Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Sokolovs 15. gadu pēc kārtas kļūst par Latvijas ziemas čempionu vesera mešanā

Ints Megnis
Ints Megnis

Sokolovs 15. gadu pēc kārtas kļūst par Latvijas ziemas čempionu vesera mešanā
Igors Sokolovs. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Veterāns Igors Sokolovs sestdien Salaspilī jau piecpadsmito gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu vesera mešanā, kamēr dāmām uzvarēja Eva Rudzīte.

Kopš 2001. gada Latvijas čempionāti vesera mešanā nav iedomājami bez Latvijas rekordista šajā disciplīnā (80,14 m) Sokolova līdzdalības un arī bez viņa panākumiem. Kopš 2005. gada notiek Latvijas ziemas čempionāti, un vēl ne reizi Sokolovs uz goda pjedestāla nav stāvējis uz kāda no zemākajiem pakāpieniem. Arī šoreiz 64,30 metrus tāls vesera metiens atnesa Sokolovam jau 15. čempiona zelta medaļu, un viņa Latvijas čempiona medaļu kolekcijai tika pievienota jau 32. augstākā kaluma godalga.

Arī citi Sokolova sāncenši, tostarp viņa audzēkņi, sasniedza sezonas ievadam atzīstamus rezultātus. Vīriešiem par vicečempionu ar jaunu personīgo rekordu un pirmo reizi pārsniedzot 60 metru robežu – 60,56 m, kļuva Elčins Gasanovs (Salaspils). Bronzas medaļa, tāpat kā četrus iepriekšējos gadus, Andrejam Pavļenkovam (Koknese) - 58,24 m.

Sokolova audzēkņi uzvarēja vēl trijās vecuma grupās: zēniem (4 kg veseris) Roberts Bessarabs – 48,34 m (pers.rekords); jauniešiem (5 kg veseris) Makars Korotkovs – 69,90 m (atkārtots personīgais rekords un vēlreiz izpildīta Eiropas jauniešu olimpiskā festivāla norma) un juniorēm (4 kg veseris) – Kristiāna Poļakova – 45,55 m (personīgais rekords, devītais visu laiku labākais Latvijas vesera metēju rezultāts).

Sievietēm, tāpat kā pērn un aizpērnvasar, bet pirmoreiz ziemā par Latvijas čempioni kļuva Eva Rudzīte (SB ”Liesma”) – 42,34 m. Otrā bija pērnās ziemas čempione Marta Šaboviča (Ķekava) – 37,78 m. Zīmīgi, ka pašu labāko rezultātu sasniedza jaunā čempione juniorēm Poļakova.

Jaunajām čempionēm U18 un U16 vecuma grupās jauni personīgie rekordi. Elva Vestarte (Jelgavas SC) U18 – 51,80 m un Amanda Malatkovska (Aizkraukle) U16 – 41,24 m. Savukārt Junioru čempionam Maksimam Korotkovam (Jelgava) rezultāts – 27,92 m.

Izmantotie resursi:
https://athletics.lv/lv/article/327...