Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Pandēmijas apstākļos SOK darīs visu, lai būtu taisnīga olimpiskā atlase

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pandēmijas apstākļos SOK darīs visu, lai būtu taisnīga olimpiskā atlase
Tomass Bahs. Foto: AP/Scanix

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) informē, ka nepieciešamības gadījumā pielāgos kvalifikācijas sistēmu un pagarinās atlases termiņus, lai šajos sarežģītajos apstākļos nodrošinātu taisnīgu kvalifikāciju spēles laukumā.

Kā zināms, Pasaules veselības organizācija pasludinājusi koronvīrusu COVID-19 par pandēmiju. Tādējādi valstis nosaka stingrākus ierobežojumus un pastiprina cīņu ar šo vīrusu. Pandēmijas definīcija - epidēmija, kas notiek visā pasaulē vai ļoti plašā teritorijā, šķērso starpvalstu robežas un parasti skar lielu skaitu cilvēku.

SOK joprojām ir apņēmusies sekmīgi aizvadīt Tokijas olimpiskās spēlēs, sākot no 24. jūlija. Tiesa, patlaban vērojamas lielas problēmas ar olimpisko kvalifikāciju - koronavīrusa izplatīšanās dēļ atlases turnīrus pārceļ nereti uz nenoteiktu laiku.

SOK paziņojums:

"Saprotam ievērojamās problēmas, ar kurām sportisti saskaras, it sevišķi attiecībā uz ceļošanas noteikumiem un dažādiem pasākumu organizēšanas ierobežojumiem, kas turpina mainīties katru dienu. Esam koncentrējušies uz palīdzību starptautiskajām federācijām un nacionālajām olimpiskajām komitejām, lai risinātu visas problēmas, kas varētu rasties saistībā ar olimpiskās kvalifikācijas pasākumiem. Mūsu mērķis ir atrast risinājumus, lai aizstātu visas garām palaistās kvalifikācijas iespējas.

Vēlamies sportistiem nodrošināt taisnīgu piekļuvi kvalifikācijas pasākumiem. Vēlamies, lai kvalifikācija notiktu spēles laukumā. Atbalstām starptautiskās federācijas, lai radītu taisnīgas alternatīvas zaudētajām kvalifikācijas iespējām. Tāpēc cieši sadarbojamies ar starptautiskajām federācijām, lai apstiprinātu nepieciešamās izmaiņas notikumu datumos un vietās, kā arī visus nepieciešamos pielāgojumus kvalifikācijas sistēmās. SOK demonstrē visu nepieciešamo elastīgumu kvalifikācijas sistēmu pielāgošanai.

Mēs joprojām esam pilnībā apņēmušies nodrošināt drošas olimpiskās spēles no šī gada jūlija. Tajā pašā laikā pasaule saskaras ar izaicinājumiem, kas ietekmē arī sportu. 19 nedēļas pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm daudzie pasākumi, ko tagad veic varas iestādes visā pasaulē, dod mums pārliecību un ļauj pilnībā apņemties organizēt olimpiskās spēles, kas var apvienot pasauli mierā."

SOK prezidents Tomass Bahs: "Olimpiskā kvalifikācija tagad ir izaicinājums Tokijas spēlēm. Mēs cieši sadarbojamies ar starptautiskajām federācijām, nacionālajām olimpiskajām komitejām un sportistiem, lai vajadzības gadījumā pielāgotu kvalifikācijas sistēmu, pagarinātu kvalifikācijas laiku vai atrastu citus instrumentus, kas ļautu sportistiem kvalificēties. Sportisti var būt droši, ka mēs darām visu iespējamo, lai šajos sarežģītajos apstākļos nodrošinātu taisnīgu kvalifikāciju. Patiešām mudinu sportistus turpināt gatavoties ar pilnu jaudu!"

Koronavīrusa pandēmijas dēļ Grieķijas Olimpiskā komiteja nolēmusi atcelt olimpiskās uguns stafeti, kas vakar sākās Olimpijā. Sākotnēji tika plānots, ka šīs valsts teritorijā stafetē piedalīsies 600 lāpneši. 19. martā notiks uguns nodošana Tokijas olimpisko spēļu organizēšanas komitejai.

VIDEO: Aktieris Batlers uguns stafetē: "Šī ir Sparta!"

Izmantotie resursi:
olympicchannel.com
olympic.org

  +2 [+] [-]

, 2020-03-13 13:55, pirms 11 mēnešiem
kāds %, ka tās os vispār notiks

     [+] [-]

, 2020-03-13 16:45, pirms 11 mēnešiem
Protams, olimpiādei vīrusa laikos ir jānotiek. Atcelt nevar, viss tas piķis nevar tikt laists vējā... Vistaisnīgākā atlase ir dabiskā atlase. Medaļas saņems tie, kas apbalvošanas ceremonijas laikā vēl būs dzīvi, un miers! Ja neviens dzīvais nepieteiksies, medaļas pasniegs Tomasam Baham!