Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2551, Did:0, useCase: 0

Lielākais latvietis Amerikas basketbolā - Ričmonds Vilde

Andrejs Siliņš

Lielākais latvietis Amerikas basketbolā - Ričmonds Vilde
24 gadus vecais Ričmonds Vilde noslēdz uzbrukumu

Latvija nav Lietuva, kur gara auguma puiši basketbola laukumā ir katrā ciemā. Mums garie ir nopietni jāpameklē un, kad sameklēti, jācer, ka pietiekami koordinēti un gaišām galvām, lai izrādītos lietaskoki un apgūtu basketbola spēles iemaņas pēc iespējas labākā līmenī. Parasti šādi spēlētāji nepaskrien garām līdzjutēju radaram, bet, cik daudzi no jums atceras par šosezon lielāko latvieti NCAA (211 centimetri, 116 kilogrami) Ričmondu Vildi?

Neiet tēva pēdās

Naskākie groza bumbas sekotāji Vildes vārdu atceras no “ASK Juniors” laikiem, bet toreiz Ričmonds vēl bija vidusskolēns un arī auguma parametros krietni mazāks. Vēl naskāki sekotāji zinās, ka Ričmonds ir Latvijas volejbola leģendas Raimonda Vildes dēls. “Tēvs jau bija pieaugušo treneris, tāpēc mani nevarēja trenēt. 6. vai 7. klasē uz skolu atnāca viens treneris, ieraudzīja manu augumu un piedāvāja pamēģināt volejbolu. Tā kā man trešdienās nebija basketbola treniņi, aizgāju. Pēc kāda pusotra mēneša jau biju viens no labākajiem komandā, bet vasarā bija jāizvēlas, un mana izvēle krita par labu basketbolam.” Tēva padomus gan Vilde labprāt uzklausa – lai arī sporta veids cits, komandu sports ir un paliek komandu sports ar tam raksturīgajām iezīmēm.

2008./2009. gada sezonā Vilde “ASK Juniora” rindās nospēlēja 18 mačus, vidēji 15 minūtēs iemetot 6,1 punktu un izcīnot 5,6 bumbas pie groziem. Divas vasaras (2006, 2008) Vilde pārstāvēja Latviju U16 un U18 Eiropas čempionātos. Ja kadetu vecumā bija labākais cīņā par bumbām (8,3), tad pēc diviem gadiem junioru konkurencē parādīt labu sniegumu iztraucēja čempionāta laikā saķertā slimība. Pēc 2009. gada sezonas, absolvējis 49. vidusskolu, Vilde pārcēlās uz ASV, lai sāktu ceļu pretī profesionāla basketbolista karjerai.

Amerikāņu futbols nepārvilināja

“Nonācu nekurienes vidū,” pirmos iespaidus pēc nonākšanas ASV ziemeļos atstāstīja basketbolists. Lai arī bija pabeidzis vidusskolu Rīgā, Vilde pirmo gadu pavadīja “Prep” skolā, ko varētu latviskot kā sagatavošanās skolu universitātei. “Dalasa [Dienvidmetodistu universitāte jeb SMU] gribēja, lai braucu uzreiz pie viņiem, bet nebiju pārliecināts par savu angļu valodu, gribējās iedzīvoties un pierast pie amerikāņu basketbola, tāpēc pirmo gadu pavadīju “Prep” skolā, ko universitāte man bija atradusi,” SMU likusi saprast, ka rēķinās ar Vildi nākotnē. “Tā gada laikā parādījās varianti arī no citām skolām, bet es jau biju mutiski vienojies ar SMU.”

Pirmo sezonu Vildem nācās pavadīt, spēles vērojot no malas, jo pagājuši mēneši, kamēr tikts galā ar NCAA birokrātisko aparātu. “Otrajā gadā spēlēju diezgan maz, bet trešajā nomainījās treneris, kura plānos nebija manu pakalpojumu izmantošana,” Ričmonds atklāja iemeslu tam, kāpēc laukumā nedevās arī 2012./2013. gada sezonā. Skolā gan nolēma palikt tamdēļ, lai pabeigtu bakalaura grādu.

Tas bija laiks, kad talantīgajā basketbolistā tika ievērots arī talants amerikāņu futbolā… “Pats gāju uz svaru zāli trenēties un vienu dienu klāt pienāca amerikāņu futbola treneris. Viņš vaicāja, vai negribu trenēties ar viņa komandu. Aizvadīju trīs treniņus, pēc kuriem mani uzaicināja vakariņās. Treneris prasīja, vai kādreiz esmu vispār apsvēris domu spēlēt amerikāņu futbolu,” pāris gadu vecos notikumus atminas Vilde. “Futbols ir tehniski vieglāks, vairāk jāgrūstās un jāskrien, nav jāmāk driblēt un mest,” lai gan sezonu tā arī trenējās pie futbola komandas, latvietis atzīst, ka sirdij tuvāks tomēr allaž palicis basketbols. “Vairākas reizes nedēļā gāju arī individuāli trenēties basketbolā, lai uzturētu formu.”

“Futbols noteikti palīdzēja fiziskajā sagatavotībā,” Ričmonds, kurš kopš aizbraukšanas no Latvijas kļuvis par aptuveni 15 kilogramiem stiprāks, uzlabojot arī ātruma īpašības, atzīst, kā šī unikālā pieredze palīdzējusi izaugsmei arī basketbolā. “Svaru zāle tagad kļuvusi bez maz kā hobijs. Brīvajā laikā labprāt aizeju uz zāli. Vairāk strādāju pēc SMU futbola programmas. Šosezon komandai atnāca jauns fiziskās sagatavotības treneris. Ieraudzīja mani, bez maz izskrēja no zāles (smejas). Tagad sezonas laikā, protams, darbojos ar mazākiem svariem, lai nepazaudētu metienu. Vairāk uzturu sevi formā, nevis mēģinu pielikt. Kādreiz bija slinkums iet uz svariem, bet, kad sāc, tad vairs negribi pārstāt, tā kļūst par ikdienu.”

Atgriešanās laukumā

Maģistra grādu Vilde vēlējās iegūt vietā, kur tomēr varētu arī oficiāli spēlēt basketbolu un 2013. gada vasarā no Teksasas ziemeļiem pārcēlās uz Hjūstonas Baptistu universitāti Teksasas austrumos. Pirmajā sezonā jaunajā komandā Vilde vidēji spēlēja 16 minūtes, gūstot 6,5 punktus un izcīnot 4,7 bumbas pie groziem. Šosezon Hjūstonas “kucēniem” sekmes laukumā ir labākas nekā pirms gada, un Ričmonds to skaidro ar sastāva saspēlēšanos: “Parasti katru gadu mainās pa pieciem sešiem spēlētājiem, bet mums šogad kodols palicis iepriekšējais.” Pastāv uzskats, ka NCAA pirmgadniekiem tiek dotas ļoti limitētas iespējas sevi apliecināt spēlēs, bet dzīvē ne vienmēr tā ir, skaidro Vilde. “Pirms sāku spēlēt pats man arī tā šķita, bet tas patiesībā ir atkarīgs no programmas. Kāds kurā skolā ir treneris un kāda ir viņa sistēma.”

Ričmonds šajā sezonā vidēji guvis 5,8 punktus un izcīnījis 5,7 atlēkušās bumbas, bet laukumā vidēji pavadījis 15,8 minūtes. Četrās spēlēs izcīnītas vismaz desmit bumbas pie groziem, pie tam mačā pret Centrālarkanzasas universitāti tas paveikts vien 14 laukumā pavadītās minūtēs. “Šajā programmā tā ir – vienu maču spēlē 25 minūtes, nākamajā tikai astoņas vai desmit. Tā tas bija arī pagājušajā gadā. Ja sāc ar neprecīzu metienu, visdrīzāk, spēlēsi mazāk atlikušajā spēlē. Protams, atkarīgs arī no tā, kāda ir pretinieku komanda, varbūt tai nav lielo spēlētāju, un treneris pielāgojas. Nevaru skaidri zināt, cik spēlēšu katrā spēlē, tāpēc vienkārši cenšos darīt labāko tajās minūtēs, ko pavadu laukumā,” situāciju raksturo Vilde. “Spēles stils ir tāds… vairāk mīcos pa apakšu vai trīspunktu līniju. Ja pats izcīnu bumbu, tad ir iespēja.” Ričmonds apveltīts arī ar metienu no distances, lai gan, paveroties statistikā, nepateiksi, ka latvietim šaušana no distances būtu mīļa nodarbe – 17 mačos izmesti seši un iemesti divi trīspunktu metieni. ““Prep” skolā treneris uzticējās un, tāpat kā Latvijā, arī viņš mācīja – ja esi brīvs, met! Šeit tā nav, šeit ir jāspēlē pēc sistēmas, tāpēc arī trīnīšus tik daudz nesanāk mest. Iemest no distances varu, dažreiz pat sāk šķist, ka labāk nekā dažs labs saspēles vadītājs (smejas).”

