Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Žukovs: "Laboratorija ar noziedzniekiem bija nevis uz Marsa, bet gan mūsu valstī"

Agris Suveizda

Žukovs: "Laboratorija ar noziedzniekiem bija nevis uz Marsa, bet gan mūsu valstī"
Aleksandrs Žukovs
Foto: Sputnik/Scanpix

Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents un Valsts Domes pirmais vicespīkers Aleksandrs Žukovs Valsts Domē paskaidroja, kādēļ nesen Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) Izpildkomitejai atvainojās par Krievijas veiktajiem antidopinga kodeksa pārkāpumiem.

Par atvainošanos SOK
Diemžēl šī laboratorija ar visiem šiem noziedzniekiem bija nevis uz Marsa, bet gan mūsu valstī. Un diemžēl tās darbība netika laicīgi atklāta. Un tā kolosālu kaitējumu nodarīja pirmām kārtām jau mūsu pašu sportistiem – simtiem mūsu sportistu – un, protams, olimpiskajai kustībai kopumā. Divu domu te nevar būt. Jā, Krievijas Olimpiskā komiteja nekādā veidā tajā nebija iesaistīta. Bet es par to atvainojos un uzskatu, ka izdarīju pareizi. Tāpēc, ka noliegt nodarīto kaitējumu nav iespējams. Mums ir jāpārdzīvo šis smagais brīdis mūsu sporta vēsturē un jāpāršķir lapas.

Par olimpisko spēļu boikotu
Tam, kurš aicina boikotēt olimpiskās spēles, jāsaprot, ka tas mūs uz ilgu laiku ierakstītu olimpiskajā vēsturē. Ja aicināt boikotēt, tad jūs aicināt uz to, lai Krievija izstātos no olimpiskās kustības. Tas ir tas, ko vēlas mūsu ienaidnieks. Mums ir jādara viss, lai atbalstītu lēmumu, kādu pieņems mūsu sportisti. Viņi ir nokļuvuši sarežģītā situācijā. No vienas puses, braukt uz olimpiskajām spēlēm un tajās piedalīties ir grūti, jo visi redz, kāda pret viņiem ir apkārtējo attieksme. Lai gan viņi šobrīd ir tīrākie sportisti, par to liecina statistika. Nedrīkstam sportistiem uzspiest savu viedokli, katrs lai lemj pats – šī izvēle nebūs viegla.

Par patriotismu
Nav pieļaujams patriotisma trūkumā vainot tos, kuri gatavojas braukt uz olimpiskajām spēlēm. Tas nav pieļaujams. Tie sportistiem, kuri izlems nebraukt uz olimpiskajām spēlēm, ir jāsarīko alternatīvas sacensības. Bet mums ir jāatbalsta arī tie, kuri izlems braukt. Tā šajā situācijā būtu atbildīga rīcība. Ja mēs viņus neatbalstīsim, tad tas būs pilnīgi nepareizi.

Par tiesām
Saprotams, ka visas atstādināšanas tiks apstrīdētas tiesā. Saprotams, ka aizliegums startēt zem savas valsts karoga nav taisnīgs, jo nebija kolektīvās atbildības. Tagad sanāk, ka sportistiem pēc Rodčenkova aizmukšanas uz ārzemēm ir jāatbild par kāda grēkiem. Sportisti, kuri no olimpiskajām spēlēm atstādināti pēc Osvalda komisijas lēmuma, jau ir zaudējuši reputāciju. Tas viņiem ir milzīgs psiholoģiskais trieciens.

Krievijas Valsts Domes paziņojums
Vadoties pēc SOK pasludinātās Olimpiskās hartas principa par jebkādas formas diskriminācijas nepieņemamību, Valsts domes deputāti SOK komitejas pieņemto lēmumu par nepamatotu, kas pārkāpj krievu sportistu tiesības un kas neatspoguļo patieso situāciju cīņā pret dopinga lietošanu Krievijas sportā. Aizliegums pārstāvēt savu valsti sacensībās ierobežo sportista kā cilvēka un pilsoņa tiesības. Tas ir pazemojoši jebkuram sportistam, kurš lepojas ar to, ka pārstāv savu valsti.

