Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:842, Did:0, useCase: 0

Serēna Viljamsa spēlēs "US Open", Halepa noskaņota negatīvi

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Serēna Viljamsa spēlēs "US Open", Halepa noskaņota negatīvi
Serēna Viljamsa. Foto: AFP/Scanpix

Seškārtējā "US Open" čempione Serēna Viljamsa šodien paziņoja par piedalīšanos augusta pēdējā dienā startējošajā turnīrā Ņujorkā, kur nebūs skatītāju un spēlētājiem jārēķinās ar lieliem ierobežojumiem. Tikmēr Rumānijas spēcīgākā tenisiste Simona Halepa, ļoti iespējams, uz Ņujorku nelidos.

"Par šo paziņojumu domāju visu dienu. Nespēju sagaidīt atgriešanos Ņujorkā un spēlēt "US Open 2020". Jūtu, ka ASV Tenisa asociācija nodrošinās, lai viss noritētu lieliski un droši. Liela daļa no mums profesionālu tenisu nav spēlējusi sešus mēnešus. Man noteikti trūks fanu, kas man palīdzējuši grūtos mačos," video paziņojumā sacīja Viljamsa.

23-kārtējā "Grand Slam" čempione Viljamsa pirmo "major" titulu izcīnīja tieši Ņujorkā, kad 17 gadu vecumā triumfēja 1999. gada turnīrā. Viņa "US Open" uzvarējusi vēl piecas reizes, no kurām pēdējā bija pirms sešiem gadiem.

Viljamsa, kurai neilgi pēc "US Open" noslēguma (26. septembrī) būs 39. dzimšanas diena, arvien izmisīgi cenšas izcīnīt 24. "Grand Slam" titulu, kas viņai ļautu atkārtot Margaretai Kortai piederošo absolūtā vērtējuma rekordu. Viljamsa ir Atklātās ēras rekordiste.

Serēna pēdējo "Grand Slam" trofeju ieguva 2017. gada janvārī Austrālijā. Atgriežoties pēc dzemdībām, viņa zaudējusi visos četros finālos (visos ar 0:2), no kuriem divi bijuši Ņujorkā – 2018. gadā 2:6, 4:6 pret Naomi Osaku un 2019. gadā 3:6, 5:7 pret Bjanku Andresku.

Tikmēr 2015. gada pusfināliste Halepa, kura "US Open" uzvarējusi tikai vienā no pēdējiem pieciem mačiem, ziņu aģentūrai "Reuters" norādīja, ka šobrīd uz "US Open" skatās skeptiski, taču situācija vēl var mainīties: "Zinot piedāvātos noteikumus, es šobrīd neplānoju doties uz Ņujorku. Vēlos pasvītrot, ka mans lēmums nav galīgs."

Paredzams, ka "US Open" reģistrācija būs līdz jūlija vidum jeb tradicionālajā termiņā, kas ir sešas nedēļas pirms turnīra sākuma.