Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:842, Did:0, useCase: 0

Zverevs pirmoreiz uzvar no 0:2, "US Open" finālā sacentīsies ar Tīmu

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Zverevs pirmoreiz uzvar no 0:2, "US Open" finālā sacentīsies ar Tīmu
Aleksandrs Zverevs. Foto: AP/Scanpix

Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs (ATP 7.) piektdien Ņujorkā pirmoreiz piecu setu mačā uzvarēja no 0:2 deficīta, ar rezultātu 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3 pieveicot spāni Pablo Karenjo Bustu (ATP 27.). Zverevs tā sasniedza savu pirmo "Grand Slam" finālu, kur svētdien tiksies ar Austrijas tenisa līderi Dominiku Tīmu (ATP 3.). Viņš ar 6:2, 7:6(7), 7:6(5) apspēlēja pagājušā gada finālistu Daniilu Medvedevu (ATP 5.), ceturto reizi iekļūstot "major" finālā.

Zverevam pirmā uzvara no 0:2 un pirmais "Grand Slam" fināls

Ceturtajā geimā atspēlējis vienu breikbumbu, Saša bija lieliskā pozīcijā, lai novērstu arī otru, taču ar diagonālo sitienu no kreisās puses trāpīja ārpus dubultspēļu laukuma, kad spānis bumbiņai netika klāt – 1:3. Zverevs zaudēja arī nākamajā serves geimā, bet Karenjo Bustam pēc tikšanas priekšā ar 5:1 vajadzēja divus mēģinājumus, lai izservētu setu.

Līdzīgs aizritēja arī 2. sets, kur Zverevam vēl lielākas problēmas, tiekot nobreikotam trīs reizes. Zverevs gan pirmajā, gan trešajā geimā atspēlēja vienu breikbumbu, bet ar otro galā netika. Vācijas tenisists 12 minūtes ilgušajā piektajā geimā atvairīja četras breikbumbas, bet pēc tam sasteidza uzbrukumu no kreisā puses piektās breikbumbas izspēlē – 0:5.

Zverevam izdevās izvairīties no "sausā" zaudējuma, jo Karenjo Busta arī šo setu neprata izservēt ar pirmo mēģinājumu. Spānis sestajā geimā atspēlējās no 0:40, bet tūlīt ar sitienu tīklā deva Zverevam ceturto breikbumbu, un Zverevs to izmantoja, neaizsniedzami uzsitot no kreisās puses. Pablo astotajā geimā setu izservēja no 0:30 pozīcijas.

2. setā pieļāvis 22 nepiespiestās kļūdas, Zverevs pārslēdzās uz aizsardzības tenisa taktiku, un tā viņam ļāva uzvarēt nākamajos trīs setos. Zverevs 3. setā izcēlās ar četriem "sausajiem" serves geimiem un kopumā zaudēja tikai četrās izspēlēs. Visas bija piektajā geimā, kad viņš pēc breika iegūšanas (3:1) četras reizes pēc kārtas trāpīja autā. Zverevs uzreiz atjaunoja breika pārsvaru (4:2) un šoreiz to nosargāja.

Arī 4. setā Zverevam breikos bija 2:1 pārsvars. Viņš vienīgo reizi servi zaudēja ceturtajā geimā, uzreiz pēc pirmā breika iegūšanas, kad trīs reizes neprecīzi uzsita no kreisās puses un arī pieļāva vienu dubultkļūdu. Zverevs breika pārsvaru atjaunoja septītajā geimā, bet Karenjo Busta pie 3:5 ar servi un "forehand" uzbrukumiem atspēlēja trīs setbumbas pēc kārtas, nodrošinot pirmajam servēt izšķirošajā setā.

Pirms tā Karenjo Bustam bija medicīnas pārtraukums kreisajam gurnam. Mačam atsākoties, Spānijas tenisists pieļāva trīs kļūdas, jau pašā 5. seta sākumā dodot Zverevam breika pārsvaru. Karenjo nākamajā geimā aizcīnījās līdz "vienādi", bet breikbumbas neieguva, un Zverevs tika vadībā ar 2:0. Pēdējais sets bija vienīgais, kurā Zverevam nevajadzēja atspēlēt breikbumbas, bet pats vēl vienu breiku dabūja pēdējā geimā.

