Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Andruškevičs ir pārsteigts par Kohas lēmumu pievērsties islāmam

Andruškevičs ir pārsteigts par Kohas lēmumu pievērsties islāmam
Rebeka Koha. Foto no sportistes "Instagram" profila

Vakardien 22 gadus vecā Latvijas svarcelšanas zvaigzne Rebeka Koha paziņoja, ka pievērsusies islāmam. Pēc lielā lēmuma Sportacentrs.com sazinājās ar sportistes treneri Eduardu Andruškeviču, kurš atzina, ka arī viņam tas esot bijis pārsteigums. Andruškevičs arī atklāja, ka pēdējā laikā Koha cīnās ar sāpēm ceļos.

Vakardien sociālajā vietnē "Instagram" ar paziņojumu savā profilā klajā nāca svarcēlāja Rebeka Koha, informējot, ka pievēsusies islāmam. No sociālajiem tīkliem viņa izdzēsusi visas fotogrāfijas, kas saistītas ar līdzšinējo dzīvi. 22 gadus vecā sportiste savā "Instagram" profilā atstājusi vien četrus attēlus, kuros ģērbusies hidžābā, un aicina turpmāk nepublicēt attēlus, kuros redzami viņas mati un/vai kādas ķermeņa daļas – kājas, rokas, kakls.

"Vienīgais, ko lūdzu, ir cieņa. Ja jums nav nekā laba, ko teikt, labāk klusējiet. Šī man ir īpaša diena, jo kļuvu par musulmanieti," paziņojusi Koha. Pēc lēmuma paziņošanas Sportacentrs.com sazinājās ar svarcēlāju, tomēr viņa atteicās atbildēt uz jautājumiem. Līdzīgi rīkojās arī Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs, sakot, ka nevēlas runāt par Kohas lēmumu.

Par paziņojumu gatavs bija runāt Rebekas Kohas treneris Eduards Andruškevičs, kurš atzina, ka arī viņam audzēknes lēmums pievērsties islāmam bijis pārsteigums. "Viņai Dohā, Katarā, sākās mīlestība. Tur katru gadu ir kvalifikācijas mači olimpiskajām spēlēm, un tur parādījās jaunais cilvēks - vieglatlēts [diska metējs]. Tur sākās mīlestība, bet to uzzināju pēc tam. Rebeka pateica, ka tā ir viņas privātā dzīve, bet man tas neko nemaina, jo esmu viņas treneris," sacīja Andruškevičs.

Šogad pavasarī Koha paziņoja par saderināšanos ar Kataras diska metēju Moazu Mohamedu Ibrahimu. "Viņa teica, ka nākotnē gribētu būt kopā ar viņu. Teicu, ka mums Latvijā ir daudz latviešu puišu, iespējams atrast labus cilvēkus. No malas nebija redzams, ka viņa ir mainījusies." Andruškevičs atzina, ka Koha šogad pavasarī bija progresējusi, ko apliecina sniegums Latvijas čempionātā, kas norisinājās marta sākumā Ventspilī.

"Viņa trenējās diezgan labi. Martā šogad Ventspilī bija Latvijas čempionāts, kur raušanā viņa pacēla 104 kilogramus [jauns Latvijas rekords], bet grūšanā - 123." Kopsummā Koha sasniedza jaunu Latvijas rekordu [227 kilogramus], izcīnot pārliecinošu uzvaru svara kategorijā virs 59 kilogramiem. "Raušanā viņa bija gatava pacelt vēl vairāk. Grūšanā viņa gāja uz 126 kilogramiem, labi pacēla uz krūtīm, labi izgrūda, bet tikai nenoturēja," Kohas sniegumu Latvijas čempionātā komentē Andruškevičs.

"Olimpiskajās spēlēs raušanā biju plānojis 105-107 kilogramus un grūšanā 126-127 kilogramus, ar ko var cīnīties par medaļām. Bet pēc Latvijas čempionāta sāka sāpēt ceļi. Viņa bija pie Līgas Cīrules [Latvijas Olimpiskās vienības ārste], un tagad Rebeka trenējas tā pa vidu - ceļu dēļ nevar dot lielu slodzi. Līga teica, ka viss kārtībā. Rebekai arī bišķiņ ir astma, bet tas ir pie lielas slodzes. Kad došu kaut ko vairāk, viņa uzreiz teiks: "Treneri, ceļi sāp". Tāpēc tagad lieku mazāku slodzi."