“Southland” konference nekotējas tik augstu, cik AAC konference, kurā Vilde spēlēja, pārstāvot SMU. “Šajā konferencē ir daudz atlētisku un garu trešo numuru, nav izteiktu centru. Šosezon pirmo spēli spēlējām pret “Northwestern”, kur bija labs garais spēlētājs. Tajā spēlē bija daudz minūtes,” Vilde atceras sezonas pirmo maču pret spēcīgās “Big Ten” konferences komandu, kurā 28 minūšu laikā izcēlās ar 13 punktiem, desmit bumbām, divām piespēlēm un bloķētu metienu.

Mērķis - kļūt par profesionāli

Jādomā, ka daudzi lasītāji ne reizi dzīvē nav redzējuši Ričmondu Vildi basketbola laukumā, tāpēc vaicāju basketbolistam - kā viņš pats sevi pārdotu kā spēlētāju? “Man patīk tāds uzbrukums, kurā nav jāsēž postā visu laiku. Patīk apspēlēt no distances, aiziet garām, kustīgs uzbrukums nevis statiska bloku pielikšana un sēdēšana zem groza. Protams, šad tad tas arī ir vajadzīgs, bet komfortablāk jūtos sistēmā, kurā varu spēlēt vispusīgi,” savu spēli raksturo Vilde. “Pagājušogad biju vienīgais lielais komandā, šogad ir vēl viens un sanāk labāks sparings arī treniņos.”

Lai gan šovasar jābeidz maģistra grāds starptautiskā biznesa programmā, Ričmondam ir skaidrs tuvākais lielais mērķis – spēlēt basketbolu profesionāli. “Pagājušovasar man jau bija pāris piedāvājumi - gan Latvijā, gan šur tur Eiropā, bet statistika nebija spīdoša un gribēju pabeigt skolu, tāpēc nolēmu palikt šeit vēl vienu sezonu.” Latvijā Vildi pagājušajā vasarā uzrunājuši klubi no Vidzemes un Kurzemes, un tagad centrs nav drošs, vai pieņēmis pareizu lēmumu - treneris pirms gada sasolījis vairāk nekā pagaidām notiek dzīvē. “Tas gan ir jautājums, par ko praktiski nedomāju. Kā ir, tā ir, jāsasniedz labākais no situācijas, kurā esmu.”

Pagājušajā vasarā Latvijas valstsvienības treneris Ainars Bagatskis atzina, ka tiekot sekots līdzi arī mūsējiem, kas aiz okeāna basketbola spēlēšanu apvieno ar izglītības iegūšanu. Interviju dzirdējis arī Vilde un patur to prātā. Iespējams, kvalitatīvu garo spēlētāju deficīta apstākļos būtu vērts pārbaudīt Vildi arī Latvijas izlases kontekstā. Parametri un video materiālos redzētais liek domāt, ka Vilde varētu sastādīt konkurenci pašreizējiem izlases garajiem vīriem, un konkurence vienmēr nozīmē izaugsmi. “Protams, man būtu milzīga motivācija pamēģināt spēkus arī izlasē,” norāda Vilde, kurš šajā sezonā līdz šim izcēlies ar trīs “double-double”.

1 2 56 komentāri

     [+] [-]

, 2015-01-27 15:01, pirms 4 gadiem
Kādas perespektīvas šim čalim? Neesmu tā baigi sekojis.

  +7 [+] [-]

, 2015-01-27 15:03, pirms 4 gadiem
ja interesē, var iečekot šos video:
https://www.youtube.com/watch?v=GlL...
https://www.youtube.com/watch?v=aPE...

nav ne vainas. lai gan pēc video īsti spriest nevar

  +6 [+] [-]

, 2015-01-27 15:08, pirms 4 gadiem
Interesants kadrs, cerams sanāks kautkas labs.

