Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Vai šoreiz pasaules čempionāts kalnu slēpošanā ASV mums būs veiksmīgs?

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Vai šoreiz pasaules čempionāts kalnu slēpošanā ASV mums būs veiksmīgs?
Latvijas izlase pēc treniņa slēgtajā kalnu slēpošanas hallē "Snow arena" Lietuvā. Foto: Infoski.lv

Šodien Veilā/Bīverkrīkā (ASV) ar supergiganta sacensībām dāmām sākās pasaules čempionāts kalnu slēpošanā, kas norisināsies līdz 15. februārim, ietverot piecas individuālās disciplīnas. Latvija čempionātā būs pārstāvēta ar kuplu delegāciju 11 kalnu slēpotāju sastāvā – sešiem vīriešiem un piecām sievietēm. Tā kā mūsējie izlaidīs ātrumdisciplīnas, tad viņi uz ASV dosies nākošo pirmdien, 9. februārī.

Veila/Bīverkrīka ir viena no divām pazīstamākajām ASV kalnu slēpošanas sacensību vietām, un tajā Pasaules kausa posmi vai nu novembra beigās ai decembra sākumā norisinās jau vairākus gadu desmitus. Tā atrodas Kolorado štatā nepilnus 200km uz rietumiem no Denveras. Starp citu, netālu no Bīverkrīkas turpat Kolorado štatā ir arī otrs pazīstamais pasaules kausa posmus uzņemošais kalnu kūrorts Aspena. Pasaules čempionāti Bīverkrīkā ir organizēti divas reizes – 1989. un 1999. gadā. Tātad pēc 16 gadu pārtraukuma čempionāts atkal atgriežas Kolorādo štatā.

Pasaules čempionātu piedalīsies 11 Latvijas kalnu slēpotāji – seši vīrieši (Kristaps Zvejnieks, Mārtiņš Onskulis, Miks Zvejnieks, Roberts Rode, Daniels Fogelis, Toms Sarkanis) un piecas sievietes (Lelde Gasūna, Agnese Āboltiņa, Evelīna Gasūna, Liene Bondare, Ieva Meldere). Pieredzējušākais, kuram tas jau būs sestais pasaules čempionāts, ir Roberts Rode, bet Kristapam Zvejniekam un Leldei Gasūnai tā būs trešā reize. Fogelis ar jaunāko mūsu pārstāvi E. Gasūnu (1997.g.) debitēs tik nozīmīgās sacensībās, savukārt pārējie seši pasaules čempionātā pieaugušajiem startēs otro reizi.

Abas iepriekšējās reizes gan 1989. gadā, gan 1999. gadā pasaules čempionātā Bīverkrīkā ir piedalījušies mūsu pārstāvji. 1989. gadā, pārstāvot vēl PSRS, startēja un lielisku panākumu guva Ulla Lodziņa, izcīnot 14. vietu nobraucienā. 1999. gadā mūsu valsts krāsas pārstāvēja divi kalnu slēpotāji – Ivars Ciaguns un Ilze Ābola. Ivars slalomā iekļuva trīsdesmitniekā un izcīnīja 27. vietu, kas ir līdz šim labākais mūsu vīru sasniegums pasaules čempionātos, savukārt Ilze ieņēma 34. vietu, kas ir otrs labākais mūsu dāmu rezultāts, pārstāvot Latviju, jo pati Ilze 2 gadus vēlāk 2001. gadā Austrijā izcīnīja 27. vietu (lai arī vieta ir augstāka Austrijā, tomēr Bīverkrīkā rezultāts ir augstvērtīgāks, jo laika ziņā uzvarētājai zaudēts mazāk un arī FIS punkti labāki – aut.piez.). Līdz ar to Bīverkrīka mums līdz šim ir bijusi ļoti veiksmīga. Kā izies šoreiz un vai trešā reize (trīs lietas, labas lietas) arī būs veiksmīga, to zināsim 15.februārī, kad čempionāts noslēgsies ar vīru slalomu.