Atgādinām, ka Starptautiskās olimpiskās komitejas Izpildkomiteja 5. decembrī pieņēma lēmumu atstādināt Krievijas Olimpisko komiteju, līdz ar to diskvalificējot Krieviju no 2018. gada olimpiskajām spēlēm Phjončhanā un atņemot Žukovam SOK biedra statusu. Bijušais Krievijas sporta ministrs un pašreizējais Krievijas Futbola savienības prezidents Vitālijs Mutko uz mūžu tika diskvalificēts no olimpiskajām spēlēm, plus Krievijai būs jāatmaksā 15 miljoni ASV dolāru, kas tika zaudēti izmeklēšanas izdevumu dēļ. Tīrie Krievijas sportisti Phjončhanā drīkstēs startēt zem neitrālā karoga.

Izmantotie resursi:
https://rsport.ria.ru/olympic_games...
Александр Жуков: "Для тех, кто не поедет на...

  +5 [+] [-]

, 2017-12-09 12:01, pirms 2 gadiem
Mēģina no visām pusēm un visādiem veidiem, bet diez vai izdosies.

  +6 [+] [-]

, 2017-12-09 12:16, pirms 2 gadiem
Ai, ai Žukov.
Vatņikam Teemu Sakson, no klanīšanas jums, spranda jau sāpot, bet jūs viņam šitādu samaksu izsniedzat!

 +13 [+] [-]

, 2017-12-09 12:43, pirms 2 gadiem
Jāvēl Žukovam veselību.

  +5 [+] [-]

, 2017-12-09 12:51, pirms 2 gadiem
Izrādās tajā samazgu spainī,ir sakarīgs cilvēks arī,visu cieņu par atklātību...

  +7 [+] [-]

, 2017-12-09 12:53, pirms 2 gadiem
cik tur tie tulkotāji pareizi pateica, bet laikam tā doma ir pareiza>

mēs neesam tie,
tie tur ļaunie darīja, mēs ne

un pats galvenais - tie tur, mūsu ienaidnieki

mjāāāā - ja kaimiņš savā mājā taisa šmakavciņu un viņu pieķer, tad viņš tiesu mēģinās pārliecināt, ka tas ir sarūdzis avota ūdens un vispār - kaimiņos dzīvojošās omas ļaunā acs ir vainīga un tā vēl viņam tikai ļaunu un tā nu viņš padevās šīs ļaunās acs uzliktajam lāstam.

p.s. viņš joporjam nav vainīgs.

  +9 [+] [-]

, 2017-12-09 13:18, pirms 2 gadiem
Formāla atvainošanās ar ietirsienu,neeee vilks ādu nemaina

 +12 [+] [-]

, 2017-12-09 13:19, pirms 2 gadiem
Līdz teikumam "Tas ir tas, ko vēlas mūsu ienaidnieks." tiešām šķita, ka būs sakarīgs izteikums krievam. Tālāk vairs nav vērts lasīt. Kas tad ir krievu ienaidnieki? Viņi paši sev ar savu sistēmu. Sviests.

  +6 [+] [-]

, 2017-12-09 13:27, pirms 2 gadiem
Un ka viņa vadītais kantoris NEZINĀJA???! Tūkstoši sportistu,treneru,masieru,dakteru FSB,un mutko zināja,tik viņa vadītais kantoris ne?! Tādus muļķus realitātē atlaiž uz dienu,ja reiz palika,tad ir sistēmas daļa

  +2 [+] [-]

, 2017-12-09 13:33, pirms 2 gadiem
Vav!!! Nekas jau nav jauns uz šīs zemes- 1980. g. amerikāņi un Co boikotēja Maskavu, krievi un Co 1984. g. boikotēja Losandželosu!
Bet, kā saka, labprātīga atzīšanās ir tiešais ceļš uz cietumu... Bet ja atzīsties valsts piespiests, tad nu gan ārējie ienaidnieki jāmeklē!
P.s. Ja nejaucos vēstures faktos, tad iemesls amerikāņu boikotam bija PSRS iejaukšanās Afganistānas lietās, bet tad vajadzēja analogu atbildi...