"Šobrīd mums būtu jābūt Tokijā. Viņa bija gatava, bet tagad nezinu, kā būs ar veselību. Jāgaida vēl viens gads. Protams, ja veselība nepasliktināsies, viņa ir gatava cīnīties par medaļu olimpiskajās spēlēs." Treneris vēl atzina, ka Rebekai bijis psiholiģiski grūti, uzzinot, ka šogad olimpiskās spēles nenorisināsies. "Viņa tur baigi gribēja nostartēt. Daudziem bija līdzīgas problēmas, bet viņa teica: "Treneri, kāpēc, kāpēc viņi tā darīja?". Teicu, ka ir vīruss un kādas problēmas ir visā pasaulē. Pēc tam viņa nomierinājās, viss bija kārtībā, un tad sāka kaut ko darīt."

Andruškevičs atzina, ka šobrīd svarcēlāja neatrodas Latvijā, tomēr nebija pārliecināts, kurā valstī Koha atrodas. "Viņa prasīja, vai var aizbraukt. Šobrīd nezinu, kur viņa atrodas - varbūt Turcijā vai Katarā. Viņa paprasīja atļauju aizbraukt, un es nevaru viņu tā turēt, varbūt apbižosies uz mani, ja liegšu."

Musulmaņu svarcēlājas sacensībās piedalās hidžābā. Iespējams, to pašu darīs arī Koha. "Ir dažādi musulmaņi. Ja ir stipri musulmaņi, piemēram, irāņi, tad pat, sveicinoties ar sievieti, nevar dot roku. Piemēram, kad uz pjedestāla stāv irāņu svarcēlāji, un viņus apbalvo sieviete, irāņi pretī nedod roku, jo nedrīkst to darīt."

Sportacentrs.com sazinājās arī ar Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretāru Kārli Lejnieku, kurš atklāja, ka šobrīd nekas nav mainījies un Koha paliek LOV A sastāvā. Izmaiņas varētu tikt veiktas, ja sportiste nepildīs savas saistības pret LOV, bet šobrīd nekas nav mainījies.

Pēc paziņojuma par pievēršanos islāmam strauji saruka Rebekas Kohas "Instagram" sekotāju skaits. Ja vakardien viņas profilam sekoja 92,7 tūkstoši cilvēku, tad šobrīd šis skaits ir samazinājies līdz 87,8 tūkstošiem.

View this post on Instagram

Dear friends, followers and just everybody! I made a big decision in my life! And all I can tell is that I’m happy and thankful about it☺️I’m sure for myself that I did the right thing❤️ The only thing what I’m asking about is RESPECT and if you have nothing good to say you can leave and better remain silent!🙂 Today is a special day for me, because I became a Muslim🧕🏻 At 3:48pm I did the Shahada(which is a declaration of faith aka converting) and entered Islam🙏🏻 from here I believe that the new and beautiful chapter of my life can begin 🙌🏻😍🤩 ‼️As I’m a muslim now I would like to ask you to not post and share any pictures of me (if you have ofc) anywhere for a public use where is seen my hair and/or body(arms, neck, legs).‼️ Thanks to those who supports me and stays with me no matter what! Alhamdulillah, wishing you all the best and God bless all of you❤️ #muslim #hijab #hijabigirl #converting

A post shared by Rebeka Koha (@rebeka_koha) on Jul 26, 2020 at 12:56pm PDT

1 2 3 4 137 komentāri

  +4 [+] [-]

, 2020-07-27 13:19, pirms 3 mēnešiem
...3,14zdec olimpiskai medaļai...

  +8 [+] [-]

, 2020-07-27 13:19, pirms 3 mēnešiem
Mēs visi esam pārsteigti, cerams ka drīz nebūs valstij jādodas viņa glābt
Slēpts komentārs: KaputHitler

 +14 [+] [-]

, 2020-07-27 13:22, pirms 3 mēnešiem
Ka tik nav nozombēta pēkšņi. Dīvains lēmums tik agrā vecumā, ja vēl ņem vērā, cik salīdzinoši mazu laiku ir kopā ar to džeku.

     [+] [-]

, 2020-07-27 13:26, pirms 3 mēnešiem
🤯🤯🤯

  +3 [+] [-]

, 2020-07-27 13:29, pirms 3 mēnešiem
Dzimmiy rakstīja: Mēs visi esam pārsteigti, cerams ka drīz nebūs valstij jādodas viņa glābt
Tu,cilvēk, esi ļoti tuvu patiesībai, jo ļoti daudz Latvijas, un ne tikai, sieviešu ir iekritušas uz ''lielo mīlestību'' pret arābiem, kuri tiešām māk aplidot sievietes līdz kāzām un pirmā bērna piedzimšanai.. Arī i-neta var atrast šādus stāstus bez gala no šīm cietušajām sievietēm.

