Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 0

Atcelts pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā

Rolands Eliņš

Atcelts pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā
Foto: Jānis Līgats

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) pirmdien oficiāli informējusi par šī gada pasaules BMX čempionāta atcelšanu. Sacensību norise bija plānota no 26. – 31. maijam ASV pilsētā Hjūstonā. UCI izskata iespēju čempionātu pārcelt uz citu norises laiku, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Ņemot vērā vīrusa “Covid – 19” straujo izplatību pasaulē atliktas vai atceltas virkne riteņbraukšanas veidu sacensības. Pirmdien UCI oficiāli informēja arī par pasaules BMX čempionāta atcelšanu. Šī gada pasaules BMX čempionāts elites, junioru, jaunatnes, bērnu un amatieru grupām bija plānots ASV pilsētā Hjūstonā laika posmā no 26. – 31. maijam. Sacensībās startēt bija plānojuši virkne dažāda vecuma Latvijas sportisti.

Vienlaikus UCI savā paziņojumā norādījusi, ka tiek izskatīta iespēja pasaules BMX čempionātu 2020. gadā pārcelt uz citu norises laiku pēc tam kad situācija pasaulē būs normalizējusies.

Šī gada pasaules BMX čempionāts bija plānotas arī kā noslēdzošās Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, tomēr jau iepriekš UCI paziņoja, ka Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai vīrusa “Covid – 19” pandēmijas dēļ rosinās mainīt olimpiskās kvalifikācijas noteikumus. UCI rosina kā kvalifikācijas beigu termiņu noteikt 2020. gada 3. martu.

Ja šis ierosinājums tiktu pieņemts, Latvija Nāciju rangā, visticamāk, ieņemtu 14. vietu, kas nozīmētu tieši atrašanos aiz strīpas, proti, ceļazīmes tiks pirmajām 11 ranga pārstāvēm. Mājiniece Japāna ir 12. vietā, kamēr 13. vietā esošā Lielbritānija OS ceļazīmi iegūs jau pēc individuālā ranga. Līdz ar to šobrīd Latvija ir pirmā aiz svītras gadījumā, ja kāda valsts sev pienākošos kvotu neizmantos.

Izmantotie resursi:
https://lrf.lv/index.php/bmx/aktual...
https://lrf.lv/images/2020/PRESS_RE...