Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:130, Did:0, useCase: 0

PČ "Maxibasketbolā" pie pirmajām uzvarām tiek Latvijas komandas

PČ "Maxibasketbolā" pie pirmajām uzvarām tiek Latvijas komandas
Latvijas izlase (melnā) pēc uzvaras pār Argentīnas komandu
Foto: No komandas personīgā arhīva

Brazīlijas pilsētā Natālā sācies 11. pasaules čempionāts maxibasketbolā - basketbolā veterāniem, kur Latviju pārstāv trīs vīriešu komandas un viena dāmu vienība.

10. pasaules čempionātā maxibasketbolā (2009.gads), kurš norisinājās Čehijas galvaspilsētā Prāgā, mūsu sieviešu komanda vecumu grupā virs 50 gadiem kļuva par pasaules čempionēm. Gadu vēlāk Horvātijas pilsētā Zagrebā tika aizvadītas 6. Eiropas čempionāts "Maxibasketbolā", kurā otro vietu vecumu grupā 50+ izcīnīja mūsu dāmu izlase, bet kungi vecumu grupā 65+ ierindojās trešajā vietā. Šogad kārta 11. pasaules čempionātam maxibasketbolā, kurš šoreiz norisinās tālajā Brazīlijā.

Uz šo valsti devās četras komandas no Latvijas – trīs kungu (vecumu grupas 40+, 55+ un 65+), kā arī viena dāmu komanda vecumu grupā 50+. Dāmas tika ielozētas A apakšgrupā (kopā trīs apakšgrupas, kur katrā grupā pa trīs komandām), kur viņu pretinieces būs Argentīna un Čehijas B izlase. Pirmajā spēlē ļoti lielā karstumā (zālē termometra stabiņš rādīja +28 grādus) mūsu dāmas smagā spēlē ar 40:26 pārspēja Argentīnu. Rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Lorita Sauša, Ilonai Kalniņai deviņi punkti, bet desmit punkti un desmit bumbas zem groziem - Silvijai Jankovskai.

Tāpat jau pirmo spēli aizvadījuši kungi vecumu grupā 65+. Tajā mūsu basketbolisti ar 55:43 pārspēja mājiniekus Brazīliju A. 15 punkti Vasipam un Uldim Ļebedevam, bet 12 punktus sameta Kārlis Strēlis. Vēl kungiem vecuma grupā 65+ būs jātiekas ar Igaunijas un Urugvajas izlasēm.

Informācija par kungiem vecuma grupā 40+ un 55+ Sportacentrs.com rīcībā pagaidām vēl nav pieejama. Šobrīd zināms tas, ka kungiem vecumu grupā 40+ būs jātiekas ar Austrijas, Brazīlijas B un Igaunijas izlasēm, bet kungiem 55+ vecumu grupā būs jāspēlē ar Brazīlijas B, Krievijas A un Urugvajas izlasēm.