  +5 [+] [-]

, 2017-12-09 13:34, pirms 2 gadiem
Kā jau jebkurā starptautiskā problēmā īstā informācija no Krievijas nāk ar laiku, pa mazam gabaliņam. Tā tas ir noticis visu laiku, un agrāk vai vēlāk paši krievi par visu izpļāpājas. Ticiet man, pēc gadiem būs vēl patiesākas atzīšanās un intervijas 👌

 +10 [+] [-]

, 2017-12-09 13:38, pirms 2 gadiem
Izskatās, ka Žukovs izpļāpājās par Krievu ideju - šķiet plāns mēslu gadījumā bija zem tanka pamest Rodčenkovu. Bet Rodčenkovs mēslus saoda ātrāk par pašiem Krieviem un no uzmestā kļuva par metēju pats.
Vai Rodchenkovs būtu sācis runāt, ja ne sajutis sviluma smaku pats zem savas d*rsas? Nu diez vai. Bet interesanti būtu zināt - kas beigās notiks ar Rodchenkovu? Tā arī paliks par varoni, par spīti tam, ka patiesībā tajā visā bija viens no galvenajiem organizētājiem?

  +5 [+] [-]

, 2017-12-09 14:06, pirms 2 gadiem
Mēs krāpāmies, bet mēs nekrāpāmies, mēs melojām bet tomēr nemelojām, mums visapkārt ir ienaidnieki, tāpēc lai ko mēs darītu, mēs to darām pareizi. Šī stāsta saīsinātā versija.

  +5 [+] [-]

, 2017-12-09 14:12, pirms 2 gadiem
"Tas ir tas, ko vēlas mūsu ienaidnieks. " aizmirsa piebilst, ka arī tas jūsu pašu valstī, Vai galvās, nu, varbūt šoreiz arī uz Marsa ! Vāks..

  +5 [+] [-]

, 2017-12-09 14:19, pirms 2 gadiem
ficuks rakstīja: "Tas ir tas, ko vēlas mūsu ienaidnieks. " aizmirsa piebilst, ka arī tas jūsu pašu valstī, Vai galvās, nu, varbūt šoreiz arī uz Marsa ! Vāks..
Viņu izsauca, lai viņš paskaidrotu savus izteikumus. Ja teikto ko citu, tad gan jau arī viņam pēkšņi rastos problēmas ar sirdi, kā abiem RUSADA bijušajiem vadītājiem.

  +3 [+] [-]

, 2017-12-09 15:05, pirms 2 gadiem
kāda kļūda- apzinātas mērķtiecīgas darbības kopēju uzdevumu veikšanā, t.i., laboratorijas personālkadru atlasē, aizliegto preparātu izstrādāšanā, iebarošanā, provju nomaiņā, info slēpšanā un apmelošanā. Vienīgā kļūda, ka uzrāvās, bet tā tikai virspusēja formāla atvainošanās ar vovana piekrišanu, kurš pirms pāris dienām izgrieza, ka SOK nevaino valsti.. murgs turpinās

  +2 [+] [-]

, 2017-12-09 15:23, pirms 2 gadiem
Frāze- "tās darbība netika laicīgi atklāta"???
Tas nozīmē, ka antidopinga laboratorija nezin cik tur gadus vispār darbojās nelegāli??? Un kur tad skatījās attiecīgie valsts dienesti???

  +7 [+] [-]

, 2017-12-09 16:20, pirms 2 gadiem
Tātad paši krāpās un sev savārīja ziepes, bet ienaidnieks tāpat ir kkur ārpusē? Tā nācija kādreiz paši var uz sevi kritiski paskatīties?

  +2 [+] [-]

, 2017-12-09 17:37, pirms 2 gadiem
Labaratorija ar noziedzniekiem, hahaha! Jā viņi noziedznieki, bet jūs bandas vadoņi!