  +5 [+] [-]

, 2020-07-27 13:32, pirms 3 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Tu,cilvēk, esi ļoti tuvu patiesībai, jo ļoti daudz Latvijas, un ne tikai, sieviešu ir iekritušas uz ''lielo mīlestību'' pret arābiem, kuri tiešām māk aplidot sievietes līdz kāzām un pirmā bērna piedzimšanai.. Arī i-neta var atrast šādus stāstus bez gala no šīm cietušajām sievietēm.
Tur jau tā lieta. Ir kur palūrēt, uzzināt izprast utt. Cik tad viņu pazīst un jau tāds lēmums. Čurbāniem ir cita pieeja pie sievietēm. Huizin moš burvju spēks...Nav jau Koha pirmā. Tik žēl meitēnu. 22 gadi tik...

 +15 [+] [-]

, 2020-07-27 13:33, pirms 3 mēnešiem
Ko var gribēt, ja dzīvē tikai štanga redzēta. Žēl viņas vecāku, nedomāju, ka viņi ir sajūsmā par šo. Karjerai tas arī noteikti nepalīdzēs.

 +25 [+] [-]

, 2020-07-27 13:33, pirms 3 mēnešiem
Pirms pārsteigties, paklausieties Rebekas intervijas, kur viņai ir grūtības divus paplašinātus teikumus kopā salikt. Tik ļoti apspriestais TikToks - ne pati intelektuālākā izklaide priekš 20+ gadīgas sievietes.

Ko ar to gribu pateikt? Lai piedod man citi sportisti, bet Rebeka ir klasiskais gadījums, kad sports dzīvē līdz šim ir dominējis tik ļoti, ka pārējās dzīves sfērās attīstībai pietrūka jaudas. Viņa ir "normālai dzīvei" galīgi negatava, tāpēc viņu tik ļoti "mētā". Diezgan naivs un infantils skuķis.
Vienu brīdi publicē pusplikas bildes vai foto no vannas, nākošajā - "Nekādā gadījumā nepublicējiet bildes ar matiem vai, apžēliņ, ausīm!"

Un tas nav stāsts, ka tagad visi lien viņas privātajā dzīvē - ja tiešām viņiem abiem tā ir mūža mīlestība, no visas sirds novēlu, lai viss veicas un izdodas, taču šī mešanās no viena grāvja otrā tāpat ir muļķīga.

  +3 [+] [-]

, 2020-07-27 13:36, pirms 3 mēnešiem
Galvenais lai Rebekai nesanāk kā tai Misānei ka nāksies lūgt valsts palīdzību...

  +2 [+] [-]

, 2020-07-27 13:40, pirms 3 mēnešiem
Gadījumā lai apprecētos vai viņai/viņam nav jāmaina pilsonība?

 +16 [+] [-]

, 2020-07-27 13:42, pirms 3 mēnešiem
Nabaga bērns. Zinot daudzus līdzīgos gadījumus, Latvijas valsts jau var sākt gatavoties palīdzēt. Ceru, ka vismaz šoreiz necietīs bērni, ja tādi būs. Piekrītu, tam kas jau teica (Puče laikam?), ka sportistiem tomēr lielai virzībai jābūt arī uz mācībām un intelekta attīstību. Citādi mūsu sportistiem ar to IQ iet galīgi švaki.
Slēpts komentārs: oxa

  -3 [+] [-]

, 2020-07-27 13:42, pirms 3 mēnešiem
gunars1987 rakstīja: Galvenais lai Rebekai nesanāk kā tai Misānei ka nāksies lūgt valsts palīdzību...
Nu, tad Rebekai jākļūst par noziedznieci.
Misānes epopeja bija labs paraugs kā ar sabiedrisko attiecību firmas manipulācijām par zināmu LV sabiedrības daļu, kura pat noziedznieci spēja padarīt par baltu un pūkainu, un nevainības iemiesojumu.

 +11 [+] [-]

, 2020-07-27 13:42, pirms 3 mēnešiem
Nu, ja pretī nenāks lodes grūdējas un džudistes, tad cīņā par vietu harēmā viņa varētu būt viena no favorītēm

     [+] [-]

, 2020-07-27 13:44, pirms 3 mēnešiem
ravetajs rakstīja: Gadījumā lai apprecētos vai viņai/viņam nav jāmaina pilsonība?
Nē, teorētiski nē. Muslimu vīrietis drīkst precēties ar vai nu Muslimu vai "Dievbijīgu Kristieti", bet Muslimu sievietes drīkst precēties tikai ar Muslimu vīriešiem.

