Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Bukša šosezon galveno uzsvaru liks uz Eiropas U23 čempionātu

Ints Megnis
Ints Megnis

Bukša šosezon galveno uzsvaru liks uz Eiropas U23 čempionātu
Sindija Bukša. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas vadošā sprintere Sindija Bukša šosezon galveno uzsveru liks uz iespējami augstākas vietas gūšanu jūlija vidū Zviedrijā gaidāmajā Eiropas U23 čempionātā, tomēr sportiste sarunā ar Sportacentrs.com pauda, ka, protams, cer arī kvalificēties rudenī Dohā paredzētajam pasaules čempionātam pieaugušajiem.

"Gatavības līmenis sezonai vēl ir nezināms. Studentu spēlēs visiem skrēju pa priekšu un tāpēc īsti nevar spriest vai rezultāts ir objektīvs, manas spējas droši vien ir daudz lielākas. Bija ļoti veiksmīgs sagatavošanās posms Portugālē ar divām kārtīgām treniņnometnēm, domāju, ka būšu gatava mazliet vēlāk nevis šobrīd, jo vēl jūtu sekas pēc nometnes," saka Bukša. "Tāpēc droši vien arī Rīgas kausos no manis neko vēl nevar gaidīt. Bet tas ir labi, man tā patīk - kad no manis negaida, nav nekādas spriedzes un varu izbaudīt sacensības, bet, kad izbaudu, viss izdodas veiksmīgi."

Bukša līdz šim šosezon aizvadījusi divas sacensības - Alītā SELL spēlēs 200 metros finišēja pēc 24,02, bet 100 metros pēc 11,82 sekundēm, kamēr pagājušajā nedēļas nogalē Ogrē notikušajā Rīgas atklātajā čempionātā 100 metrus labākajā mēģinājumā veica 11,81 sekundē, pēc finiša paužot, ka ir neapmierināta ar savu sniegumu. Jau šajā otrdienā viņa turpat Ogrē startēs tradicionālajās sacensībās Rīgas kausi, kurās pērn ar rezultātu 11,29 sekundes pārspēja Vinetai Ikauniecei kopš 1987. gada piederējušo valsts rekordu 100 metru sprintā, kā arī uzlaboja personīgo rekordu arī 200 metros (23,02 sekundes).

Šogad ziemas sezonā Bukša starptautiskajās sacensībās "Kuldīgas Katrīnas kauss" 60 metru sprintā finišēja pēc 7,34 sekundēm un vairs tikai par 0,02 sekundēm atpalika no Ikaunieces valsts rekorda, tomēr turpinājumā rezultātu vairs neuzlaboja. Ziemas sezonas noslēgumā Latvijas vadošā sprintere Eiropas čempionātā telpās labākajā skrējienā finišēja pēc 7,39 sekundēm un apstājās pusfinālā.

"Telpu čempionātā no manis gaidīja, bija spriedze, ka jātiek pusfinālā, jābūt labai vietai. Tas mentāli mazliet traucēja, sapratu, ka nav īstā sajūta, nebaudīju sacensības un iespringu uz rezultātu, kas arī bija klupšanas akmens. Droši vien ziemā par ātru izskrēju labu rezultātu, tomēr tāpat nevaru sūdzēties par Eiropas telpu čempionāta rezultātu - tikšana pusfinālā jau bija maza uzvara, jo iepriekšējā telpu čempionātā tas neizdevās. Sperts viens solis tālāk, priecājos, ka ir progress rezultātos," atminas sportiste. "Ziemas sezonu pabeidzu ar pozitīvām domām. Tā man vienmēr nāk par labu, jo ziemā uzlaboju starta reakciju. Ziemas sezonu uzskatu par vienu garu nometni, kas man ļoti palīdz sagatavoties vasarai. Nopietni to neņemu, jo 60 metri nav mana disciplīna."

Šogad pasaules čempionāts būs gandrīz divus mēnešus vēlāk nekā parasti, Bukšai atzīstot, ka līdz ar to pirmssezonas treniņnometnes bijušas garākas un grūtākas. "Tāpēc atiešana no tām notiek lēnām, lai nav tā, ka pirmajos startos izskrien labākos rezultātus, bet sezonas beigās vairs nekā nav. Pakārtojām, lai rezultāti būtu vēlāk. Šīs bija grūtākās nometnes manā līdzšinējā dzīvē gan fiziski, gan mentāli. Ar šo nometņu darba augļiem ceram iztikt pirmos mēnešus un pirms U23 čempionāta taisīsim vēl vienu nometni, lai sagatavotos tieši tam un izvilktu arī pārējo sezonu. Uz pasaules čempionāta normatīvu neieciklējamies. Tas ir viens no mērķiem, bet kā būs, tā būs."

Lai kvalificētos šī gada pasaules čempionātam, dāmām 100 metru sprints jāskrien 11,24 sekundēs, bet 200 metri - 23,02 sekundēs. Tikmēr 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm normatīvi ir pat attiecīgi 11,15 un 22,80 sekundes, tomēr tām būs iespējams kvalificēties arī pēc pasaules ranga.

"Normatīvi ir izpildāmi. Tas, ka viņi ir augsti, ir normāli. Pagājušajās olimpiskajās spēlēs normatīvs bija kāds mans Latvijas rekords, tagad tikai jānoskrien mazliet ātrāk. Uz to skatos tikai pozitīvi. Ļoti vēlos to izpildīt, uzskatu, ka tas nav nekas nesasniedzams," saka sportiste. "Pērn man gāja labāk 100 metros, varbūt šogad labāk klāsies 200 metros, tomēr tur Latvijas rekords ir diezgan augsts (22,49 sekundes). Ja skrietu tādu rezultātu, tā būtu medaļa U23 čempionātā. Nesolu, ka šogad būs jauns Latvijas rekords, redzēsim."

"Man ir mērķi, bet skaļi par tiem nerunāju. Nevēlos uzlikt slogu sev un citiem. Pati zinu, ko vēlos izdarīt, bet tas paliek pie manis. Šosezon lielākais mērķis ir dabūt savā kolekcijā U23 medaļu. Tas parādītu, ka izdarītais darbs ir attaisnojies," uzsākot jauno vasaras sezonu saka atlēte.

Rītdien Bukša piedalīsies pašmāju prestižajās sacensībās "Rīgas kausi 2019". Sacensības tiešraidē rītvakar no pulksten 18:00 kanālā Sportacentrs.com TV.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2019-06-03 18:38, pirms gada
"Telpu čempionātā no manis gaidīja, bija spriedze, ka jātiek pusfinālā, jābūt labai vietai. Tas mentāli mazliet traucēja, sapratu, ka nav īstā sajūta, nebaudīju sacensības un iespringu uz rezultātu, kas arī bija klupšanas akmens..."

Šis ir tas dēļ kā Latvijas sportistiem grūti sasniegt augstvērtīgus rezultātus atbildīgākajos brīžos, netur spriedzi un labi ka viņi paši to arī neslēpj.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja