Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Šāvējs Strautmanis Eiropā astotais, netiek pie olimpiskās ceļazīmes

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Šāvējs Strautmanis Eiropā astotais, netiek pie olimpiskās ceļazīmes
Lauris Strautmanis. Foto: ISSF - Olympic Shooting

LETA. Latvijas šāvējs Lauris Strautmanis piektdien Vroclavā iekļuva finālā Eiropas čempionāta desmit metru distancē sacensībās ar pneimatisko pistoli, taču palika pēdējā, astotajā, vietā.

Kvalifikācijā Strautmanis sešās sērijās sakrāja 581 punktu, kas bija septītais labākais rezultāts un deva vietu starp astoņiem finālistiem. Vēl no Latvijas šāvējiem Ernests Erbs ar 574 punktiem bija 33. vietā, bet Emīls Vasermanis ar 572 punktiem bija 42. pozīcijā, kamēr Igors Aleksandrovs startēja ārpus konkurences.

Finālā Strautmanis pirmajā sērijā ar pieciem šāvieniem sakrāja 49,7 punktus, kas bija ceturtais labākais rezultāts. Otrajā sērijā viņš iekrāja 48,9 punktus un ar summā 98,6 punktiem atkāpās uz septīto pozīciju.

Nākamajā sērijā vispirms tika veikts viens šāviens, kurā Strautmanis dabūja 10,1 punktu, taču saglabāja septīto vietu. Sekojošajā šāvienā izšķīrās tas, kurš no sportistiem neturpinās meistarsacīkstes. Strautmanis tika pie 8,5 punktiem, bet viņu apsteidza dānis Fredriks Larsens, kurš tika pie 10,2 punktiem.

Strautmanis ar 117,2 punktiem noslēdza finālsacensības astotajā vietā, bet, lai tiktu pie olimpiskās ceļazīmes, vajadzēja tikt pirmajā četriniekā, jo tajā iekļuva divi jau iepriekš biļetes nopelnījušie šāvēji.

Par Eiropas čempionu tika kronēts krievs Artjons Černousovs, kurš tika pie 241,2 punktiem, sudrabu ar 239,6 punktiem izcīnīja itālis Paolo Monna, bet bronzas godalga nonāca pie turka Ismaila Keleša, kurš iekrāja 218,3 punktus.

Sieviešu konkurencē Agate Rašmane kvalifikācijā ar 571 punktu ieņēma 21. vietu, Selīna Kovaļevska ar 565 punktiem bija 37., bet Viktorija Dutkovska ar 533 punktiem bija pēdējā pozīcijā starp 63 šāvējām

Sestdien būs iespēja cīnīties par ceļazīmēm šaušanā ar pneimatisko šauteni. Eiropas čempionāts desmit metru distancē norisināsies līdz svētdienai.