Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Strautmanis un Rašmane Eiropas spēļu maratonu noslēdz ar 15. vietu vēl vienās komandu sacensībās

Ints Megnis
Ints Megnis

Strautmanis un Rašmane Eiropas spēļu maratonu noslēdz ar 15. vietu vēl vienās komandu sacensībās
Agate Rašmane un Lauris Strautmanis uz goda pjedestāla. Foto: Sergei Bobylev/TASS/Scanpix

Latvijas vadošie ložu šāvēji Lauris Strautmanis un Agate Rašmane savus daudzos startus Minskā notiekošajās otrajās Eiropas spēlēs piektdien noslēdza ar 15. vietu jaukto komandu sacensībās 25 metru distancē ar standarta pistoli.

Kvalifikācijā latvieši savāca 537 punktus, apsteidzot vienīgi divas Baltkrievijas komandas. Lai sasniegtu pirmo astotnieku un nodrošinātu vietu pusfinālā, Strautmanim un Rašmanei vajadzēja savākt vismaz par 12 punktiem vairāk.

Šajās Eiropas spēlēs nedēļas laikā Strautmanis startēja četrās dažādās disciplīnās, bet Rašmane pat piecās (trīs jaukto komandu un divās individuālajās). Latvijas šāvēji arī atnesa divas medaļas - viņi kopā tika pie sudraba jaukto komandu sacensībās 50 metru distancē, kā arī Strautmanis negaidīti izcīnīja bronzu desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli. Turklāt šajās individuālajās sacensībās Strautmanim pietrūka vien dažas punkta desmitdaļas, lai tiktu uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Piektdien Strautmanis un Rašmane bija vienīgie latvieši, kuri izgāja uz starta Eiropas spēlēs. Spēļu noslēgumā sestdien starts vingrošanas daudzcīņas finālsacensībās būs Elīnai Vihrovai, bet svētdien uz paklāja kāps karatē cīkstonis Kalvis Kalniņš.

Kā zināms, Eiropas spēļu pirmajā dienā sambo cīkstonis Viktors Reško izcīnīja sudrabu, kam svētdien sekoja šāvēja Strautmaņa bronza šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 metru distancē un Madaras Palameikas bronza šķēpmešanā, kamēr pirmdienas rītā Strautmanis pārī ar Rašmani tika pie sudraba jaukto komandu sacensībās šaušanā ar pistoli 50 metru distancē, bet Latvijas 3x3 basketbolisti izcīnīja sudrabu vīru sacensībās. Ceturtdien Latvijai pirmo zeltu atnesa cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Kopējā medaļu ieskaitē Latvija ar sešām (1-3-2) godalgām atrodas 22. pozīcijā. Pirmās divas ļoti pārliecinoši ir Krievija un Baltkrievija. Tikmēr Igaunijai ir divi sudrabi, kas izcīnīti 3x3 basketbolā sievietēm un riteņbraukšanas grupas braucienā vīriem, bet Lietuvai vienīgais sudrabs nācis treka riteņbraukšanā.