Tā kā tas prasa papildus gatavošanos, tad mūsējie ātrumdisciplīnās nobraucienā un supergigantā nepiedalīsies, bet startēs milzu slalomā un slalomā, kur var labāk sagatavoties. Pieci no mūsējiem - Zvejnieks, Onskulis, L. Gasūna, Āboltiņa un E. Gasūna piedalīsies abās slaloma disciplīnās, bet pārējie vienā. Katrā disciplīnā uz starta var iziet ne vairāk kā četri pārstāvji no katras valsts. Vienīgi papildus vieta ir pasaules čempioniem konkrētā disciplīnā, lai tiktu dotas tiesības aizstāvēt savu titulu.

Labākas cerības tiek saistītas ar slaloma disciplīnu, kur līdz šim ir labāk veicies. Pagājušā čempionātā Austrijā mūsējiem kopumā neizgāja kā cerēts, taču 2011. gadā Vācijā K.Zvejnieks un L. Gasūna abi slalomā ieguva 36. vietu. Protams, ka lielisks panākums būtu iekļūšana trīsdesmitniekā, ko pagājušajā gadā Olimpiskajās spēlēs nodemonstrēja Onskulis, kurš jau pusgadu dzīvo, studē un trenējas ASV. Mārtiņš, uzsākot sezonu janvāri, jau ir piedalījies vairākās FIS sacensībās un dažās uzrādījis diezgan labus rezultātus. Punktus sezonā uzlabojis un FIS rangā simtniekā ar 86.vietu iekļuvis mūsu komandas līderis Kristaps Zvejnieks, taču šosezon lielākajās sacensībās – Pasaules kausa un Eiropas kausa posmos – viņam nav izdevies uzrādīt vēlamo rezultātu. Novembrī ļoti labus punktus FIS sacensībās nopelnīja un vienu brīdi FIS reitingā divsimtniekā pabija L. Gasūna, kura trīsdesmitnieku sasniedza slalomā Olimpiskajā spēlēs Sočos. Tā kā pamats cerībām uz labām vietām ir, bet daudz ko noteiks pašu psiholoģiskā sagatavotība un arī spēcīgo konkurentu spēja noturēties trasē, ejot uz maksimālo rezultātu.

     [+] [-]

, 2015-02-03 19:39, pirms 9 gadiem
kad ir bijis?

     [+] [-]

, 2015-02-03 19:59, pirms 9 gadiem
Tu uzskati, ka 14.vieta un 27.vieta kalnu slēpošanā Latvijai nav panākums? Arī florbolā no 10 valstīm pasaulē nav viegli 5.vietu iegūt.

  +1 [+] [-]

, 2015-02-03 20:29, pirms 9 gadiem
Rygel rakstīja: Tu uzskati, ka 14.vieta un 27.vieta kalnu slēpošanā Latvijai nav panākums? Arī florbolā no 10 valstīm pasaulē nav viegli 5.vietu iegūt.
Bet Tu taču saproti kādas būtu vietas, ja izlasēm nebūtu kvotas? Piemērām, drīkstētu startēt visi austrieši!

     [+] [-]

, 2015-02-03 20:51, pirms 9 gadiem
kalnietis rakstīja: Bet Tu taču saproti kādas būtu vietas, ja izlasēm nebūtu kvotas? Piemērām, drīkstētu startēt visi austrieši!
Tas, jau ir visos individualajos sporta veidos.

