Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 0

UCI plāno apturēt olimpisko atlasi, Latvija pirmā aiz svītras BMX

Ints Megnis
Ints Megnis

UCI plāno apturēt olimpisko atlasi, Latvija pirmā aiz svītras BMX
Vineta Pētersone. Foto: tuesi.lv

Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija (UCI) svētdien nāca klajā ar paziņojumu, ka vismaz līdz 3. aprīlim aptur visas UCI līmeņa sacensības, kā arī tai ir ideja ar atpakaļejošu 3. marta datumu pārtraukt Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas periodu. Pēc Sportacentrs.com aprēķiniem tas nozīmē, ka Latvija šādā gadījumā gan vīriem, gan dāmām paliks pirmā aiz svītras, tomēr ir labas izredzes, ka tieši mēs varētu tikt pie divām vēl nesadalītajām ceļazīmēm.

Latvijai UCI līmenī visaktuālākā par kvalificēšanos Tokijai šogad vēl bija BMX riteņbraukšana, kur Mārim Štrombergam ir divas olimpiskās zelta medaļas. Japānas galvaspilsētā gan vīru, gan dāmu konkurencē plānots startēt pa 24 dalībniekiem un vēl šī gada sākumā kvalifikācijas zonā bija Vineta Pētersone. Tomēr februāra sākumā cēsniece aizvadīja ļoti neveiksmīgus šī gada pirmos Pasaules kausa etapus un pašlaik viņa no šīs robežas ir izkritusi.

Pirmie divi Pasaules kausa posmi 1. un 2. februārī risinājās Austrālijā. Pirmajā no tiem Pētersone apstājās ceturtdaļfinālā, kas deva 22. vietu, bet dienu vēlāk viņa nepārvarēja pat astotdaļfinālu un samierinājās ar 31. pozīciju. Sekojošajā nedēļā Austrālijā bija plānoti vēl divi etapi, tomēr lietus dēļ vīriem izdevās aizvadīt tikai vienu no tiem, kamēr dāmām atcēla abus.

Olimpiskā atlases sistēma nosaka, ka pirmās 11 vietas no olimpiskā Nāciju ranga vīru un dāmu vidū izcīna vismaz vienu olimpisko ceļazīmi. Tālāk trīs ceļazīmes sadala pēc individuālā ranga no sportistiem un sportistēm, kuri vēl nav kvalificējušies, divas ceļazīmes būtu jāsadala maija beigās plānotajā pasaules čempionātā, bet vēl viena pienākas sacensību rīkotājai Japānai. Šī gada sākumā Pētersone individuālajā rangā sievietēm bija 29. pozīcijā, priekšā viņai no braucējām, kuras nekvalificējas caur Nāciju rangu, esot tikai pa vienai Vācijas un Japānas sportistei, turklāt japānietēm viena vieta pie Tokijas olimpiskās starta barjeras jau nodrošināta. Šobrīd Pētersone rangā joprojām ir 29. vietā, bet pēc mums neveiksmīgām izmaiņām olimpiskajā Nāciju rangā tagad viņai individuālajā rangā starp sportistēm, kuras nekvalificējas, priekšā jau ir pārstāves no Lielbritānijas, Ekvadoras un Vācijas. No 28. pozīcijā esošās vācietes Nadjas Prīsas Pētersone atpalika par 36 punktiem.

Neskaidrības ir, kā tiks sadalītas ceļazīmes, kuras plānoja izspēlēt pasaules čempionātā. Reālākā iespēja ir, ka tās piešķirs nākamajām valstīm pēc olimpiskā Nāciju ranga. Šeit 12. vietā ir Japāna, kurai viena ceļazīme pienākas automātiski, tad Lielbritānija, kas ceļazīmi jau būtu ieguvusi pēc individuālā ranga, bet pēc tam Latvija. Līdz ar to šobrīd Latvija ir pirmā aiz svītras gadījumā, ja kāda valsts sev pienākošos kvotu neizmantos.

Vīriem Latvija olimpiskajā Nāciju rangā palika kā pirmā aiz svītras 12. vietā, tomēr 11. pozīcijā esošā Krievija bija tālu. Līdz ar to arī šeit Latvija būs pirmā aiz svītras, ja UCI izlems atlikušās divas ceļazīmes sadalīt pēc Nāciju ranga vai kāda valsts atteiksies no sev pienākošās kvotas.

Olimpiskajos atlases noteikumos rakstīts, ka, ja kāda valsts neizmanto sev pienākošos kvotu vai arī ceļazīmi pati saviem spēkiem izcīna Japāna, nākamās dalībnieces skatās pēc olimpiskā Nāciju ranga, līdz ar to ir pilnīgi iespējams, ka Latvija izcīnīs divas ceļazīmes. Tomēr pagaidām UCI vēl pat nav saņēmusi oficiālu atļauju no Starptautiskās Olimpiskās komitejas par olimpiskās atlases pārtraukšanu.

     [+] [-]

, 2020-03-17 08:57, pirms 11 mēnešiem
Nu un jēga? Ja jau individuālajā rangā netiek pat top 40... Tad ko tad darīs tajā olimpiādē... masu skatos un mājā mājā... diez vai slepeni gatavojās un pēkšņi visus apbrauks uz vienas kājas pa ārmalu...

Krāmējat tik mīnusus...es tankā...