 +13 [+] [-]

, 2015-01-27 15:10, pirms 4 gadiem
Fiziski spēcīgs,ātrs un ar labu metienu priekš gara spēlētāja (211)

Tā kā mums nav daudz tādu kadru,domāju noteikti Bagatskim jāpameiģina šo puisi Latvijas izlases kontekstā.

  +3 [+] [-]

, 2015-01-27 15:13, pirms 4 gadiem
Ainaram šādam spēlētājam ir varbūt vērts uzvanīt uzaicināt uz izlases nometni varbūt,ja Andris negribēs kartējo reizi

 +15 [+] [-]

, 2015-01-27 15:15, pirms 4 gadiem
Labāk lai Andris negrib.... Bet šis varētu būt labs papildinājums izlasei.

     [+] [-]

, 2015-01-27 15:16, pirms 4 gadiem
Izlasē būtu perfekts 4. nr pozīcijā

  +1 [+] [-]

, 2015-01-27 15:18, pirms 4 gadiem
Domāju, ka Vilde varētu būt Dāvja Rozīša līmenī. Atbraucot uz Eiropu tā pat būtu vajadzīgi pāris mēneši, lai atcerētos Vecā kontinenta basketbolu, bet galu galā būtu gana interesants garais spēlētājs daudzām LBL otrā ešalona komandām.

 +19 [+] [-]

, 2015-01-27 15:19, pirms 4 gadiem
kristaps30 rakstīja: Ainaram šādam spēlētājam ir varbūt vērts uzvanīt uzaicināt uz izlases nometni varbūt,ja Andris negribēs kartējo reizi
Andrim neviens nemaz i nepiedāvās!

  +7 [+] [-]

, 2015-01-27 15:20, pirms 4 gadiem
Baigi žēl, ka nenovērtē Štatos šādus milžus. Konkurence protams milzīgs. Vismaz LV varēs reabilitēties, domāju būs viens no labākajiem centriem šeit LV

  +3 [+] [-]

, 2015-01-27 15:22, pirms 4 gadiem
Ļoti patīkami dzirdēt, ka vispār ir tādi "neredzamie apcirkņi", kuros izrādās paslēpies pa kādam nesliktam spēlētājam! Katrā ziņā - jo lielāks spēlētāju klāsts, jo labāk Latvijas basketbolam.
Slēpts komentārs: kristaps30

  +2 [+] [-]

, 2015-01-27 15:30, pirms 4 gadiem
kristaps30 rakstīja: Noteikti,ka Ainārs es domāju,ka vajadzētu Andrim piedavāt,jo viņš šogad laikam man ir tāda sājuta,ka viņš varētu šogad spelēt,jo Čempis ir Latvijā viņš gribēs pieradīt faniem,kad viņš vēl var spēlēt
un kurš ņemtu cilvēku kurš nav ļoti ilgu laiku spēlējis?

 +10 [+] [-]

, 2015-01-27 15:32, pirms 4 gadiem
kristaps30 rakstīja: Noteikti,ka Ainārs es domāju,ka vajadzētu Andrim piedavāt...
Aizmirsti! Reāli mūsu ūbercentrs nav spēlējis 2 sezonas. Pagājušajā epizodiski un šosezon sēž mājās. Varbūtība, ka Bagatskis aicinās garo trolli - aparatčiku, ir pat vairāk kā nekāda.

     [+] [-]

, 2015-01-27 15:37, pirms 4 gadiem
Dažos avotos augums 209 cm. To, ka kačoks, var redzēt. Vai kļūs par KK, maz ticams. Drīzāk Šelītis vai Zaķis. Tehnika tā ne pārāk. Cik tad īsti vecs? Vai nav jau 25? Augstskolas abas- metodisti un baptisti. Stipri ticīgs? Ventiļos un vēl kaut kādā LV komē viens ticīgais amīšu saspēlnieks kādreiz neslikti laida. Vajadzētu Vildi izsaukt un novērtēt, varbūt būs lietaskoks. Kaut gan:
Slavenais treneris Brauns no NCAA komandas...

