Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Bukša: "Pirms starta izslēdzu cilvēkus, kuri apkārt bļauj, kliedz"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Bukša: "Pirms starta izslēdzu cilvēkus, kuri apkārt bļauj, kliedz"
Sindija Bukša (pa labi). Foto: instagram.com/sindijabuksa

2018. gada Latvijas labākā vieglatlēte Sindija Bukša svētdien viesojās Latvijas Radio 5 raidījumā "Cita Domnīca". Sprintere norādīja, ka sociālie tīkli ir svarīgs faktors, lai sportiste varētu pilnveidot karjeru. Savukārt pirms starta svarīgi ir koncentrēties, nevis pievērst uzmanību skatītājiem.

Sociālie tīkli tev ikdienā traucē vai tieši palīdz?
- Redzējām, ka meitene lieto Instagram astoņas stundas dienā. Man tam vienkārši nav astoņu stundu laika, jo ir arī jātrenējas. Sociālie tīkli man netraucē. Tas ir jādara, lai veidotu savu personības etalonu. Lai cilvēki redzētu, ar ko nodarbojos. Lai piesaistītu sponsorus, kas ir ļoti svarīgi manā profesijā. Lai es varētu, teiksim, dabūt līdzekļus - naudas izteiksmē vai kādos produktos. Sociālie tīkli ir tiešām ļoti svarīgs faktors manā ikdienas dzīvē. Ar to savā ziņā pelnu varbūt ne naudu, bet kādu ieguvumu, lai es varētu pilnveidot sportistes karjeru. Tas ir tikai un vienīgi pluss. Varētu saskatīt arī mīnusu - varbūt dažreiz tur sēžu pārāk ilgi, aizņem pārāk daudz laika no ikdienas dzīves. Varbūt varētu tur sēdēt mazāk, bet nezinu, īsti tas man netraucē.

Arī sportistei ir svarīgi neizdegt vai nepārdegt. Kā tu to panāc?
- Izdegšana ir viens ļoti liels briesmonis, jāsaka tā. Ja pirms starta pārdegsi, tad tava performance nebūs tā labākā un noskriesi ļoti sliktu laiku. Ar to cīnos tā, ka mēģinu sevi vienkārši nomierināt ar to, ka esmu viena pati un blakus neviena nav - aiziešu izdarīšu savu lietu un viss būs kārtībā. Atceros, ka sporta gaitu sākumā un pirmajās sacensībās tiešām ļoti daudz stresoju, rokas trīcēja un nevarēju vispār paskriet. Bet ar laiku tā kā pieradu, ka jākoncentrējas uz sevi, nevis uz citiem. Jāizslēdz viss apkārtējais. Varbūt tā ir mana komforta zona, kad izslēdzu apkārtējos cilvēkus. Iedomājieties paši - ieeju arēnā, kur ir kādi 40 vai 50 tūkstoši cilvēku, kuri uz tevi skatās, kā tagad skriesi. Tajā mirklī pievērst uzmanību viņiem? Nē, ir jākoncentrējas uz savu startu. Tāpēc izslēdzu šos cilvēkus, kuri apkārt bļauj, kliedz un tā tālāk. Tā, lūk!

---

Kā ja ziņots, pērn Sidija Bukša uzlaboja 100m Latvijas rekordu, kas bija turējies kopš 1987. gada. Tika atzīta par gada labāko vieglatlēti un iekļuva 2019. gada Latvijas Olimpiskās vienības B sastāvā. Janvārī divas reizes ļoti pietuvojās 60m valsts rekordam.

VIDEO: Bukša nepanāk Shipersu, taču atkal pietuvojas 1988. gada Latvijas rekordam

Izmantotie resursi:
Latvijas Radio 5 raidījums "Cita Domnīca"