Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Biatlona korupcijas skandāls: IBU prezidents uz nenoteiktu laiku atkāpjas no amata

Biatlona korupcijas skandāls: IBU prezidents uz nenoteiktu laiku atkāpjas no amata
Annešs Besbergs
Foto: Sergei Bobylev/TASS/Scanpix

LETA. Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) prezidents Annešs Besbergs paziņojis par atkāpšanos no sava amata.

Besbergs pavēstījis, ka savas amata pilnvaras noliks malā tik ilgu laika periodu, kamēr risināsies izmeklēšana IBU mītnē Zalcburgā. Tāpat no amata pēc pašas lūguma atstādināta arī IBU ģenerālsekretāre Nikola Reše, kura savas amata funkcijas nepildīs līdz izmeklēšanas beigām. Norvēģa Besberga vietu prezidenta amatā tādējādi ieņems līdzšinējais viceprezidents Viktors Maigurovs.

Pašlaik 72 gadus vecais Besebergs ir kādreizējais biatlonists un Norvēģijas izlases treneris. IBU viņš vadīja kopš tās dibināšanas 1993.gadā.

Jau ziņots, ka Austrijas policija otrdien veica kratīšanu IBU mītnē. Šo lietu vada Austrijas prokuratūras iestāde, kas cīnās pret ekonomiskiem noziegumiem un korupciju. Kā vēsta Austrijas ziņu aģentūra APA, šī iestāde cieši sadarbojas ar Austrijas Nacionālo antidopinga aģentūru.

"IBU Izpildkomiteja lietu uztver ļoti nopietni un turpinās strādāt, ņemot vērā labas pārvaldības un caurskatāmības augstos standartus," teikts IBU paziņojumā.

Iepriekš par kratīšana iemeslu tika minēts dopinga skandāls, ko apstiprina arī Pasaules antidopinga aģentūra (WADA), plašākus komentārus nesniedzot. Savukārt IBU savā ziņojumā kratīšanas iemeslus neminēja.

Pēc ziņu aģentūras AFP pieejamās informācijas Besbergs, iespējams, sadarbojās ar Krievijas amatpersonām, lai slēptu 65 dopinga gadījumus un aizstāvētu Krievijas sportistu intereses. Viņš tiek turēts aizdomās par 300 000 ASV dolāru (243 095 eiro) lielu kukuļu ņemšanu.

Savukārt kādreizējais Maskavas Antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs pauda pārliecību, ka pirms 2014. gada Soču olimpiskajām spēlēm esot notikušas manipulācijas ar Krievijas sportistu dopinga analīzēm.

Savienība šogad nonāca krustugunīs, jo neatcēla martā notikušo Pasaules kausa posmu Tjumeņā, lai gan Krievijas sportisti ir iejaukti plašā dopinga skandālā un starptautiskas sporta organizācijas tika aicināts nerīkot sacensības šajā valstī.

Janvārī IBU bija saņēmusi vairāk nekā 30 sportistu vēstuli no astoņām valstīm ar aicinājumu nerīkot sacensības Krievijā. Pasaules kausa posms Tjumeņā tika aizvadīts, bet to boikotēja Kanādas, Čehijas, Ukrainas un ASV biatlona izlases, kā arī Phjončhanas olimpiskajās spēlēs zeltu un sudrabu ieguvušais zviedru biatlonists Sebastians Sāmuelsons.

Izmantotie resursi:
LETA

  +2 [+] [-]

, 2018-04-12 14:44, pirms 9 mēnešiem
Ironiski, izmeklēšana par to ka slēpa dopinga skandālus, kas saistīti ar Krieviju, un naudas saņemšanu no tās, bet tagad peezidenta pienākumus pildīs krievs.
Vispār interesanti kāda bija biatlonistu federācija pirms tam, ja IBU dibināta tikai 1993.gadā.

  +1 [+] [-]

, 2018-04-12 16:00, pirms 9 mēnešiem
Tā kārtīgi vajadzētu pakratīt arī IBSF- Starptautisko bobsleja un skeletona federāciju, tur arī nāktu ārā interesantas lietas saistībā ar Krieviju.

  -2 [+] [-]

, 2018-04-12 16:10, pirms 9 mēnešiem
otins rakstīja: Tā kārtīgi vajadzētu pakratīt arī IBSF- Starptautisko bobsleja un skeletona federāciju, tur arī nāktu ārā interesantas lietas saistībā ar Krieviju.
ja Krievija ir tik ļauna tad varbūt vajag viņus diskvalificēt no visiem sportiem, atņemt PK un citas sacensības, nepirkt no viņiem gāzi, naftu, konfiscēt krievu oligarhu naudu, īpašumus

vai pat vispār uzmest dažas atombumbas uz viņiem

     [+] [-]

, 2018-04-12 17:23, pirms 9 mēnešiem
krievs kā vienmēr visu gatavs nopirkt,arī šeit izrādās! maitas!

     [+] [-]

, 2018-04-12 18:11, pirms 9 mēnešiem
Maigurovs atteicies vadīt IBU

https://www.championat.com/other/ne...

     [+] [-]

, 2018-04-12 18:12, pirms 9 mēnešiem
Ļoti vienkārši, līdz tam biatlons tika sajūgts kopā ar moderno pieccīņu kas bija tīri praktiski saprotams. Biatlona pirmsākumos tā vispār bija militārā patruļa.
boleks rakstīja: Ironiski, izmeklēšana par to ka slēpa dopinga skandālus, kas saistīti ar Krieviju, un naudas saņemšanu no tās, bet tagad peezidenta pienākumus pildīs krievs.
Vispār interesanti kāda bija biatlonistu federācija pirms tam, ja IBU dibināta tikai 1993.gadā.

     [+] [-]

, 2018-04-12 18:14, pirms 9 mēnešiem
andris_rejs_5490890 rakstīja: ja Krievija ir tik ļauna tad varbūt vajag viņus diskvalificēt no visiem sportiem, atņemt PK un citas sacensības, nepirkt no viņiem gāzi, naftu, konfiscēt krievu oligarhu naudu, īpašumus

vai pat vispār uzmest dažas atombumbas uz viņiem
Tu gan esi ļauns! Krievijai nav paveicies ar vadību, bet kādreiz jau viņi nāks pie prāta.