Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

OS rīkošanas vadītājs noraida kolēģa izteikumus par iespējamo pārcelšanu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

OS rīkošanas vadītājs noraida kolēģa izteikumus par iespējamo pārcelšanu
Foto: AP/Scanpix

Tokijas olimpiādes organizēšanas komitejas valdes loceklis Harujuki Takahasi vakar publiski paziņoja, ka izdevīgākais variants varētu būt olimpisko spēļu pārcelšana uz nākamo vai aiznākamo gadu, ja koronvīrusa dēļ nevarēs sarīkot šovasar. Komitejas vadītājs Josiro Mori šodien norāda, ka tas bijis kolēģa personiskais viedoklis, kas nav saskaņā ar rīkotāju pamatpozīciju.

Harujuki Takahasi ir viens no vairāk nekā 20 valdes locekļiem. Portālam wsj.com viņš pārsteidzīgi paziņoja, ka koronvīrusa izplatības dēļ valde sākusi apsvērt scenārijus, un pārcelšana tiek skatīta kā viena no iespējām. Viņaprāt, atceļot spēles vai rīkojot bez skatītājiem, finansiālie zaudējumi būs pārāk lieli, bet pārcelšana par mazāk nekā gadu uz priekšu konfliktēs ar nozīmīgu profesionālo sporta veidu grafikiem.

Organizēšanas komitejas vadītājs Josiro Mori šodien atvainojās par kolēģa nepārdomāto ierosinājumu un atklāja, ka valdes loceklis Takahasi nožēloja teikto un aizbildinājās, ka viņam paspruka, kā arī atvainojās par sagādātajām nepatikšanām. Vadītājs tagad informē, ka netiek apsvērtas nekādas izmaiņas plānos. "Tā ir mūsu galvenā nostāja, kuru mēs turpinām, gatavojoties drošām olimpiskajām spēlēm."

Kāpēc būtu jādomā, ka koronavīrusa uzliesmojums neietekmēs olimpiskās spēles? Atbildot uz šo jautājumu, komitejas vadītājs teica, ka, viņaprāt, ietekme ir neizbēgama. "Katras jomas speciālisti apsver, kā rīkoties. Ticu, ka Pasaules veselības organizācija drīz paziņos par savu pamatnostāju," teica Josiro Mori.

Karonavīrusa epidēmijas laikā pasaulē jau atcelti vai pārcelti daudzi sporta pasākumi, bet Japānā nenotiek lielākā daļa sporta sacensību. Pēdējās dienās jauni saslimšanas gadījumi visvairāk tiek konstatēti Itālijā un Irānā, savukārt šī vīrusa izplatības līderei Ķīnai izdevies ļoti būtiski samazināt jaunu gadījumu skaitu. Japāna uzrāda nelielu un pastāvīgu pieaugumu. Rēķinot uz iedzīvotāju skaitu, "slimākā" valsts ir Itālija, ja neskaita pundurvalstis.

Koronavīrusa visvairāk skartās vietas

Valsts/TeritorijaSaslimšanas gadījumi
Ķīna80 788
Itālija10 149
Irāna9 000
Dienvidkoreja7 755
Spānija2 124
Francija1 784
Vācija1 622
ASV1 016
"Diamond Princess" kuģis696
Šveice652
Japāna587
Norvēģija436
Zviedrija436
Lielbritānija383
Nīderlande382
Dānija340
Beļģija314
Austrija206

Izmantotie resursi:
worldometers.info/coronavirus
reuters.com