  +7 [+] [-]

, 2020-07-27 13:45, pirms 3 mēnešiem
Es droši vien būšu pēdējais cilvēks, kas citiem mācīs, kam ticēt vai kā privāto dzīvi dzīvot, taču šis kāzuss tiešām no malas labi neizklausās.

Tik radikāli saraut saites ar iepriekšējo dzīvi, pāriet citā ticībā, pieprasīt nepublicēt senākas fotogrāfijas (AFAIK musulmaņi nedrīkstot tetovēties, varbūt saistīts ar to?), turklāt tas viss - pēc pusgadu ilgām un lielāko daļu laika neklātienes attiecībām?! Sarkano karogu vairāk kā komunistu 1.maija parādē. Izolēšana (vai pierunāšana izolēties) no agrākajiem kontaktiem un sabiedrības vispār ir klasiska varmācīgu attiecību piekopēju taktika.

 +14 [+] [-]

, 2020-07-27 13:46, pirms 3 mēnešiem
Mīlestība iznīcina sportistus, Ikauniece, Palameika, Plēsnieks utt...

Viktors vienīgais mīlēja mammu un panākumi neizpalika

     [+] [-]

, 2020-07-27 13:47, pirms 3 mēnešiem
26. decembris 2019, svarcēlāja Rebeka Koha Ziemassvētkus sagaidījusi ar pikantu fotosesiju.

Vietnē “Instagram” 21 gadu vecā sportiste publicējusi vairākas fotogrāfijas no fotosesijas žurnālam “9 vīri”.
/tagad izdzēsts no Instagram/
https://www.la.lv/foto-rebeka-koha-...
Slēpts komentārs: KaputHitler

  +5 [+] [-]

, 2020-07-27 13:50, pirms 3 mēnešiem
Rebeka vēsturiski ir ebreju vārds....problēmu nebūs?....varbūt mainīs vārdu kā Kasijuss Klejs uz Muhamedu Ali?

  -3 [+] [-]

, 2020-07-27 13:51, pirms 3 mēnešiem
Mīlestība IR akla, bet mums visiem ir tiesības pieļaut pašiem savas kļūdas, pēc tam tās nožēlot un izsāpēt. Žēl (mums), ka tā...

  +1 [+] [-]

, 2020-07-27 13:51, pirms 3 mēnešiem
KaputHitler rakstīja: Varbūt treniņos meitenei ceļi sāpēja pa īstam, bet sporta funkcionāri tikai dzina viņu, lai sasniegtu savu mērķi?? Esat par to iedziļinājušies? Lielie tiesneši... un ja sportists ir licis visu savu dzīvi sportā un saprot, ka viņu tikai izmanto saviem mērķiem, tad viņam nāksies pieņemt smagus lēmumus
Ļaunie funkcionāri izmanto mazu meiteni Fantastika!

Ja tu apzināti ej uz profesionālo sportu un nesaproti, ka tava loma tajā visā ir tāda pati kā prezervatīvam, t.i., izjās un izmetīs, tad, piedod, bet tieši tā tev arī vajag!
Slēpts komentārs: NAMEJS 9999

  -4 [+] [-]

, 2020-07-27 13:55, pirms 3 mēnešiem
Fullback rakstīja: Ļaunie funkcionāri izmanto mazu meiteni Fantastika!

Ja tu apzināti ej uz profesionālo sportu un nesaproti, ka tava loma tajā visā ir tāda pati kā prezervatīvam, t.i., izjās un izmetīs, tad, piedod, bet tieši tā tev arī vajag!
Viss ir saprasts, tie kas saprot, aiziet ne tā kā funkcionāriem patīk. Tāpēc jau tāds skandāls pavērsies, bet tiesāt viņu ir latviešu garā, lai meitēnam izdodas, melns, balts, šķibs, vienalga! Tas viņai būs pārbaudījums

 +13 [+] [-]

, 2020-07-27 13:57, pirms 3 mēnešiem
tad jau ar sms credit reklāmu kas notiks.... ieteiktu kreditoriem tiesāties....

 +10 [+] [-]

, 2020-07-27 14:04, pirms 3 mēnešiem
Nez kas par šo sakāms Ščerbatiham?