     [+] [-]

, 2015-01-27 15:40, pirms 4 gadiem
Protams pēc tāda video jau ļoti grūti spriest kāds spēlētājs viņš ir, bet Bagijs izlasē uzaicināja to torni 220 ar interesantu uzvārdu, tiesa neatceros to, bet ar to gribēju teikt, ka pret Ričmondu tas būtu pat nepieklājīgi ja viņam nedotu iespēju pat parādīt sevi izlasē.

  +3 [+] [-]

, 2015-01-27 15:40, pirms 4 gadiem
Vēl jau Ābele, arī lielais, pēc studijām USA nav ne redzams, ne dzirdams. Nez kur šis?

  +1 [+] [-]

, 2015-01-27 15:40, pirms 4 gadiem
Biju palaidis garām šādu spēlētāju, no sākuma padomāju, ka kāds USA latvietis. 211, ātrs spēcīgs....interesanti!

  +1 [+] [-]

, 2015-01-27 15:45, pirms 4 gadiem
Karalis Lauva rakstīja: Aizmirsti! Reāli mūsu ūbercentrs nav spēlējis 2 sezonas. Pagājušajā epizodiski un šosezon sēž mājās. Varbūtība, ka Bagatskis aicinās garo trolli - aparatčiku, ir pat vairāk kā nekāda.
Skumji, bet īstenībā pat šāds Andris būtu aizsardzībā lietderīgāks par tādu Meieru vai Šelīti.

  +4 [+] [-]

, 2015-01-27 15:45, pirms 4 gadiem
neizklausās nopietni! vēlk uz Šelīša variantu, ar tādu statistiku šajā līmenī nedomāju, ka atradīesies vieta izlasē, bet nu cerams, ka es kļūdos

     [+] [-]

, 2015-01-27 15:46, pirms 4 gadiem
hooker rakstīja: Vēl jau Ābele, arī lielais, pēc studijām USA nav ne redzams, ne dzirdams. Nez kur šis?
Šķiet kaut kur lasīju, ka Grieķijā otrajā līgā, vai kautkas tāds.

  +3 [+] [-]

, 2015-01-27 15:48, pirms 4 gadiem
cobham rakstīja: Baigi žēl, ka nenovērtē Štatos šādus milžus. Konkurence protams milzīgs. Vismaz LV varēs reabilitēties, domāju būs viens no labākajiem centriem šeit LV
Šitie komentāri vienkārši rauj jumtu. Viņiem pašiem pietiek mazkustīgi garie. LBL vai kādam klubam Eiropā jau noderēs, jo spēlēt jau māk.

  +4 [+] [-]

, 2015-01-27 16:00, pirms 4 gadiem
Hmm, interesants kabans! Varētu beigās sanākt uzlabots Šeļakovs,
kas nemaz nav peļami pie mūsu īsto centru trūkuma.

  +3 [+] [-]

, 2015-01-27 16:01, pirms 4 gadiem
rudy_Latvija rakstīja: Izlasē būtu perfekts 4. nr pozīcijā
Pozīcijā, kurā jau tagad ir tāds talantu perebors, kur var spēlēt no Freimja, Bērza līdz Dāvim un Siliņam? Viņš ir par lēnu šai pozīcijai. Kā centrs, nezinu, katrā ziņā, ja ņēma Ošenieku, tad šo arī var noprovēt.

  +5 [+] [-]

, 2015-01-27 16:05, pirms 4 gadiem
Parametri ok, bet lai no sākuma atšauj līdz mūsu pašu LBL, līmenis te ir kā nekad augsts. Tad jau matīs kas ir kas.

  +2 [+] [-]

, 2015-01-27 16:21, pirms 4 gadiem
Manuprat, butu labs papildinajums jebkurai LBL blicei, noteikti sakarigaks par nedaauguso Pasecniku. Ja, kadu bridi naktoes pielagoties viru basketbolam Latvija, tacu, ka redzam ar Davi Roziti, pec tam viss notiek. Protams, komandai japrot izmantot sada speletaja plusus.

  +3 [+] [-]

, 2015-01-27 16:22, pirms 4 gadiem
Ar šādiem milžiem ir jāstrādā individuāli, jo garie ir ļoti vajadzīgi. Kas mums izlasē ir? Bērziņš, Porziņģis (prognozēju, ka tuvākos 2 gadus nebūs izlasē NBA drafta u.c. lietu dēļ). Vairāk kvalitatīvu jau īsti nav. Bez garajiem par olimpiskajām spēlēm var aizmirst.
Jātaisa LBS speciāli nometnes garajiem, lai, piemēram, Uvelis strādā. Ir daudz garo - Vilde, Pasečņiks, Rozītis u.c. - bet pietrūkst kvalitātes.

