Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

LOK: lieta pret Tarvidām ir izbeigta, bet pret taekvondo federāciju tā tiek turpināta

LOK: lieta pret Tarvidām ir izbeigta, bet pret taekvondo federāciju tā tiek turpināta
Inese Tarvida
Foto: instagram.com/inesetarvida

LOK Ētikas komisija 2018.gada 4.jūnija sēdē turpināja izskatīt jautājumu sakarā ar dažu Latvijas sportistu publiski pausto un medijos publicēto informāciju par iespējamo sportistu pilsonības maiņu, kā arī jautājumu par Latvijas Taekvondo federācijas (LTKF) sportistu Jolantas un Ineses Tarvidu gatavošanās procesu Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

Saņemot informāciju no sportistēm Jolantas un Ineses Tarvidām, LOK Ētikas komisija nolēma slēgt lietu, kas bija saistīta ar publiski izskanējušo informāciju par sportistu iespējamo pavalstniecības maiņu un Vācijas kluba formas tērpu izmantošanu Eiropas Taekvondo čempionāta sacensībās Olimpiskajās svara kategorijās Sofijā (Bulgārijā) 2017.gada 6.-9.decembrī, jo viņu rīcībā pārkāpumi netika konstatēti.

Lietas par iespējamo pavalstniecības maiņu ietvaros skaidrojumus LOK Ētikas komisijai sniedza arī portāls Sportacentrs.com, uzsverot, ka nedrīkst tikt ierobežota sportistu vārda brīvība.

Vienlaicīgi LOK Ētikas komisija pievērš sportistu uzmanību jautājumiem par nākotnē medijiem sniegto informāciju, lai izvairītos no situācijām, kur viņu teiktais var tikt dažādi interpretēts un tulkots vai pasniegts negatīvā gaismā, tādējādi, radot kaitējumu sporta nozarei un sportistu prestižam un cieņai sabiedrības acīs.

Turklāt lieta pret LTKF netiek slēgta, un LOK Ētikas komisija nolēma uzlikt LTKF vadībai par pienākumu divu mēnešu laikā novērst trūkumus tās darbībā attiecībā uz likumdošanā noteiktajiem labas pārvaldības principiem. Ieviest labas pārvaldības principus, kas paredz, ka sporta organizatoriskajā un pārvaldības darbā tiek ievēroti demokrātiskās pārvaldības principi, tiek definēti skaidri mērķi, tiek izstrādātas taisnīgas procedūras, procesu atklātība, efektīva sadarbība ar ieinteresētajām personām, efektīvs un ilgtspējīgs regulējums, kā arī pārraudzības un atbildības līmeņi, ir katras Latvijas atzītās sporta veidu federācijas pienākums.

Tāpat tika ieteikts LTKF vadībai tikties ar Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadību, lai pārrunātu finansiālā atbalsta nodrošināšanu LTKF sportistiem no LOV.

“Latvijas Taekvondo federācijai kardināli ir jāmaina attieksme pret Latvijas labākajām taekvondo sportistēm, māsām Inesi un Jolantu Tarvidām”, konkrēts ir LOK Ētikas komisijas vadītājs Raimonds Rublovskis. “Tas nozīmē, ka Taekvondo federācijai ir jāsniedz un jānodrošina nozīmīga palīdzība treniņu un sacensību grafika izveidē un nodrošināšanā – pieteikumi uz sacensībām, vīzas, biļetes, dalības maksas utt. Nedrīkst atkārtoties situācija, ka federācijai nav informācijas un tā neiesaistās sportistu sagatavošanās un kvalifikācijas procesā, gatavojoties 2020.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm”.

Gadījumā, ja LTKF neko nedarīs un nespēs parādīt uzlabojumus, LOK Ētikas komisija ieteiks LOK Valdei, LOK Izpildkomitejai un citām institūcijām noteikt sankcijas lietā iesaistītajām sporta organizācijām un/vai personām.

LOK Ētikas komisija sastāv no pieciem locekļiem: Raimonds Rublovskis – LOK Ētikas komisijas priekšsēdētājs, Ingrīda Amantova – Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore, Jānis Karavaičiks – Rīgas Nacionālās sporta manēžas direktors, Andris Kalniņš – Latvijas Olimpiešu sociālā fonda valdes loceklis, Gunta Baško – Olimpiete, “TTT Rīga” un Latvijas izlases komandas spēlētāja.

Izmantotie resursi:
LOK Ētikas komisija: lieta pret sportistēm...

  +2 [+] [-]

, 2018-06-05 13:57, pirms 9 mēnešiem
Nu tad beidzot kaut kāda pozitīva virzība, bet Ētikas komitejas rīcības iespējas tāpat ir stipri vien ierobežotas: pakrata ar pirkstu, draud rosināt piemērot sankcijas un tas arī viss...

  +5 [+] [-]

, 2018-06-05 14:03, pirms 9 mēnešiem
Veiksmi māsām Tarvidām. Latvija ir ar jums. Cerams, ka LTKF arī labosies.

  +3 [+] [-]

, 2018-06-05 14:14, pirms 9 mēnešiem
Nevajag vienkārši Latvijas taekwondo federācijai piešķirt naudas lidzekļus, tāpat visi piešķirtie līdzekļi nonāk federācijas vadītaja kabatā,sportistiem netiek piešķirts nekas.Labi māk rakstīt atskaites

     [+] [-]

, 2018-06-05 14:34, pirms 9 mēnešiem
Jāmaina attieksme jau ir, bet ko tad ja viņi to atkal nedarīs?!
Viņi jau vismaz 3 gadus šito velk un neko negrib mainīt!

  +1 [+] [-]

, 2018-06-05 14:37, pirms 9 mēnešiem
Bet vispār smieklīgs liekas tas modernais Taikvondo;
galvenais lai uz ielas prastu aizstāvēties vai aizturēt ļaundarus, nevis tur lēkāt un krāt punktus...
Vajag viņiem uzsūtīt karatistus priekš reality check!

  -1 [+] [-]

, 2018-06-05 17:41, pirms 9 mēnešiem
народ, недавно нашел уникальный способ как быстро накачать пресс (и другие мышцы) без физических усилий, диет и прочей лабуды. После двух недель использования миостимулятора убрал пивное пузу и начали проступать кубики, подкачал бицепс и ноги, а жена убрала в талии пару сантиметров и сделала красивый живот. Дa и прикoл что нe надo ничeгo дeлать прocтo надeл и включил, этo рeальнo cамый лeнивый и быcтрый cпocоб похудеть и подкaчатьcя, да и стоит копейки. Вот здесь я о нем и вычитал--- Блог Домашнего качка

     [+] [-]

, 2018-06-05 20:08, pirms 9 mēnešiem
Piekāst, jau cik reizes ir piečakarētas! Nav jau pirmais vai vienīgais sporta veids, kur šitādas lietas! Kādam tiešām vajadzētu sākt pārstāvēt citu valsti, lai tad citiem ir mācība! Sēdēt kkādās valdēs, iekāst tūkstošus... uzspļaujot sportistiem... ar tādiem nav ko auklēties, negrib-būs kur startēt, šīm jaunkundzēm noteikti!!!