Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515), Fid:459, Did:0, useCase: 0

Kurš lauzīs olimpiskā kalendāra lāstu?

Kurš lauzīs olimpiskā kalendāra lāstu?
"Gribētos jau arī Vankūverā to virvi vilkt kopā, taču..." ar olimpisko kalendāru rokā domā Miķelis Rēdlihs.
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīzes

Māņticība ir lieta, par kuru vairums publiski pavīpsnā, tomēr vienatnē vienalga saraujas, kad ceļu pārskrien melns kaķis vai kalendārā ietrāpās piektdiena, 13. Kad pirms diviem gadiem Pekinas spēlēs fiasko piedzīvoja visi Latvijas sportisti, kas iepriekš bija piekrituši sevi iemūžināt olimpiskajā sienas kalendārā, vērīgākie vien nogrozīja galvu, sak - kāda sakritība. Šogad savs kalendārs iznācis arī zieminiekiem. Jūlijam un novembrim Vankūveras spēles jau beigušās, vēl nesākušās...

Pilnīgas muļķības? Nejaušas sakritības? Bet varbūt patiešām tur ir kāda saistība? Vai pat olimpiskā kalendāra lāsts?! Cerēsim, ka Vankūveras olimpieši šo nelasīs. Un, ja izlasīs - paliks pie vienas no divām pirmajām versijām... Lai vai kā, atcerēsimies, kas ar visiem kalendāra varoņiem notika Pekinā.

Artūrs Matisons. 2006. gada Eiropas čempions 2007. gada pasaules čempionāta 4. vietas ieguvējs izstājās jau pusfinālā, līdz galam netiekot nevienā no trim braucieniem. "Desmit ballu sistēmā tas ir vieninieks. Vieninieks par ierašanos," pēcāk ar rūgtumu rezumēja pats sportists.
Dmitrijs Miļkevičs. Devās uz Pekinu ar pārliecību beidzot lauzt savu neveiksmju joslu lielajās sacensībās, bet izstājās jau pēc priekšsacīkšu skrējienam, kurā uzrādīja ļoti bēdīgu rezultātu (1:47,12).
Inese Jursone un Ingūna Minusa. Olimpiskajā spēlēm nespēja kvalificēties un uz Pekinu neaizbrauca.
Jānis Karlivāns. Pirmajā sacensību dienā nomocījās ar papēža traumu, otrajā - izstājās savā iecienītajā disciplīnā diska mešanā, kad sāka sāpēc operētais plecs, un mačus nepabeidza.
Jeļena Rubļevska. Olimpiskajai vicečempionei - tikai 23.vieta. Vispirms tehnisko pārbaudi pirms šaušanas neizgāja ierocis, pēc tam (kad fantastiskā veidā vēl tika atgūtas cerības uz augstu vietu) - no sedliem izmeta, savainoja un vēlāk kaudzi soda punktu savāca niķīgais zirgs...
Jevgēņijs Saproņenko. Olimpiskais vicečempions Pekinas spēlēm nekvalificējās.
Jolanta Dukure. Finišēja 42. vietā no 43 dalībniecēm. Pēc finiša nenoturējās, norādot uz ačgārnībām treniņmetodikā, kur atpūtas nebija kā tādas.
Romāns Miloslavskis. Tālāk par priekšsacīkstēm netika, kaut gan bija pamatotas cerības uz vienu pusfinālu. Vienīgais no kalendāristiem, kam tika vismaz kaut kāds gandarījums - valsts rekordi.
Staņislavs Olijars. Eiropas čempions iesildoties savainojās, neizgāja uz starta un kārtējoreiz pazuda, neko nepaskaidrojis līdzjutējiem. Vēlāk pat saskandalējās ar "šakāli" un "dakšiņu".
Vadims Vasiļevskis. Viss liecināja, ka gatavs medaļai, taču saaukstējās un netika pat finālā.
Viktors Ščerbatihs. Visu sportista mūžu bija gaidījis šo brīdi - olimpiskās spēles pārliecinoša favorīta statusā. Taču trenera kļūda, apmulsums un beigās tikai bronza. Priekš Viktora - patiešām "tikai".
Vsevolods Zeļonijs. Olimpiskais bronzas medaļnieks neizmantoja labvēlīgo izlozi, izpelnījās sodu par laika vilcināšanu un Pekinas beidza spēles (karjeru) pēc piecām minūtēm uz tatami.

Labākos rezultātus Pekinā sasniedza kalendārā neiekļuvušie - Māris Štrombergs, Ainārs Kovals, Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš, Sinta Ozoliņa, Igors Kazakevičs, Aiga Grabuste.