  +1 [+] [-]

, 2015-01-27 16:27, pirms 4 gadiem
fiziski tiesam specigs noskatijos pirmo vido man atgadinaju bleiku grifinu tads pats garais ka4oks

  +1 [+] [-]

, 2015-01-27 16:29, pirms 4 gadiem
Juris_Churis rakstīja: Ar šādiem milžiem ir jāstrādā individuāli, jo garie ir ļoti vajadzīgi. Kas mums izlasē ir? Bērziņš, Porziņģis (prognozēju, ka tuvākos 2 gadus nebūs izlasē NBA drafta u.c. lietu dēļ). Vairāk kvalitatīvu jau īsti nav. Bez garajiem par olimpiskajām spēlēm var aizmirst.
Jātaisa LBS speciāli nometnes garajiem, lai, piemēram, Uvelis strādā. Ir daudz garo - Vilde, Pasečņiks, Rozītis u.c. - bet pietrūkst kvalitātes.
Par šito komentāru
Ar garajiem spēlētājiem jau no mazotnes jāstrādā, nevis 20 gadu vecumā vai vēlāk sāks strādāt un pāris gadu laikā- būs arī rezultāts.

Ja tā būtu, kā saki, tad D. Hovards un K. Perkins jau sen būtu iemācījušies normāli piespēlēt un netaisītu muļķīgas kļūdas...

     [+] [-]

, 2015-01-27 16:41, pirms 4 gadiem
PLENCIS1 rakstīja: fiziski tiesam specigs noskatijos pirmo vido man atgadinaju bleiku grifinu tads pats garais ka4oks
Kā teica Aivars Lembergs- Zintim Plivdam ir jācilā akmeņi nevis basketbols jāspēlē...
kačaks laukumā uzreiz nenozīmē rezultātu

  +1 [+] [-]

, 2015-01-27 16:50, pirms 4 gadiem
Vajadzēja jau apsvērt to amfutbola variantu. SMU jau no igauņa Hunta sataisīja NFL drafta sensāciju un stabilu līgas spēlētāju (nav pamatsastāvā, bet ik pa laika tiek pie spēlēšanas ļoti spēcīgā konkurencē, Sinsinati komandā).

Protams, Vilde nav Hunts (pasaules čempions un rekordists vieglatlētikā), taču, kā var saprast lūzeris kkāds ar nav.

Te gan ir cits jautājums - eiropietim visu likt uz amfutbola kārts ir visai riskanti, jo naudu ar to nopelnīt iespēju ir daudz mazāk nekā spēlējot basketbolu.

     [+] [-]

, 2015-01-27 17:11, pirms 4 gadiem
pag, SMU? Es tak nesen biju uz Mustangu spēli, nu toč nepiefiksēju, ka tur kāds baigi pārdzīvotu, ka nav tāda Vildes, ka tur tāds būtu spēlējis.
Turklāt viņiem ir reāls drafta prospekts Moreira ar diezgan līzīgiem parametriem, tāpēc nav brīnums, ka neviens nerēķinājās ar Vildi

  -2 [+] [-]

, 2015-01-27 17:21, pirms 4 gadiem
Lielakais Latvietis statos????????????Martins Abele tak ir pie 230cm

     [+] [-]

, 2015-01-27 17:23, pirms 4 gadiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Pozīcijā, kurā jau tagad ir tāds talantu perebors, kur var spēlēt no Freimja, Bērza līdz Dāvim un Siliņam? Viņš ir par lēnu šai pozīcijai. Kā centrs, nezinu, katrā ziņā, ja ņēma Ošenieku, tad šo arī var noprovēt.
Bertāns labāk kā 3. nr, Bērzs par C un ar Feimani varētu labi dalīt spēles laiku

  +2 [+] [-]

, 2015-01-27 17:30, pirms 4 gadiem
Siliņ,
Grūti vecumu norādīt?

Man sanāca ka viņam ir kādi 22 vai 23 gadi. Vēl viss priekšā.
1 2 56 komentāri