Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:842, Did:0, useCase: 0

ASV Tenisa asociācija apstiprina "US Open" turnīra norisi

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

ASV Tenisa asociācija apstiprina "US Open" turnīra norisi
Anastasija Sevastova. Foto: AFP/Scanpix

ASV Tenisa asociācija (USTA) apstiprinājusi "Grand Slam" turnīra norisi Ņujorkā. Paredzēts, ka turnīrs norisināsies no 31. augusta līdz 13. septembrim.

USTA pārstāvis Kriss Vidmaiers norādījis uz to, ka rīkotāju galvenā prioritāte joprojām esot turnīra dalībnieku drošība un veselība, tādēļ turnīra norises laikā tikšot izveidota stingra kontrole pār "US Open" "burbuli" - Nacionālo Tenisa centru, oficiālajām viesnīcām un privātajām rezidencēm. "US Open" dalībniekiem, ierodoties Ņujorkā, nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija, bet būs jāveic Covid-19 testu.

Jāatzīmē, ka koronavīrusa pandēmija izraisījusi izmaiņas pašā turnīra izspēlē - Nenotiks ierastā kvalifikācija vienspēļu turnīros – 128 spēlētāju loku gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās veidos 120 sportisti pēc pasaules ranga un astoņi ar īpašajiem ielūgumiem. Pirms gada "US Open" kvalifikācijā spēlēja Latvijas tenisists Ernests Gulbis.

Savukārt vīriešu un sieviešu dubultspēļu turnīri ir saīsināti par vienu kārtu, proti, samazinot pāru skaitu katrā turnīrā no 64 līdz 32. Tāpat tenisisti, kas jau piedalās vienspēļu turnīros, nevarēs spēlēt dubultspēlēs. Savukārt jaukto dubultspēļu un junioru turnīri nenotiks vispār.

Izņemot divus lielākos kortus, visos pārējos laukumos "US Open” spēlēs nebūs līnijtiesnešu. Viņu pienākumus pildīs „Hawk-Eye” tehnoloģija, kas fiksē, kur piezemējusies bumbiņa. Kortu malās arī būs mazāk bumbiņu padevēju – ierasto sešu cilvēku vietā būs trīs.

Paredzēts, ka no Latvijas sportistiem "US Open" vienspēļu turnīrā piedalīsies, visticamāk, tikai Anastasija Sevastova (WTA 43.). Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 41.) iepriekš paziņoja par atteikšanos no dalības "US Open". Savukārt Latvijas labākais vīru tenisists Ernests Gulbis (ATP 162.) var cerēt tikai uz turnīra organizatoru piešķirtu ielūgumu.

Izmantotie resursi:
https://twitter.com/christophclarey