Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515), Fid:459, Did:0, useCase: 0

Napjērs: Vankūvera, pēc tam Afganistāna?

Napjērs: Vankūvera, pēc tam Afganistāna?
Džons Napjērs
Foto: Reuters/Scanpix
Bobslejs, PK 09/10. Četrinieki 7.posms. Sanktmorica
1. Andre Lange 2:10.13  
16. Edgars Maskalāns +1.72  
27. Jānis Miņins 1:06.70  

Viens no ASV vadošajiem bobsleja pilotiem Džons Napjērs pārstāvēs savu valsti Vankūverā, bet pēc spēlēm, ļoti iespējams, pievienosies savai nacionālās gvardes vienībai, kurā ir seržanta pakāpē, lai dotos uz Afganistānu.

Drīz pēc savas oficiālās iekļaušanas ASV olimpiskajā bobsleja izlasē šābrīža Pasaules kausa otrajā vietā esošā amerikāņu četrinieka 23 gadus vecais pilots vēlreiz izteicis vēlmi pievienoties savai Vermontas nacionālās gvardes vienībai, kura gatavojas doties uz misiju Afganistānā.

Napjērs ir seržanta pakāpē, bet vairāk nekā 200 viņa dienesta biedru Indiānā trenējas pirms došanās pāri okeānam. Napjērs vairākkārt izteicies, ka viņš joprojām vispirms ir karavīrs, un tikai pēc tam bobslejists.

Nacionālajā gvardē Napjēru ieskaitīja 2007. gadā, un viņš ir armijas Pasaules klases sportistu programmas (WCAP) dalībnieks - WCAP sportistam sniegusi lielu palīdzību.

"Pagaidām tas viss gan karājas gaisā," preses konferencē, kurā iztaujāja ASV olimpiešus, atzina Napjērs. "Ja man ļautu izvēlēties, es paliktu gan savā vienībā, gan WCPA. Tagad jautājums ir par top, ko es varu darīt labāk."

WCPA tika izveidota kareivjiem, lai nostiprinātu bruņoto spēku pozitīvo tēlu. WCPA kopš 1998. gada palīdzējusi sagatavot olimpiskajām spēlēm vairāk nekā 140 karavīrus, bet Napjērs atzīst, ka bez armijas palīdzības viņš nebūtu spējis gūt panākumus bobslejā.

Napjērs nebūt nav pirmais ASV kareivis, kas sekmīgi startējis bobslejā. WCPA pārstāvis Džils Bakens 2002. gadā izcīnīja olimpisko zeltu, pašreizējais pasaules čempions četriniekiem Stīvens Holkombs arī ir bijušais programmas dalībnieks, bet Vankūveras olimpietis Maiks Kons ir nacionālās gvardes seržants. Napjērs arī savā četriniekā nav vienīgais karavīrs - viens no viņa stūmējiem ir leitnants Kriss Fogts.

Napjēram gan nav ne jausmas, vai viņu sūtīs dienēt uz ārzemēm. "Es to nevaru ietekmēt. Taču vēlos realizēt savus mērķus armijā. Pagaidām tas, ko darīšu pēc Vankūveras spēlēm, patiešām ir miglā tīts."

     [+] [-]

, 2010-01-18 16:22, pirms 10 gadiem
Jā un Edgars Maskalāns ķers blēžus Latvijā..

     [+] [-]

, 2010-01-18 16:41, pirms 10 gadiem
Nav jau pirmais tāds gadījums.

Savā laikā NFL komandas Arizonas "Cardinals" aizsargs Pats Tilmans izdomāja, ka jāpārtrauc sava PRO sportista karjera un jābrauc uz Afganistānu... atpakaļ gan viņš neatgriezās, jo muļķīgas kļūdas dēļ gāja bojā apšaudē no savējiem (viena ASV armijas grupa neatpazina otrus).

     [+] [-]

, 2010-01-19 01:43, pirms 10 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Nav jau pirmais tāds gadījums.

Savā laikā NFL komandas Arizonas "Cardinals" aizsargs Pats Tilmans izdomāja, ka jāpārtrauc sava PRO sportista karjera un jābrauc uz Afganistānu... atpakaļ gan viņš neatgriezās, jo muļķīgas kļūdas dēļ gāja bojā apšaudē no savējiem (viena ASV armijas grupa neatpazina otrus).
Butu labaak kapaajis futbolu

  +1 [+] [-]

, 2010-01-19 18:34, pirms 10 gadiem
Guncha123 rakstīja: Butu labaak kapaajis futbolu
Cilvēks uzskata, ka Dzimtenei vajag palīdzēt. Vai tas ir slikti?