizes pēc kārtas. Interesanti, ka toreiz trešā uzvara tika izcīnīta tieši Elektrum OC, kad "FK NND" tika apspēlētas ar pārliecinošo 8:2. Vai šoreiz vēsture tiks atkārtota?

Pērn komandas aizvadīja četras savstarpējās spēles, visās pie panākumiem tiekot galvaspilsētas komandai. Savā laukumā rīdzinieces bija pārākas ar 7:3 un 5:2, bet izbraukumā panākumi rokās devās pat vieglāk – 8:2 un 12:3. Arī kopējā bilance labāka ir "NND Rīga" komandai, kas uzvarējusi 14 spēlēs, neveiksmes piedzīvojot septiņos mačos.