Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:426, Did:0, useCase: 0

Kazeļņiks pagaidām piektais savā spēkavīru grupā

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Kazeļņiks pagaidām piektais savā spēkavīru grupā
Agris Kazeļņiks
Foto: kazelniks.lv

Mūsu pašlaik spēcīgākais spēkavīrs Agris Kazeļņiks šodien uzsāka dalību prestižākajās spēkavīru sacensībās pasaulē – ''The World’s Strongest Man'' (WSM), kas šogad norisinās Maltā no 25.septembra līdz 3.oktobrim.

Kopumā sacensību priekšsacīkstēs piedalās 30 atlēti, kas sadalīti piecās grupās, no kurām WSM 2009 finālam kvalificēsies tikai divi labākie no katras grupas jeb desmit labākie.

Agris Kazeļņiks startē ceturtajā grupā, kurā bez mūs spēkavīra par vietu finālā cīnās:
Treviss Ortmaijers (ASV)
Etjēns Smits (Dienvidāfrikas Republika)
Johaness Arsjo (Zviedrija)
Ričards Skogs (Norvēģija)
Lorenss Šahlejs (Lielbritānija)

Pirmajos divos vingrinājumos, kas notika Valetas prāmju piestātnes krastmalā, cīņa bija gan ar konkurentiem, gan karsto sauli. Vairākiem atlētiem pēc smagās automašīnas vilkšanas bija nepieciešama skābekļa maska, lai atgūtos no milzu slodzes. Vistrakāk gāja pazīstamajam poļu atlētam Jarekam Dimekam, kurš diemžēl nespēja aizvilkt auto līdz galam un saļima distances vidū. Par laimi, pēc dakteru iejaukšanās, atlēts atguvās.

Arī mūsu spēkavīram Agrim Kazeļnikam lielajā svelmē neveicās, jo pirmajā vingrinājumā – kombinācijā, kur sākumā 10m jāvelk 330kg enkurs ar ķēdi, bet pēc tam 15m jānones un jāuzkrauj uz podesta divas 105kg mucas. Jau pirmā muca ceļot izslīdēja un ar visu svaru tika aizstumts podests par vismaz 1,5m uz priekšu, kā arī vēlreiz jāceļ muca. Līdz ar to pazaudētas sekundes un blīvajos rezultātos Agrim tikai sestais laiks. 20t smagās automašīnas vilkšanā, kā jau iepriekš minēts, bija jācīnās vairāk ar svelmi nekā ar sekundēm.

Pašlaik vēl nav zināms precīzs vietu sadalījums šajā vingrinājumā, jo organizatori vairāk rūpējas par TV ierakstu, kas ap Jauno gadu būs skatāms vairāk kā 100 valstīs un precīzus rezultātus uzzināsim tikai kvalifikācijas sacensību beigās. Nojaušams, ka Agris pašlaik ieņem grupā piekto vietu ar cerībām vēl pacīnīties arī par otro vietu grupā, ja vien izdosies labi nostartēt atlikušajos vingrinājumos.

27.septembrī ceturtās grupas atlētiem jāveic
- pietupieni ar svaru
- vieglā automobiļa nešana

Katru dienu notiek telefonkonferences ar Agri Kazeļņiku un Raimondu Bergmani radio SWH ēterā, kur visi klausītāji var uzzināt par aktualitātēm saistītām ar sacensībām un Agri Kazeļņiku Maltā. Šos telefonzvanus var noklausīties arī sportacents.com.

Vairāk informācijas par Agra Kazeļnika startu The World’s Strongest Man 2009 meklējiet sacensibas.lv ( vai www.parstiprulatviju.lv).

Informāciju sagatavoja:
Sporta attīstības centrs
sadarbībā ar Latvijas spēka atlētu federācijau

  +3 [+] [-]

, 2009-09-27 16:03, pirms 10 gadiem
Turies, Kazeļņik!!!! Gan jau tiksi finālā..