Martins Dukurs: "Tretjakovs ir spēris soli uz priekšu, ja ne pat divus"
Ņemot vērā pēdējo nedēļu problēmas ap tehniku un veselību, Latvijas skeletona zvaigzne Martins Dukurs sākotnēji domājis, ka viņam nebūs pa spēkam pacīnīties par Eiropas čempionāta augstākā kaluma godalgām, portālam Sportacentrs.com neslēpj sportists. Tāpat viņš sarunā vērtē, kā šajā sezonā izskatās sīkstākie konkurenti.
Pagājušajā nedēļā Vinterbergā Dukurs izcīnīja Eiropas čempionāta sudrabu, piekāpjoties vien krievam Aleksandram Tretjakovam. Līdz ar to latvietim nācās nolikt Vecā kontinenta čempiona pilnvaras, jo zeltu viņš bija guvis jau 11 gadus pēc kārtas, taču pats sportists par to nav pārāk sarūgtināts.
"Ja skatāmies uz pirmo braucienu, Eiropas čempionātā tikpat labi varēju būt arī tikai ceturtais. Nebija nemaz tik viegli. Arī vicečempiona gods bija jāizcīna," uzsver Dukurs. "Pirmais brauciens neizdevās labi, jo jau startā mazliet pārskrēju, un nebija izejas ātruma. Vinterberga ir starta trase, bet lielākā kļūda bija lejasdaļā, tāpēc nebija arī ātruma. Otrajā braucienā izlaboju kļūdas startā, bet vidusdaļā pieļāvu kļūdu, kas arī ietekmēja lejas ātrumu. Tāpēc arī bija tāds rezultāts."
"Neesmu sarūgtināts, ne arī pārlieku gandarīts. Ir ok. Apzinos savas kļūdas. Arī fiziski nebiju līdz galam gatavs, bija nelielas traumas. Sākumā domāju, ka būs pat sliktāk," norāda seškārtējais pasaules čempions, kurš iedzīvojies kājas savainojumā. "Problēmas sajutu jau Īglsas posmā, bet pēc tam novilku nedaudz garumā. Jutu, ka nepaliek labāk, tāpēc svētku laikā mani operatīvi izmeklēja un saprata, ka nekas labs tas nav, tāpēc sāka intensīvu ārstēšanu. Nācās izlaist kādu pusotru nedēļu – biju bez skriešanas. Ko varēju, to arī darīju – paminos ar riteni, pastrādāju ar svariem, bet jutu, ka pietrūkst skriešanas. Taupījos līdz pat pēdējai dienai pirms Eiropas čempionāta."
Dukurs neslēpj, ka problēma pastāv joprojām, kaut gan jau šonedēļ Sanktmoricā ir kārtējais posms Pasaules kausā. Iespējams, šajās sacensībās viņš startēs nedaudz saudzīgākā režīmā.
"Arī tehnikā ir šis tas jāpamaina, Eiropas čempionātā startēju ar veco kamanu. Esmu paņēmis līdzi trīs pavisam citas kamanas. To kamanu, ar kuru iesāku sezonu, atstāju mājās," atklāj Dukurs. Jaunais skeletons tika radīts ar domu par nākamā gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. "Jauno kamanu nedaudz pārtaisījām, bet pēc tam nevarēju lāgā nobraukt. Sasitu ribas, domāju, ka tās pat ir plēstas. Noskaitos uz visu šo situāciju, [kamanas] noliku malā un gaidu restartu. Ja godīgi, šobrīd nav iekšējas skaidrības, kurā virzienā īsti vajadzētu iet."
Vēršot skatienu uz konkurentiem un salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, Dukurs atzīmē, ka tehnikas ziņā uz vietas palikuši vācieši, kurus, iespējams, iemidzinājuši panākumi pagājušā gada pasaules čempionātā.
"Savukārt krieviem noteikti ir lēciens uz priekšu, viņi sākuši strādāt ar iepriekšējo Vācijas izlases galveno treneri [Dirku Matšencu]. Arī briti ļoti intensīvi meklē jaunu kamanu, testē un maina sastāvus. Gribas redzēt, kāds būs korejietis [Sunbins Juns] - Šveicē viņš parādīsies. Neesmu redzējis arī ķīniešus," spriež titulētais Latvijas sportists. "Krievijas izlasē strādājošais vāciešu treneris zina, kādas slieces Vācijas trasēs ir vajadzīgas, un Tretjakovs ir pārkāpis uz vāciešu tehniku. Tā skrien ne tikai Vācijā. Izaugsme ir tikai šajā ziņā. Nedomāju, ka viņš ir progresējis fiziski. Tretjakovs noteikti ir spēris soli uz priekšu, ja ne pat divus."
Sezonas svarīgākās sacensības Latvijas skeletonistiem gan vēl tikai priekšā – februāra sākumā būs pasaules čempionāts. Dukurs šobrīd ir Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, taču viņš min, ka uzvara tajā un Lielā kristāla globusa iegūšana nebūs primārais.
