Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Gedram uzvara braucienā un sestā vieta PČ milzu slaloma kvalifikācijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Gedram uzvara braucienā un sestā vieta PČ milzu slaloma kvalifikācijā
Žaks Gedra. Foto: Latvian Alpine

Latvijas kalnu slēpotājs Žaks Gedra ceturtdien Zviedrijā izcīnīja sesto vietu pasaules čempionāta milzu slaloma sacensību kvalifikācijā un iekļuva starp pamatsacensību dalībniekiem.

Kvalifikācijā uzvaru guva zviedrs Aksels Lindkvists, kuram Gedra divu braucienu summā piekāpās par 1,19 sekundēm. Pēc pirmā brauciena latvietis bija tikai 19. vietā, bet otrajā starp aptuveni 100 sportistiem uzrādīja pašu ātrāko rezultātu. Sasniegtais rezultāts Gedram deva 26,75 FIS kategorijas punktus, kas ir viņa karjeras rekords milzu slalomā.

Vēl no latviešiem 33. vietā bija Elvis Opmanis (+4,59 sekundes), 37. vietu ieņēma Miks Zvejnieks (+5,32), bet 58. pozīcijā bija Daniels Loss (+10,35).

Piektdien gaidāmajām pamatsacensībām automātiski bija kvalificējušies 50 labākie sportisti, kvalifikāciju pārvarēja 25 ātrākie sportisti, bet vēl maksimums 25 vietas tiks aizpildītas ar sportistiem no valstīm, kuru atlēti nav izcīnījuši nevienu ceļazīmi uz pamatsacensībām.

Tāpat ceturtdien notiek milzu slaloma pamatsacensības dāmām, kur Latviju pārstāv Lelde Gasūna, Agnese Āboltiņa, Evelīna Gasūna un Liene Bondare. Savukārt nedēļas nogalē tiks noskaidroti pasaules čempioni slalomā.

Čempionāta ievadā notikušajās ātruma disciplīnās Latviju pārstāvēja vienīgi Opmanis, pie augstiem rezultātiem netiekot. Viņš guva 44. vietu starp 49 finišējušajiem sportistiem supergigantā, 56. vietu starp 57 finišējušajiem nobraucienā, kā arī samierinājās ar pēdējo, 43. pozīciju Alpu kombinācijā.