Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Velvere: "Eiropas čempionātā jau pirmajos 30 metros guvu traumu"

Ints Megnis
Ints Megnis

Velvere: "Eiropas čempionātā jau pirmajos 30 metros guvu traumu"
Līga Velvere. Foto: PA Pictures/Scanpix

Latvijas rekordiste vieglatlētikā Līga Velvere pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā Eiropas telpu čempionātā jau pēc pirmajiem 30 metriem priekšsacīkstēs guvusi traumu, kas arī liedza sasniegt finālu, kaut sportiste pirms sacensībām kotējās kā viena no favorītēm, sarunā ar Sportacentrs.com pauda Velvere.

Piektdien 800 metru priekšsacīkstēs Velvere visu skrējienu veica vadībā un arī uzvarēja, droši sasniedzot pusfinālu. Arī nākamajā kārtā viņa pusi distances skrēja priekšā, tomēr vēlāk atkrita zemāk un netika finālā, kaut no sacensību dalībniecēm latvietei bija trešais labākais personīgais rekords.

"Priekšsacīkstēs tāds plāns bija. Ja iniciatīvu neuzņemsies kāda cita, kura var pirmos 400 metrus noskriet normāli, jāskrien pa priekšu man. Paveicās ar diezgan lēnu skrējienu, tāpēc arī man pašai nebija jāskrien ātri, pietaupot spēkus," saka Velvere, kura atklāj, ka priekšsacīkstēs jau pirmajos 30 metros sajutusi sāpes. "Tad skrēju ar domu, ka vienalga kā, bet noskriešu distanci. Tobrīd vēl nebija tik ļoti sāpīgi, bet pēc finiša gan."

"Uz pusfinālu mediķi darīja visu, ko varēja, lai es tiktu uz starta. Un arī es skrējienu noskrēju kā varēju. Ja no malas to tā neredzēja, distancē jutu, ka nevaru paskriet un finišā iekliboju. Viena kāja nestrādāja," saka Velvere, kura guvusi muskuļa traumu, bet pagaidām vēl nezina tās nopietnību, jo pēc meistarsacīkstēm devusies atpūsties ārpus Latvijas. "Bez sonogrāfijas ir grūti pateikt. Jau iepriekš bija ieplānota atpūta. Pagaidām par to ļoti neiespringstu, jo ir laiks, lai visu saārstētu. Nekas šausmīgi briesmīgs tas nav. Visticamāk, trauma bija neveiksmīga sagadīšanās. Nevar teikt, ka pirms sacensībām neiesildījos, darīju visu tāpat kā iepriekš. Redzamu pamatojumu tās gūšanai neredzu."

"Ja nebūtu bijušas šis sāpes, būtu cits stāsts. Protams, grūti pateikt, kas notiktu, tomēr zinu, ka izdarīju visu, ko varēju," saka skrējēja, kura kopumā ar ziemas sezonu var būt apmierināta. "Notika ļoti daudz kas labs. Bija ļoti daudz labu startu, daudz iemācījos, arī treneris var būt priecīgs. Vienīgi pēdējais starts. Pirms tā likās, ka jābūt labi, nevar būt citādāk, tomēr sanāca liela vilšanās."

Tagad Velverei ir brīvs mēnesis un aprīļa sākumā plānots doties uz treniņnometni augstkalnē. "Līdz vasarai ir ļoti daudz laika. Sacensībās plānoju startēt jūnijā, jūnija vidū. Vasaras sezona iedalīsies divās daļās. Pēc pirmās daļas būs pauze un tad sāksies gatavošanās tikai un vienīgi pasaules čempionātam."

Kā zināms, šis gads vieglatlētiem būs daudz garāks nekā ierasts. Ja parasti viņi pasaules čempionātu aizvada augusta pirmajā pusē, turpinājumā startējot vairs pavisam nedaudz, šoreiz pasaules čempionāts Dohā notiks no 28. septembra līdz 6. oktobrim.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2019-03-05 12:59, pirms 2 gadiem
Lai veicas Dohā!

  +3 [+] [-]

, 2019-03-05 13:20, pirms 2 gadiem
bahmatova rakstīja: Tā jau ir parodija , labāk gājusi teļus barot.Dīvaini ,ka pārējiem nekas nenotiek , bet mūsu bāleliņiem ļoti plašs izvēles spektrs...
parodija esi Tu

  +5 [+] [-]

, 2019-03-05 13:54, pirms 2 gadiem
bahmatova rakstīja: Tā jau ir parodija , labāk gājusi teļus barot.Dīvaini ,ka pārējiem nekas nenotiek , bet mūsu bāleliņiem ļoti plašs izvēles spektrs...
Neraksti muļķības! Ja būtu rūpīgi skatījusies Eiropas čempionātu, tad būtu redzējusi cik daudz tur bija traumu dažādu valstu sportistiem - no tām neviens nevar izvairīties!

     [+] [-]

, 2019-03-05 18:56, pirms 2 gadiem
Tad visu cieņu Līgai, ka cīnījās līdz galam. Veselību un veiksmi vasaras sezonā.