  +2 [+] [-]

, 2017-12-09 18:05, pirms 2 gadiem
Ai, ai, ai, kāds tas Rodčenkovs viltīgs un slīpēts nelietis, tāda dēļ nabaga vicespīkeram nākas domes priekšā atvainoties par atvainošanos par Rodčenkova savlaicīgas neitralizēšanas nokavēšanu, bet tas taču bija Rodčenkovs, kurš visiem pa labi, pa kreisi dalīja dopingu, bēra sāli, skrūvēja vaļā pudelītes, organizēja un vadīja valsts dopinga programmu, urba sienā caurumus, uzpirka FSB aģentus... Ļaunais Rodčenkovs vēlējās apkaunot savas Roģinas varendižo slavu un nepārtraukto tiekšanos pēc miera, labklājības, pārticības, saskaņas, kultūras un tīra un godīga sporta, un galu galā pārbēga pie šausmīgi ļaunajiem amerikāņiem ar Krievijas nodevēju Trampu priekšgalā... Bet Krievija ir tīra kā polonijs, kas sagatavots Rodčenkovam, kad viņu izdosies atrast!

     [+] [-]

, 2017-12-09 19:51, pirms 2 gadiem
ziemeļi rakstīja: Izrādās tajā samazgu spainī,ir sakarīgs cilvēks arī,visu cieņu par atklātību...
Neesi naivs, atrada dažus vainīgos, kuri mirs no infarkta un viss.Kā var vadība nezināt, ko dara viņu padotie? Pārlasi vēlreiz Žukova izteikumus.Vistīrākā laipošana par tēmu, kā vienmēr ir ienaidnieki, kuri vēl cildenajai Krievijai ļaunu, bet kamēr nekas nenāca gaismā bija fantastiski labi.Tik daudz medaļu, tai skaitā zelta un uzvara kopvērtējumā, par kuru Pjērs de Kubertēns neminēja nevienu vārdu, bet izdomāja lielvalstis, lai varētu pamērīties ar krāniņiem.

     [+] [-]

, 2017-12-09 19:53, pirms 2 gadiem
neziniitis51 rakstīja: Vav!!! Nekas jau nav jauns uz šīs zemes- 1980. g. amerikāņi un Co boikotēja Maskavu, krievi un Co 1984. g. boikotēja Losandželosu!
Bet, kā saka, labprātīga atzīšanās ir tiešais ceļš uz cietumu... Bet ja atzīsties valsts piespiests, tad nu gan ārējie ienaidnieki jāmeklē!
P.s. Ja nejaucos vēstures faktos, tad iemesls amerikāņu boikotam bija PSRS iejaukšanās Afganistānas lietās, bet tad vajadzēja analogu atbildi...
Afganistānas okupācija pēc tā laika afgānu opozīcijas līderu lūguma, neatceros, kā tur to komunistu sauca.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-09 22:34, pirms 2 gadiem
M rakstīja: Ai, ai, ai, kāds tas Rodčenkovs viltīgs un slīpēts nelietis, tāda dēļ nabaga vicespīkeram nākas domes priekšā atvainoties par atvainošanos par Rodčenkova savlaicīgas neitralizēšanas nokavēšanu, bet tas taču bija Rodčenkovs, kurš visiem pa labi, pa kreisi dalīja dopingu, bēra sāli, skrūvēja vaļā pudelītes, organizēja un vadīja valsts dopinga programmu, urba sienā caurumus, uzpirka FSB aģentus... Ļaunais Rodčenkovs vēlējās apkaunot savas Roģinas varendižo slavu un nepārtraukto tiekšanos pēc miera, labklājības, pārticības, saskaņas, kultūras un tīra un godīga sporta, un galu galā pārbēga pie šausmīgi ļaunajiem amerikāņiem ar Krievijas nodevēju Trampu priekšgalā... Bet Krievija ir tīra kā polonijs, kas sagatavots Rodčenkovam, kad viņu izdosies atrast!
Un vai tad Rodchenkovs nav slīpēts? Viņš visus šos gadus nezināja par to, kas notiek Krievu sportā? Viņš nezināja, kādi sportisti piedalās Sochu olimpiskajās spēlēs, kādus kokteiļus dzēruši? Ko tad tad klusēja? Tad naudiņa nāca, ne pakaļa svila.. Tagad saoda mēslus, un pazuda pirms viņu kāds apklusina. Par spīti tam, ka vēl Sochos viņš tieši palīdzēja visu dopingu slēpt, tagad pasludināts par varoni, lai arī vienīgais iemesls ir tas, ka glāba savu ādu..Tad nu gan varonis!