Vankūveras kalendārā sportistu vēl vairāk - veseli 19. Un dažiem no viņiem Vankūveras sapnis jau izsapņots. Maijs atvēlēts trim brāļiem Rēdlihiem, bet jau šobrīd skaidrs - visus trīs hokeja izlasē nepaņems. Divus, varbūt vienu... Jūlija attēlā elegantu lēcienu uz batuta izpilda šorttrekiste Evita Krievāne. Neizdevās kvalificēties. Novembris snovbordistam Tomam Vasinam. Starptautiskās federācijas atteikums pēdējā brīdī... Kurš no Vankūveras kalendāra pārējiem varoņiem pirmais salauzīs šo neveiksmju sēriju? Kandidātu saraksts ir garš, un "lāsta apkarošanas brigāde" - spēcīgāka nekā pirms diviem gadiem. Jāņa Miņina bobsleja ekipāža, hokeja izlases vārtos - Edgars Masaļskis, skeletonists Martins Dukurs, biatlonisti Madara Līduma un Ilmārs Bricis, mūsu vienīgais ziemas medaļnieks Mārtiņš Rubenis. Jāizdodas.

     [+] [-]

, 2010-02-07 17:13, pirms 11 gadiem
Nu taadiem siikumiem nevajadzeetu piveerst uzmaniibu un veerts te deelj kaut kaada kalendaara cepties
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2010-02-07 18:29, pirms 11 gadiem
lētticība ne māņticīa

  +2 [+] [-]

, 2010-02-07 18:53, pirms 11 gadiem
Jocīgi jau ir tā pēc tam paskatīties uz visu. Ej nu sazini - varbūt kaut kādā veidā tas tiešām nostrādā zemapziņā vai vēl kaut kur... Amerikā jau sen zināma lieta ir Madden Curse - kurš futbolists tiek uzlikts uz videospēles vāciņa, tam nākamā sezona ir neveiksmīga.

     [+] [-]

, 2010-02-07 20:19, pirms 11 gadiem
kāpēc pašam kaut kas tāds jāpiesauc
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-02-07 21:06, pirms 11 gadiem
pipars2323 rakstīja: Visu cieņu Tev,Ingmār,bet Tavs un Strausa totālais negatīvisms jau sēž aknās! Aizej labāk nošaujies,ja viss Tev ir slikti! Es brīnos,ka vēl neesi dabūjis riktīgi pa muti,iespējams tad mainītu savu toni!
Tieši manas domas. Un BTW tas tak ir pilnīgs fufelis, tak ne jau LV vienīgajiem ir tādi kalendāri, diez vai tur citās valstīs arī citiem tā neiet...

     [+] [-]

, 2010-02-07 21:12, pirms 11 gadiem
Māņticība ir smieklīga. Tiešām. Ja kāds zinātnisks fakts kādreiz tiktu apgāzts, tas vairs netiktu pieminēts. Bet redz, neskatoties uz to, ka visas māņticības ir apgāztas jau miljards reižu, kāds muļķis vēl mēģina ar viņām kaut ko pamatot vai iebiedēt.

Paskatoties reāli uz tiem cilvēkiem, kas "izgāzās" Pekinā, par patiesu "izgāšanos" varētu saukt tikai Vasiļevski. Pārējie? Tā pat nekādas cerības netika lolotas.

  +1 [+] [-]

, 2010-02-07 22:58, pirms 11 gadiem
piilaadzis rakstīja: Māņticība ir smieklīga. Tiešām. Ja kāds zinātnisks fakts kādreiz tiktu apgāzts, tas vairs netiktu pieminēts. Bet redz, neskatoties uz to, ka visas māņticības ir apgāztas jau miljards reižu, kāds muļķis vēl mēģina ar viņām kaut ko pamatot vai iebiedēt.

Paskatoties reāli uz tiem cilvēkiem, kas "izgāzās" Pekinā, par patiesu "izgāšanos" varētu saukt tikai Vasiļevski. Pārējie? Tā pat nekādas cerības netika lolotas.
Tatad uz Viktoru Ščerbatihu svarcelsana ari necereji?

     [+] [-]

, 2010-02-07 23:45, pirms 11 gadiem
robb85 rakstīja: Tatad uz Viktoru Ščerbatihu svarcelsana ari necereji?
Nu ja mēs pieejam tai lietai kārtīgi, tad bronza jau nav slikti. Vai tā bija izgāšanās? Neviens nevarēja garantēt, ka pat tajā mēģinājumā, kas tika izlaists, viņš būtu pacēlis izvēlēto svaru un ar to pietiktu zeltam. Neuzskatu to par izgāšanos.