Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Bukša: "Eiropas čempionātā lielais mērķis ir fināls"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Bukša: "Eiropas čempionātā lielais mērķis ir fināls"
Sindija Bukša. Foto: Juris Bērziņš-Soms, Latvijas Vieglatlētikas savienība

Latvijas ātrākā sieviete Sindija Bukša atklāj, ka šogad ir daudz mērķu. 100m sprinta valsts rekordiste startēs Latvijas čempionātā telpās, Eiropas telpu meistarsacīkstēs, U23 EČ centīsies patiešām izšaut, bet maksimālo vēlas parādīt pasaules čempionātā. Sportistes plāni skatāmi laikrakstā "Diena".

16.-17. februārī Kuldīgā notiks Latvijas čempionāts telpās. Iepriekšējos gados dalība valsts čempionātā bija viens no priekšnoteikumiem tikšanai uz Eiropas vai pasaules meistarsacīkstēm. Šoreiz nav obligāti jāpiedalās, tāpēc vairāki vadošie vieglatlēti Kuldīgā nestartēs, jo jāgatavojas svarīgākiem mačiem. Sindija Bukša gan startēs valsts čempionātā, taču viņai tas "būs vairāk kā treniņš".

1.-3. martā Skotijas lielākajā pilsētā Glāzgovā risināsies Eiropas čempionāts telpās, kur mūsu sprintere izvirzījusi mazo mērķi - kvalificēties vismaz pusfinālam, savukārt lielais mērķis ir iekļūšana 60m finālā. Sacenšoties ar elites atlētēm, latviete sapratusi, ka ir iespējams konkurēt: " viņas nemaz nav tik ļoti spēcīgas, kā varētu šķist".

11.-14. jūlijā Zviedrijā ieplānots U23 Eiropas čempionāts. Bukšai tas būs pēdējais "U" notikums, tāpēc tur plāno iet "uz pilnu banku", cīnoties varbūt pat par pjedestālu.

Atgādinām, ka pērnā gada U23 EČ viņai bija izlaušanās sacensības. Pirms tam mūsu 200m sprinteres personīgais labākais laiks bija 23.99. Ar personīgo rekordu (23.43) triumfēja priekšskrējienā [video] un iekļuva U23 EČ pusfinālā, kur jau uzrādīja 23.12 [video] un kā trešā ātrākā tika lielajā finālā, kur ar 23.41 izcīnīja sesto vietu. Divu dienu laikā personīgais rekords tika labots par 0.87 sekundēm!

27. septembrī Kataras galvaspilsētā Dohā sāksies pasaules čempionāts, kur Sindija centīsies "parādīt maksimumu".

Atbildot uz jautājumu par iespējamo finansējuma apturēšanu sporta būvēm, 2018. gada Latvijas labākā vieglatlēte norāda, ka "Rīgas manēžā apstākļi vieglatlētiem ir tiešām briesmīgi" - aukstuma dēļ jāvelk cimdi un cepure. Galvaspilsētā pieejamas vairākas halles sporta spēļu aizvadīšanai, savukārt vieglatlētiem ziemas laikā ir problēmas ar treniņiem.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Diena", Māris Zembergs