Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Furkads: "Šipuļins domā, ka nodevām viņu, neaizstāvot Krievijas dopinga skandālā"

Furkads: "Šipuļins domā, ka nodevām viņu, neaizstāvot Krievijas dopinga skandālā"
Martēns Furkads un Antons Šipuļins
Foto: Sputnik/Scanpix

Pasaules kausa biatlonā kopvērtējuma uzvarētājs Martēns Furkads intervijā Krievijas TV raidījumā „Biatlons ar Dmitriju Guberņijevu” izteicās par Krievijas dopinga skandālu un efektu, ko tas atstājis uz viņa attiecībām ar Antonu Šipuļinu, kā arī izteica viedokli par aizliegto vielu lietošanas izņēmuma gadījumiem.

„Man nebija iespējas pašam parunāt ar Antonu,” sacīja Martēns Furkads par Krievijas biatlona izlases līderi Antonu Šipuļinu, kuram valsts mēroga dopinga skandāla dēļ pagāja garām dalība Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. „Ja godīgi, šajā situācijā ir maz patīkamu apstākļu. Šipuļins ir viens no maniem galvenajiem konkurentiem, mums ir lieliskas attiecības. Domāju, ka viņš uzskata, ka mēs viņu nodevām, neaizstāvot viņu un Krieviju dopinga skandālā. Mums nācās izdarīt sarežģītu izvēli.”

„Mēs joprojām līdz galam nezinām, kas tieši notika Sočos,” turpināja Furkads, „jo mēs nebijām Krievijas komandā un nebijām blakus Antonam. Es arī neesmu gatavs likt savu roku ķīlā, ka Šipuļins neko aizliegtu nelietoja. Tāda nu ir situācija. Tikai laiks var palīdzēt atjaunot iepriekšējās attiecības. Redzu, ka viņam tas ir sāpīgi. Ceru, ka viss pēc iespējas drīzāk nokārtosies.”

Furkads arī pievērsa uzmanību TUE vielām, proti, tām aizliegtajām vielām, kuru lietošana ir atļauta izņēmuma gadījumos, kad tās ir nepieciešamas sportista veselībai. Furkads norādīja, ka pats personīgi ir pret TUE noteikumiem, taču atzina, ka viss nav tik vienkārši.

„Man pašam personīgi nav nekādu terapeitisko izņēmumu. Principā es esmu pret tādiem. Noteikumiem visiem jābūt vienādiem,” sacīja Furkads. „Taču tas tad būtu netaisnīgi pret diabētiķiem, kuri vienkārši fiziski nevar sportot bez vielām, kas ir aizliegto vielu sarakstā. Bet sports vispār nav taisnīgs – kādam ir spēcīga muskulatūra, citam spēcīgākas plaušas, citam sirds strādā labāk. Nevienam taču nenāk prātā doma to visu mākslīgi izlīdzināt.”

„Protams, ka es vēlētos zināt, kādus aizliegtos preparātus lieto mani konkurenti,” turpināja Furkads. „Taču tā ir intīma lieta, medicīnisks noslēpums. Šeit arī nav viennozīmīga situācija. Ja Juhanness Bē noformē sev terapeitisko izņēmumu, es droši vien nesapratīšu, kāpēc tā, bet viņam pašam tas var būt dzīvībai svarīgs jautājums. Gribētos, lai visus TUE atceltu, taču neticu, ka tā notiks.”

Izmantotie resursi:
https://www.championat.com/other/ne...
https://www.championat.com/other/ne...

  -2 [+] [-]

, 2018-03-26 18:10, pirms 10 mēnešiem
Krievu nauda dara savu, arī Furkāds ir pērkams acīmredzot. Vēl pirms gada teica, ka visi krievi jādiskvalificē, jāatņem sacensības utt

Šogad - ne tikai startēja pats Krievijā, bet vēl saka - es jau nezinu kas īsti notika Sočos...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2018-03-26 19:45, pirms 10 mēnešiem
Tad Guberņevs viņu intervēja? Par to cūku Martens neuzprasīja viņam?

     [+] [-]

, 2018-03-26 21:10, pirms 10 mēnešiem
cerams ka viņš arī uzlika savu kameru intervijā vai vismaz diktafonu, jo savādāk tie krievu "godīgie žurnālisti" visu tā pagriezīs ka Furkads ir vainīgs krievu dopingā.

     [+] [-]

, 2018-03-26 21:55, pirms 10 mēnešiem
Gan jau Guberņevs visu sapušķoja, viņš tak ir kremļa bomzis, kurš nolika Dukurus. To ākstu vispār nevar klausīties!