Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Bahs: "Pēc bezprecedenta krīzes olimpiāde var kļūt par cilvēces svētkiem"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Bahs: "Pēc bezprecedenta krīzes olimpiāde var kļūt par cilvēces svētkiem"
Tomass Bahs. Foto: Reuters/Scanpix

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs norāda, ka visa pasaule šobrīd dodas pa tumšu tuneli un nezina, cik tas būs garš. Tādējādi olimpiskā uguns patiešām var kļūt par gaismu minētā tuneļa galā.

Kā jau ziņots, koronavīrusa pandēmijas dēļ vakar tika nolemts Tokijas olimpiskās spēles pārcelt uz nākamo gadu. Šāds pavērsiens bija negaidīts, jo iepriekšējā dienā tika oficiāli informēts, ka skaidrība tiks ieviesta četru nedēļu laikā.

"Lēmumu pieņēmām koronavīrusa izplatīšanās dinamikas dēļ. Sekojām informācijai kopš pirmās dienas un bijām gatavi jebkuram pavērsienam. Sākumā viss bija atkarīgs no Japānas - vai viņiem izdosies organizēt spēles? Bet pamazām fokuss tika pārcelts uz visu pasauli. Radās jautājums par to, vai sportisti no visas pasaules varēs ierasties Japānā, nevis par rīkotājvalsts iespējām nodrošināt apstākļus. Nebija pārliecības, ka pēc četriem mēnešiem spēles varēs sarīkot," atklāj Tomass Bahs. "Situācija ātri mainījās, un tā noveda pie lēmuma pārcelt. Lēmumu pieņēmām pēc Pasaules veselības organizācijas rekomendācijas un kopīgi ar spēļu organizatoriem Japānā. Šī lēmuma sakarā saņēmām pilnu atbalstu arī no SOK sponsoriem, kuri paliek ar mums. Nav nekādas nožēlas par spēļu pārcelšanu, tas ir pareizs lēmums."

Bahs atklāj, ka, vēloties pārliecināties par savas stratēģijas pareizumu, vispirms tika organizēta 200 sportistu anonīma aptauja - neviens respondents nelūdza izskatīt jautājumu par olimpisko spēļu atcelšanu. Sporta vēsturē Tokijas olimpiskās spēles ir pirmās, kuras tika pārceltas uz citu gadu.

SOK prezidents: "Esmu pārliecināts, ka 2021. gadā olimpiskās spēles tiks sekmīgi aizvadītas. Tās būs svinības pēc uzvaras pār koronavīrusu. Pēc pandēmijas izraisītās bezprecedenta krīzes pārvarēšanas olimpiskās spēles var kļūt par cilvēces svētkiem. Visa pasaule šobrīd dodas pa tumšu tuneli un nezina, cik tas būs garš. Tādējādi olimpiskā uguns patiešām var kļūt par gaismu minētā tuneļa galā."

Izmantotie resursi:
rsport.ria.ru

  +1 [+] [-]

, 2020-03-25 18:56, pirms 10 mēnešiem
Kas to lai zina, vai nākamgad būs labāk. Bet jācer ir, kas cits atliek.

     [+] [-]

, 2020-03-25 20:01, pirms 10 mēnešiem
Zigmu rakstīja: Kas to lai zina, vai nākamgad būs labāk. Bet jācer ir, kas cits atliek.
Latvijā jau sāk izplatīties nekontrolēti, šodien pirmie un uzreiz pieci gadījumi. Jo pašizolācijas sistēma nedarbojas, viņi staigā apkārt un inficē. Vajadzīga piespiedu izolācija!!!

     [+] [-]

, 2020-03-25 20:04, pirms 10 mēnešiem
Cilvēku egoisms un augstais bezatbildības līmenis koronavīrusam ļoti patīk.

     [+] [-]

, 2020-03-25 20:07, pirms 10 mēnešiem
Vēl jau to vīrusu vajadzētu uzvarēt un pārciest vismaz nākamo ziemu, pirms skaļi svinības izsludināt.