Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 0

Grāfs: "Otrās taisnes sākums izšķirs Eiropas čempionāta uzvarētāju"

Emils Ozerinskis

Grāfs: "Otrās taisnes sākums izšķirs Eiropas čempionāta uzvarētāju"
Dāvids Grāfs. Foto: Kersten Van Kerckhoven/UEC

Rītdien Valmierā tiks sadalītas Eiropas čempionāta medaļas Māra Štromberga vārdā nosauktajā BMX trasē. Viens no pretendentiem uz medaļām būs Šveices riteņbraucējs Dāvids Grāfs, kurš pasaules rangā ierindojas ceturtajā vietā.

Rio olimpisko spēļu ceturtdaļfināla trešajā braucienā šveicietis Dāvids Grāfs apsteidza divkārtējo olimpisko čempionu Mari Štrombergu, liedzot Latvijas galvenajai olimpiskajai cerībai iekļūt pusfinālā. 29 gadus vecais Grafs šosezon vairākkārt sasniedzis pasaules kausa posma finālus, bet līdz uzvarām aizsniegties nav izdevies. Pēc otrās dienas treniņbraucieniem Grāfs aprunājās ar Sportacentrs.com, norādot uz tehniski sarežģīto trasi un iezīmējot sacensību galvenos favorītus.

Līdz šim esi aizvadījis divas oficiālās treniņu sesijas. Kādi ir tavi iespaidi par trasi?
Šī ir ļoti laba sacensību norises vieta un starta māja arī ir ļoti laba. Pati trase ir savādāka nekā ierasts. Lēcienu sākuma daļa formas ziņā ir citāda nekā tās pie kurām esam pieraduši. Vakardien pirmajā treniņu sesijā trase likās jocīga un nevarēju noķert sajūtu. Šodien sajūtas krietni uzlabojās un ar nepacietību gaidu rītdienu.

Kuras tavuprāt ir atslēgas vietas trasē?
Pirmais lēciens ir ļoti svarīgs, lai tīri nosēstos un neaizlektu par tālu. To pumpu ir ļoti viegli aizlekt par tālu. Pēc pirmās virāžas ir galdiņš, kuram seko bedre un trepīte. Nolaišanās no galdiņa un uzbraukšana uz trepītes izšķirs sacensību uzvarētāju.

Kurš braucējs pārējiem jāmēģina apsteigt, kurš ir galvenais favorīts uz uzvaru rītdien?
Ir pāris parastie aizdomās turamie. Tādi kā Nīks Kimmans un Žoriss Dodē. Vīri, kuri pasaules kausā vienmēr ir labāko pieciniekā, ir šeit, mērķējot pēc titula. Tvans van Gendts, kuram pasaules kausā nav bijuši labākie rezultāti, šeit treniņos izskatās ļoti labs. Tā kā sacensībās redzēsims, kurš ir labākais. Daudz labi franču braucēji, kuri var uzstādīt labus rezultātus.

Pašam parasti finālbraucieni nav bijuši tie veiksmīgākie. Kāds ir tavs piegājiens šīs nedēļas sacensībām?
Es neteiktu ka biju neveiksmīgs, drīzāk ka galvenajos braucienos pieņēmu nepareizus lēmumus. Varbūt, var teikt, ka biju neveiksmīgs Mančestrā un Papendlā, kur piedzīvoju kritienus. Taču šonedēļ mans uzdevums ir iekļūt finālā un izcīnīt medaļu. Jāveic tīri braucieni bez kļūdām un jāpaņem starts. Zinu, ka varu tikt tālāk, ja veikšu startu savā līmenī un veikšu tīru braucienu.

Latvijas līdzjutējiem esi ļoti labi zināms no 2016. gada Rio olimpiskajām spēlēm, kad ceturtdaļfinālā sagrāvi mūsu cerības uz trešo olimpisko zeltu, izslēdzot no sacensībām Māri. Tagad, stāvot šeit pie Māra Štromberga vārdā nosauktās trases, kādas ir tavas spilgtākās atmiņas no sacenšanās ar viņu?
Tikai par viņu runājot, man gandrīz rodas zosāda. Viņš mūsu sporta veidā ir leģenda. Bija skumji viņu redzēt izstājamies olimpiskajās spēlēs tieši tādā veidā. Tā nebija viņa diena. Sacensību dienā ar viņu runāju un viņš morāli todien nenoķēra sajūtu. Tas ir kaut kas, kas man izcēlās, skatoties uz viņu. Dienā, kad viņam bija sajūta, Māris bija praktiski neuzvarams, tikai viņš pats varēja sev patraucēt. Nav daudz braucēju, kuri attiecīgajās sacensībās var ieslēgt tādu gatavību kā viņš. Viņš jau tā ir milzīga leģenda, bet, ja viņš katrā sacīkstē spētu to ieslēgt, tad viņš būtu vēl iespaidīgāks. Ja parunā ar Ivo Lakuču, tad viņš apstiprinās, ka Mārim tās dienas bija augšā un lejā, kā pa kalniņiem. Māra otrais miniens pasaules kausā Berlīnē noteikti ir pats spēcīgākais otrais miniens, kāds jebkad ir izdarīts. Bija neticami sacensties ar viņu un redzēt viņu sacensībās. Man ir prieks būt tagad Māra trasē.

Kā šeit uz vietas ir veikts organizatoriskais darbs. Vai ir kādas problēmas ar kurām nākas Valmierā saskarties?
Līdz šim viss ir ļoti jauki. Diemžēl, Šveices komanda nepaliek Valmierā, mums naktsmājas ir Cēsīs. Tādēļ ir katru dienu nedaudz jābrauc. Taču šeit uz vietas viss ir ļoti mierīgi. Visi zin savus darbus un apkārt nav nekāda uztraukuma. Jūtu, ka viss ir labi noorganizēts. Protams, tikai tagad sākas sacensības un tad jau redzēs kas notiks sacensībās.

  +5 [+] [-]

, 2019-07-12 20:42, pirms gada
forši,ka arī kādu ārzemnieku nointervē,nevis tikai mūsējos

  +3 [+] [-]

, 2019-07-12 22:48, pirms gada
ice F-1 rakstīja: forši,ka arī kādu ārzemnieku nointervē,nevis tikai mūsējos
Var jau būt, ka intervētājs domāja, ka Dāvids Grāfs ir latvietis, un tad bija mazliet pārsteigts.

  +3 [+] [-]

, 2019-07-12 23:29, pirms gada
otins rakstīja: Var jau būt, ka intervētājs domāja, ka Dāvids Grāfs ir latvietis, un tad bija mazliet pārsteigts.