Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Dimanta līgas fināli 2020. un 2021. gadā notiks Cīrihē

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Dimanta līgas fināli 2020. un 2021. gadā notiks Cīrihē
Madara Palameika. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

LETA--IAAF. Dimanta līgas fināla sacensības vieglatlētikā nākamgad un arī 2021.gadā notiks Cīrihē, bet sacensību formātā notikušas izmaiņas, ieviešot vienu sezonas finālu, vēstīts Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) mājaslapā.

Dimanta līgas sacensības pirmo reizi norisinājās 2010. gadā, kad sezonas beigās tika aizvadīti divi fināli, kas tradicionāli norisinājās Cīrihē un Briselē. Savukārt turpmākos divus gadus sportisti piedalīsies tikai vienās finālsacensībās, kas norisināsies vienā dienā.

Izmaiņas sacensību formātā ieviesa paredzētā renovācija Briseles "King Baudoin" stadionā, kur remontdarbi notiks divus gadus.

"Cīrihe pēdējo 90 gadu laikā bijusi lieciniece vairākiem vieglatlētikas notikumiem, tostarp 25 pasaules rekordiem. Tāpēc mēs esam gandarīti, ka tieši šīs pilsētas stadionā tiks aizvadītas 2020. gada viendienas fināla sacensības," teica IAAF prezidents Sebastjans Ko.

"Dimanta līgai ir būtiska nozīme nākotnes izaugsmē, jo šīs ikgadējās sacensības vienuviet pulcē visu pasaules labāko vieglatlētus. Šī iemesla dēļ mums jānodrošina, ka ikviena televīzijas pārraide tiek translēta augstākajā kvalitātē. Paredzam, ka jaunais Dimanta līgas formāts būs vēl aizraujošāks nekā līdz šim," atzīmēja Ko.

Prestižo sacensību fināla TV translācijas laiks nu jau būs 150 minūtes, kas ir par pusotru stundu vairāk nekā sezonas gaitā notiekošo posmu pārraides ilgums. Pārraidītājiem nāksies pieturēties pie konkrētas programmas, tomēr katrā no posmiem to būs iespējams papildināt ar vēl kādu sporta veidu, kas skatītājiem sniegs iespēju vērot lielāku skaitu disciplīnu.

2020.gada sacensību kalendārs, kurā būs 12 Dimanta līgas posmi, aptuveno formātu varētu iegūt nākamajā IAAF sanāksmē, kas norisināsies septembrī, bet gala versija tiks pieņemta 21.oktobrī ģenerālās asamblejas sanāksmē. Tikmēr lēmums par disciplīnām, kas jāiekļauj obligātajā TV pārraižu programmā, tiks pieņemts pēc āra sezonas sacensību noslēguma.

IAAF Dimanta līgas 2020. līdz 2024. gada attīstības plāns paredz, ka sezonas fināla uzvarētāji iegūs automātisku ceļazīmi uz pasaules čempionātu vieglatlētikā. Tikmēr jau nākamgad sacensību norisē būs vērojamas vairākas izmaiņas.

12 sezonas posmos notiks sacensības 24 disciplīnās - pa 12 vīriešiem un sievietēm. Katrā no posmiem būs pārstāvētas 12 disciplīnas - pa sešām vīriešiem un sievietēm, bet čempioni visās 24 disciplīnās tiks kronēti finālā. Katrā no posmiem vieglatlēti sacentīsies arī citās disciplīnās, kā tas notiek pašlaik.

2020. un 2021. gadā Dimanta līgas fināls notiks Cīrihē. Nākamos trīs gadus finālsacensību uzņēmēji rotēs, iespēju pieteikties sezonas noslēdzošo maču rīkošanai saņemot visu posmu dalībniecēm.