Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Miļkevičs: "Tokijas olimpiādē varētu startēt apmēram 12 mūsu vieglatlēti"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Miļkevičs: "Tokijas olimpiādē varētu startēt apmēram 12 mūsu vieglatlēti"
Laura Ikauniece. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Atskatoties uz Kataras galvaspilsētā Dohā aizvadīto pasaules čempionātu, Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs norāda, ka medaļas izcīnīšanas gadījumā būtu pavisam cita runa, lasāms laikrakstā "Diena". Daudzi žēlojas par sliktiem rezultātiem, bet jāņem vērā, ka nepiedalījās septiņcīņniece Laura Ikauniece, kura ar sava līmeņa sniegumu būtu varējusi tikt uz pjedestāla.

Miļkevičs uzskata, ka aizvadītajā pasaules čempionātā Latvijas vieglatlēti vairāk vai mazāk nostartēja atbilstoši savam līmenim. Tikai divas mūsu sportistes ierindojās būtiski zemākā vietā nekā sezonas rezultātu rangā. Šķēpmetēja Līna Mūze rangā atradās devītajā vietā, bet pasaules čempionātā finišēja 27. pozīcijā. Vesera metējai Laurai Igaunei attiecīgi 11. un 22. vieta, šoreiz viņai patraucēja iepriekš ārstētais papēža savainojums. "Tāpēc nebūtu pareizi teikt, ka mūsējie Dohā izgāzās vai ka uzrādītie rezultāti bija liels pārsteigums," secina LVS ģenerālsekretārs.

Bez tam "kopējais līmenis čempionātā bija mega augsts," uz spēcīgo konkurenci norāda speciālists. Šogad čempionāts notika vēlāk nekā iepriekšējās reizēs, līdz ar to daudziem bija liels izaicinājums sasniegt labāko formu tādā neierastā laikā. Miļkevičs nevēlas atsaukties un lielo karstumu, jo visiem bija vienādi apstākļi.

Septiņcīņas zvaigzne Laura Ikauniece šoreiz nepiedalījās savainojuma dēļ. Ja viņa piedalītos un nostartētu savā līmenī, tad "Latvija būtu sudraba vai sliktākajā gadījumā bronzas medaļa," pārliecināts ir Dmitrijs Miļkevičs. Un tad būtu pavisam cita runa. No mūsu vieglatlētiem tikai Ikauniece ir pilnīgi nodrošināta, šajā sakarā federācija nevar atļauties palīdzēt. "Finansiālais jautājums ir ļoti sāpīgs."

LVS funkcionārs lēš, ka Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalīsies apmēram 12 mūsu vieglatlēti. Šķēpmešanā būs 5-6. Mūsu skrējējas Sindija Bukša, Gunta Vaičule un Līga Velvere droši vien tiks pēc ranga. Varbūt kvalificēsies soļotāji. Daudz neatpaliek arī kārtslēcējs Mareks Ārents un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns. Normatīvus jau izpildījušas vesera metēja Laura Igaune un septiņcīņniece Laura Ikauniece.

Latvijas sportistu sasniegumi pasaules čempionātā Dohā

DatumsSportists (-e)DisciplīnaVieta
27.09.Laura IgauneVesera mešana22.
28.09.Līga Velvere800 m23.
28.09Arnis Rumbenieks50 km soļošana21.
28.09.Ruslans Smolonskis50 km soļošanaDQ
30.09.Anete KociņaŠķēpmešana24.
30.09.Madara PalameikaŠķēpmešana18.
30.09.Sindija Bukša200 m36.
30.09.Gunta Vaičule200 m30.
30.09.Līna MūzeŠķēpmešana24.
05.10.Gatis ČakšsŠķēpmešana21.
05.10.Rolands ŠtrobindersŠķēpmešana17.
05.10.Dmitrijs SerjoginsMaratons48.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Diena", Māris Zembergs