"Šobrīd plāns ir nobraukt atlikušos posmus un tikt skaidrībā, ar kuru tehniku braukt pasaules čempionātā. Spraugā starp pēdējo Pasaules kausa posmu Īglsā un pasaules čempionātu ceru piebraukt kaut ko no tehnikas un tad doties uz Altenbergu. Tomēr, izskatās, arī Altenbergā mēģināšu kaut ko jaunu tieši sliecēs," ieceres ieskicē Dukurs.
Jaunākais no brāļiem Dukuriem par Pasaules kausa ieguvēju kļuvis deviņas reizes, bet darbā uzsvars ir uz nākamā gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz šim viņš divreiz – Vankūverā un Sočos – spējis kļūt par vicečempionu.
Plašāku sarunu ar Martinu Dukuru, kā arī interviju ar Latvijas handbola zvaigzni Daini Krištopānu un rezumē par Siguldā notikušo Eiropas čempionātu kamaniņu sportā skaties šovakar plkst.21.45 "Sportacentrs.com TV" raidījumā "Sports tuvplānā".
+1 [+] [-]
Komòn!
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
Bet, ja godīgi, a kas tad nepareizi pateikts?
[+] [-]
Vēl ķīniešus nav redzējis, tie noteikti nākamajā pasaules cempi vismaz 2 medaļas dabūs. Tikmēr latvieši čurā bikses par Eiropas čempionu
[+] [-]
P.S. Dale ir tik priecīgs, jo pukojās, ka par reni neko iepriekšējos 2 raidījumos nerunāja.
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Uzprasīja Toļiks par meitas sniegumu EČ?
[+] [-]
P.S. Tas jau sen zināms, ka Latvijā eksistē nereāls OS kults, viss pārējais (PČ, EČ, PK) ļoti daudziem ir otršķirīgs.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Var taču arī sākt kaut ko citu reklamēt,iekultivēt,lai citi notikumi arī paliek galvenie" un īstie"
-1 [+] [-]
Vari "kultivēt" cik gribi pretējo, bet fakti paliek fakti - daudzos sporta veidos neviens PČ, EČ vai PK nekad nesavāks tādu auditoriju kā OS.
[+] [-]
[+] [-]
1. Vasaras olimpiskās spēles
2. Pč futenē
3. Pč vieglatlētikā (tas bija laikos, kad šo rīkoja vienreiz četros gados)
Un tad notika mazs brīnums. Trešajā vietā ierausās PK regbijā. Jo regbijs ir svēta lieta visās Great Britain bijušajās teritorijās. Un tā ir trešdaļpasaule.
[+] [-]
+1 [+] [-]
Es savukārt esmu redzējis
1. PČ futenē
2. Vasaras OS
3. ...neatceros... iespējams, kaut kas no kriketa. Kriketa "pasaulē" ir daudz vairāk iedzīvotāju nekā regbija "pasaulē". Tādā Indijā, piemēram, ir deep deep po uz to regbiju.
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Krikets populārāks par regbiju? Nu ja, man ar tā viena tante Bauskā teica.
Regbijs ir sporta veids numur viens Anglijā, Īrijā, Velsā, Skotijā, Austrālijā, Dienvidāfrikā, Jaunzēlandē un visās Okeānijas salās. Ļoti populārs Francijā, Japānā, Argentīnā.
Slava bogu, ka rgebija spēlētāji ir džentlmeņi (patiešām visās izpausmēs), citādi, ja tu kādam Fidži vai Jaunzēlandes iedzīvotājam sāktu kaut ko penterēt par kriketu, uff, sekas būtu diezgan viennozīmīgas.
Spec priekš tevis maoru kaujas deja haka, ko pirms katras spēles izpilda pasaules leģendārākā regbija izlase All Black:
https://www.youtube.com/watch?v=yiK...
Kad būs nomiris kāds dižs kriketists, tu man atsūti līdzjutēju atvadas no dārgā aizgājēja.
Salīdzinājumam - atvadas no Jaunzēlandes leģendas Džonaha Lomu (šajā sporta veidā tikpat leģendārs kā Pele). Neliels fragmentiņš no ļoti ilgās bēru ceremonijas stadionā. Haku par godu Džonaham dejoja visi, sākot ar senioriem, beidzot ar zaļknābjiem puikām:
https://youtu.be/YAtdrDETAqU
[+] [-]
https://youtu.be/vnvI6V-TtLs
Tāpēc visiem skatītājiem pasaulē tas ir neaizmirstams notikums. Nav jau nekāds tautas deju ansamblis Dzintariņš
[+] [-]
Vienā Indijā ir vairāk iedzīvotāju, nekā Tavās augstākminētajās valstīs kopā ņemtās. Indija, Pakistāna, Bangladeša, Šrilanka, tur bez konkurences, bet acīmredzot būsi pārsteigts, ka arī Anglijā un Austrālijā krikets ir top sports, mierīgi konkurē ar regbiju.