Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Sevastovai un Pavļučenkovai Melburnā iespējama tikšanās ar čempionēm

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Sevastovai un Pavļučenkovai Melburnā iespējama tikšanās ar čempionēm
Anastasija Sevastova un Anastasija Pavļučenkova. Foto: AFP/Scanpix

Svētdien notika "Australian Open" sieviešu dubultspēļu turnīra izloze, kurā pretinieces uzzināja arī abas Latvijas pārstāves. Anastasija Sevastova Melburnā spēlēs kopā ar krievieti Anastasiju Pavļučenkovu, bet Aļonas Ostapenko pāriniece būs rumāniete Sorana Kirsteja.

Sevastova pagājušajā gadā izveidoja negaidīti labu sadarbību ar tenisisti, kurai viņa vienspēlēs zaudējusi visās septiņās cīņās. Sevastova kopā ar Pavļučenkovu sasniedza "US Open" ceturtdaļfinālu, kas viņai ir labākais rezultāts "Grand Slam" turnīros, pirmoreiz tiekot tālāk par 2. kārtu, kā arī divreiz iekļuva "Premier 5" pusfinālā (Sinsinati un Uhaņa).

Sevastova šobrīd dubultspēļu rangā ir 56. vietā, bet Pavļučenkovai ir 55. vieta. Viņu pirmās pretinieces būs ķīniete Sinjuna Hana (#66) un horvātiete Darija Juraka (#48). Neviena no viņām nav spēlējusi "Grand Slam" ceturtdaļfinālā – Hanai labākais rezultāts ir 2. kārta, bet Juraka vienreiz tikusi līdz 3. kārtai jeb astotdaļfinālam.

Sevastova piekto reizi startēs "Australian Open" dubultspēlēs, kur viņa divreiz pārvarējusi vienu kārtu (2017-18), pēdējos divos gados vienu uzvaru gūstot kopā ar Anniku Beku un Jekaterinu Aleksandrovu.

Ja Sevastovas un Pavļučenkovas komandai izdosies pārvarēt pirmo barjeru, 2. kārtā iespējama tikšanās ar pagājušā gada čempionēm Timeju Babošu un Kristinu Mladenoviču. Ungārijas un Francijas komanda izsēta ar otro numuru, viņām rangā dalīta 3. vieta.

Ostapenko atkal spēlēs kopā ar Kirsteju, kura bija viņas pārinieci arī sezonas pirmajā nedēļā turnīrā Šeņdžeņā, tur zaudējot 1. kārtā. Aļona ar rumānieti pagājušā gadā sasniedza Romas "Premier 5" turnīra pusfinālu.

Ostapenko rangā ir 38. vieta, bet Kirstejai 94. Viņas pirmajā mačā tiksies ar ķīnieti Jinjinu Duanu (#58) un baltkrievieti Veru Lapko (#95), kura 2016. gadā uzvarēja "Australian Open" junioru turnīrā. Lapko "Grand Slam" dubultspēlēs zaudējusi visās trīs cīņās, bet Duanas kontā ir divi "French Open" astotdaļfināli (2017-18)

Ostapenko Austrālijā dubultspēlēs ir bez uzvarām, trīs reizes ar dažādām pāriniecēm zaudējot 1. kārtā. Tikmēr Kirsteja šeit pirms gada kopā ar Brazīlijas tenisisti Beatrizu Hadadu Maju tika līdz astotdaļfinālam.