Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Bukša, Sinčukovs, Gailums un vēl 13 Latvijas vieglatlēti startēs U23 EČ

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Bukša, Sinčukovs, Gailums un vēl 13 Latvijas vieglatlēti startēs U23 EČ
Sindija Bukša. Foto: Mareks Gaļinovskis / FotoMan

11.-14. jūlijā Zviedrijas pilsētā Jēvlē notiks U23 Eiropas čempionāts vieglatlētikā, kur Latviju pārstāvēs 16 sportisti, tostarp Sindija Bukša, Maksims Sinčukovs un Patriks Gailums.

Čempionātā piedalīsies Patriks Gailums un Matīss Velps šķēpmešanā, Maksims Sinčukovs un Iļja Petrušenko 400m/b, Austris Karpinskis un Valērijs Valinščikovs 400m, Eļčins Gasanovs vesera mešanā, Sindija Bukša 100m un 200m, Laine Donāne šķēpa mešanā, Patrīcija Karlīna Roshofa 200m, Kristīne Deruma daudzcīņā un Lāsma Padedze lodes grūšanā. Turklāt čempionātā piedalīsies arī 4x400m stafešu komanda – Maksims Sinčukovs, Iļja Petrušenko, Valērijs Valinščikovs, Austris Karpinskis un Daniels Bambals.

100m dalībnieču personīgo rekordu rangā Sindija Bukša (11.29 sekundes) ieņem dalītu otro vietu, bet 200 metros mūsējā (23.02) kotējas kā trešā. Tiesa, šogad Latvijas sprinterei nav izdevies pietuvoties pērn sasniegtajiem rekordiem.

400m barjersprinta personīgo rekordu sarakstā Maksims Sinčukovs (50.33 sekundes) pozicionējas kā septītais, savukārt šķēpmešanas listē Patriks Gailums (81.91m) ieņem piekto vietu.

Sacensību noteikumi paredz, ka katra valsts papildus var pieteikt divus juniorus un divas juniores bez kvalifikācijas normatīva disciplīnās, kur nepiedalās konkrētās izlases dalībnieki. Līdz ar to Vieglatlētikas savienības valde un treneru padome ir apstiprinājusi vēl četru sportistu dalību čempionātā – Artūrs Niklāvs Medveds 3000m/kav. skrējienā, Elēna Miezava 1500m, Līga Vecbērza tāllēkšanā un Daniels Bambals 800m.

Delegācijas sastāvā iekļauti treneri Viktors Beļikovs, Valentīna Eiduka, Vjačeslavs Goļinskis, Pēteris Karlivāns, Ginta Teko, kā arī komandas vadītājs Kaspars Gabaliņš-Briška un fizioterapeite Anna Vasariete.

Kvalifikācijas normatīvus izpildījuši, bet veselības problēmu dēļ čempionātā nepiedalīsies Paula Sprudzāne 100m/b, Ieva Turķe tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, Kristaps Jaunpujens-Pujens un Jāzeps Groza šķēpa mešanā.

Kopš 1997. gada, kad notika pirmais Eiropas U23 čempionāts Somijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos. Piedaloties 22 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk tika pārstāvēta 2009. gadā, kad kaimiņvalsts Lietuva organizēja čempionātu Kauņā.

19 reizes mūsu izlases sportisti izcīnījuši godalgotas vietas:
čempioni – Aigars Fadejevs 20km soļošanā, Līga Kļaviņa un Aiga Grabuste septiņcīņā, Jānis Leitis tāllēkšanā, Madara Palameika, Zigismunds Sirmais un Līna Mūze šķēpa mešanā, kā arī Gunta Vaičule 400m;
vicečempioni – Staņislavs Olijars 110m/b, Irēna Žauna 400m/b un Anete Kociņa šķēpa mešanā;
bronzas medaļnieki – Irēna Žauna 400m/b, Atis Vaisjūns desmitcīņā, Ineta Radeviča tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, Jānis Liepa, Linda Brīvule, Kārlis Alainis un Madara Palameika šķēpa mešanā.

Izmantotie resursi:
european-athletics.org
athletics.lv

     [+] [-]

, 2019-07-03 16:46, pirms gada
400m barjersprinta personīgo rekordu sarakstā Maksims Sinčukovs (51.73 sekundes) pozicionējas kā septītais:

Maksima rekords - 50.33!
Sinčukovs sasniedz personīgo rekordu, bet...