Zverevam piecu setu mačos tagad 14-6 bilance, viņš pirmoreiz uzvarēja pēc būšanas iedzinējos ar 0:2. Karenjo Busta (#27) ir rangā augstāk esošais tenisists, kuru Zverevs uzvarējis piecu setu cīņā. Bustam tādos mačos negatīva bilance ar 6-10, trešo reizi zaudējot no 2:0 pārsvara.

Zverevs pirmoreiz iekļuva "Grand Slam" finālā. Vācijai "Grand Slam" finālists ir pirmoreiz kopš 2003. gada, kad Rainers Šitlers sasniedza "Australian Open" finālu. Savukārt pēdējais čempions ir Boriss Bekers, kurš 1996. gadā Austrālijā izcīnīja pēdējo no saviem sešiem tituliem.

Medvedevs neizservē divus setus, Tīms pirmoreiz finālā Ņujorkā

1. setā lūzums notika sestajā geimā, kur Medvedevs tika nobreikots savdabīgā veidā. Viņš ar jaudīgu pirmo servi atspēlēja vienu breikbumbu, bet pēc Tīma uzbrukumu sērijas bija spiests atvairīt vēl vienu, taču nespēja. Medvedevs bumbiņu trāpīja tīklā pēc tam, kad Tīms spēcīgi atsita krieva pirmo servi.

Medvedevs vēlējās izmantot "challenge" cerībā, ka viņa serve būtu trāpījusi autā, tādā veidā spēlējot ar otro servi, taču tiesnesis viņam nedeva video atkārtojuma iespēju, norādot, ka tā pieprasīšana notikusi pēc viņa sitiena izdarīšanas. Medvedeva serve patiešām bija neprecīza.

Pagājušā gada finālists aizgāja uz Tīma laukuma pusi skatīties bumbiņas nospieduma vietu, par to tiekot brīdināts. Krievijas tenisists šim setam vairs nespēja saņemties un zaudēja gan nākamajā geimā uzņemšanā, gan pēc tam arī, servējot pie rezultāta 2:5.

Medvedevam atpakaļ mačā palīdzēja tikt Tīms, kurš 2. setu sāka ar četrām kļūdām – trim trāpījumiem tīklā un vienu dubultkļūdu. Medvedevs breiku nostiprināja 48 sekundēs un bija vadībā ar 2:0. Medvedevs pie 5:4 nespēja izservēt setu, 10. geimu pabeidzot ar "forehand" sitienu tīklā otrās breikbumbas izspēlē.

Tīmam nākamajā geimā varena atspēlēšanās, atvairot kopumā piecas breikbumbas. Dominiks taibreikā pie 5:6 ar pirmo servi atspēlēja setbumbu. Medvedevam tāds pats gājiens pie rezultāta 6:7. Medvedevs nākamajā izspēlē izpildīja nesekmīgu "dropšotu", un Tīms sodīja ar "forehand" uzbrukumu, iegūstot savu otro setbumbu un to realizējot ar vēl vienu spēcīgu uzbrukumu sēriju no labās puses.

Medvedevs neizservēja arī 3. setu, kur viņš bija vadībā ar 5:2. Tīms pirms tam pie 1:4, 30:40 atspēlēja breikbumbu, nepieļaujot vēl lielāku deficītu. Medvedevam pie rezultāta 5:3, 40:30 ar savu servi bija setbumba, taču tā palika neizmantota "forehand" kļūdas dēļ. Medvedevs taibreikā atspēlējās no 1:5, bet pie 5:6 savas serves izspēlē uzbruka neprecīzi.

Tīmam svētdien būs ceturtais mēģinājums uzvarēt "Grand Slam" finālā un pirmā reize, kad titula mačā nebūs jātiekas ar lielā trijnieka tenisistu. Viņš Parīzē divreiz zaudējis Rafaelam Nadalam un Melburnā vienreiz Novakam Džokovičam. Tīmam ir 7-2 pārsvars pret Zverevu, ieskaitot 3-0 "Grand Slam" mačos.