 +19 [+] [-]

, 2020-07-27 14:20, pirms 3 mēnešiem
san4ito rakstīja: Nez kas par šo sakāms Ščerbatiham?
Lamu vārdus izlaižot? Viņam nav ko teikt.

 +10 [+] [-]

, 2020-07-27 14:21, pirms 3 mēnešiem
A kapēc tas muslims nevarēja pa latvju pagānu kļūt un priecāties par jumi, Pērkonu par tēvu uzskatīt un Laimu godāt? Kāpēc mūsējai jālasās ellē ratā, lai uzspiestu bērnu un tad jābēg no varmākas, kuru vairs Korānmīlošie nelaidīs?

  +2 [+] [-]

, 2020-07-27 14:26, pirms 3 mēnešiem
Tā ir viņas izvēle ,un lai veicās,bet es tagad domāju tādu skatu-iznāk skuķis satuntuļojies tajās neērtajās drānās,tikai acis ārā un ceļ štangu,dabū medāli....vai ir Katarā sportistes,kas kaut kur piedalās pasaules līmenī?

  +2 [+] [-]

, 2020-07-27 14:26, pirms 3 mēnešiem
Kā būs ar sportiskajiem rezultātiem, to redzēsim. Galvenais, lai neiznāk rūgta vilšanās. Ja tiešām mīlestība un laime, tad super - lai viss izdodas!!!

  +1 [+] [-]

, 2020-07-27 14:26, pirms 3 mēnešiem
KaputHitler rakstīja: Viss ir saprasts, tie kas saprot, aiziet ne tā kā funkcionāriem patīk. Tāpēc jau tāds skandāls pavērsies, bet tiesāt viņu ir latviešu garā, lai meitēnam izdodas, melns, balts, šķibs, vienalga! Tas viņai būs pārbaudījums
vai tad Latvijā ir tiesa šai nozīmēta?
Slēpts komentārs: gaida vinoga

 +14 [+] [-]

, 2020-07-27 14:35, pirms 3 mēnešiem
Negribas neko sliktu teikt, jo cilvēkam tomēr ir izvēles iespējas, bet ar šo izvēli viņa visticamāk savas tiesības izvēlēties arī būs zaudējusi. Šis lēmums pilnīgi noteikti bija viņas "mīļotā" lēmums, nevis viņas pašas. Acīmredzot čalis māk ļoti skaisti runāt. Būs dikti daudz laba par islāmu sastāstījis. Kaut gan - ja reiz tik ļoti mīl, kāpēc gan pats nepārgāja citā reliģijā? Ja abi taisītos dzīvot Eiropā, tad taču varētu dzīvot kopā arī katrs pats ar savu reliģiju. Vai varbūt es šajā jomā kaut ko īsti nesaprotu līdz galam?
Lai nu kā, žēl par Rebeku. Vienam liksies, ka lēmums ir pareizs, citam - ka nē. Bet mani visvairāk pārsteidz tas, ka tika dzēstas visas bildes. Faktiski viņa izdzēš pati savu vēsturi. Nesaprotu, kāpēc kaut kas tāds būtu jādara. Citi musulmaņu vīrieši tāpat uz viņas ķermeni visu laiku ir skatījušies - kāpēc tagad tā ir kļuvusi par tādu problēmu? Es saprotu, ja cilvēkam dzīvē ir sācies jauns posms, bet tāpēc jau nevajag izdzēst visu savu pagātni, kura nebūt nav bijusi tāda, par kuru būtu jākaunās. Tas arī izskatās pēc "mīļotā" uzspiesta lēmuma. Pati viņa to diez vai iedomājās darīt.
Pašam īsti negribas ticēt, bet nu droši vien ar šo viņa mums ir arī zudusi. Gan kā latviete, gan kā sportiste, jo tagad viņas dzīvē Nr.1 būs islāms un viņas lielā "mīla", kurš diktēs visu viņas dzīvi. Un tas visticamāk atstās negatīvas sekas arī uz viņas sportistes karjeru. Uz augšu viņas dzīve pilnīgi noteikti neies - labākajā gadījumā tā paliks esošajā līmenī, kaut gan es par to stipri šaubos... kā jau te dažs teica, izskatās, ka meitēnam tiešām smadzenes izskalotas... un pie tam īsā laikā izskalotas...

Es ļoti ceru, ka kļūdos un viss būs kārtībā, bet mana pirmā reakcija nav pozitīva...
Slēpts komentārs: NAMEJS 9999
1 2 3 4 137 komentāri