     [+] [-]

, 2015-02-03 20:56, pirms 9 gadiem
kalnietis rakstīja: Bet Tu taču saproti kādas būtu vietas, ja izlasēm nebūtu kvotas? Piemērām, drīkstētu startēt visi austrieši!
Protams, PČ vai OS 30nieks nenozīmē, ka tāds reāli esi pasaulē, jo austrieši, šveicieši, itāļi, zviedri, norvēģi utt. ir ļoti daudz. Ja nebūtu ierobežojumu un valstis varētu veidot vairākas komandas, tad mēs nekad netiktu uz EČ basketbolā, jo nebūtu pat starp 50 komandām.
Visu cieņu Z.Girgensonam par viņa mērķtiecību, attieksmi, vienkāršību un sasniegto, bet viņš tai pat laikā nav starp pasaules, piemēram, 200 labākajiem hokejistiem. Un vai tāpēc ir slikti? Nē.

  +1 [+] [-]

, 2015-02-03 21:01, pirms 9 gadiem
Rygel rakstīja: Protams, PČ vai OS 30nieks nenozīmē, ka tāds reāli esi pasaulē, jo austrieši, šveicieši, itāļi, zviedri, norvēģi utt. ir ļoti daudz. Ja nebūtu ierobežojumu un valstis varētu veidot vairākas komandas, tad mēs nekad netiktu uz EČ basketbolā, jo nebūtu pat starp 50 komandām.
Visu cieņu Z.Girgensonam par viņa mērķtiecību, attieksmi, vienkāršību un sasniegto, bet viņš tai pat laikā nav starp pasaules, piemēram, 200 labākajiem hokejistiem. Un vai tāpēc ir slikti? Nē.
Nu par to basketbolu varētu pastrīdēties.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2015-02-04 12:05, pirms 9 gadiem
Tenisā Grand slamos spēlē visi labākie, kas nav satraumējušīes, bet tā specifika savādāka, jo, uzvarot divus pretiniekus, tu no 124 esi jau 32niekā, trīs ceturtdaļas apsteidzis.....skaidrs, ka nav reāli katram ar katru izpsēlēt, kā modernajā pieccīņā paukošanas daļā, bet vismaz tie, kas ceturtdaļfinālā iekļūst vai pusfinālā pēc grupu turnīrā kā final 8 seoznas beigās izspēlētu. Lai gan tā jau garš turnīrs divu nedēļu garumā.

     [+] [-]

, 2015-02-04 16:55, pirms 9 gadiem
Es tikai nesaprotu, kāpēc uz izlasi neņem pēc godīgi nopelnītajiem FIS punktiem, bet skatās pēc deguniem un maciņiem ????
Āboltiņa-339 vieta
Lelde-1069 vieta
Evelīna; Liene un Ievas bez punktiem- nav vietas, visas brauc, bet Elīna Nežbortei, kurai kopvērtējumā 509 vieta, vispār nav paņemta ????

     [+] [-]

, 2015-02-04 21:03, pirms 9 gadiem
Janusex44 rakstīja: Es tikai nesaprotu, kāpēc uz izlasi neņem pēc godīgi nopelnītajiem FIS punktiem, bet skatās pēc deguniem un maciņiem ????
Āboltiņa-339 vieta
Lelde-1069 vieta
Evelīna; Liene un Ievas bez punktiem- nav vietas, visas brauc, bet Elīna Nežbortei, kurai kopvērtējumā 509 vieta, vispār nav paņemta ????
Tu droši vien domāji pēc reitinga ātrumdisciplīnās. Nolemts, ka startēs tikai abos slalomos, tātad pēc slaloma un milzu slaloma punktiem ņem. Vai tad 16 gadus jaunai meitenei būtu prātīgi startēt pirmajā sezonā PČ pie lielajiem uz tādas grūtas trases?

     [+] [-]

, 2015-02-05 09:41, pirms 9 gadiem
Nu neredzu starpību 16 vai 17 gadi, šie vecumi jebkurā gadījuā ietilpst kategorijā-meitenes nevis sievietes.

     [+] [-]

, 2015-02-05 10:57, pirms 9 gadiem
Nav gan starpības 16 vai 17. Bet tu domā, ka Elīnai vajadzēja startēt ātrumdisciplīnā? Slalomā viņa Ievu varētu no sastāva izstumt, pārējām viņa slalomā zaudē.