Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

papildināts Smukulis triumfē Latvijas čempionātā individuālajā braucienā

Agris Suveizda

Smukulis triumfē Latvijas čempionātā individuālajā braucienā
Gatis Smukulis
Foto: Marita Mūze

Šodien Smiltenē tika aizvadīts Latvijas riteņbraukšanas čempionāts individuālajā braucienā. Tajā uzvarēja galvenais favorīts Gatis Smukulis, kurš aiz sevis atstāja Alekseju Saramotinu un Ervīnu Smoļinu. U-23 vecuma grupā par čempionu kļuva Andžs Flaksis.

Piekto gadu pēc kārtas Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā norisinās mājīgajā Vidzemes mazpilsētā Smiltenē. Ceturtdien tika aizvadītas individuālā brauciena sacensības.

Kā pirmie 40 kilometru garajā distancē devā elites vīri, viņu vidū arī galvenie favorīti -smiltenietis Gatis Smukulis un rīdzinieks Aleksejs Saramotins. Lai arī distance nebija smaga, tomēr tā no braucējiem prasīja gana daudz spēka. Kā viens no pirmajiem finišēja "NN Sporta kluba" riteņbraucējs Ervīns Smoļins, kurš uzrādīja tobrīd labāko rezultātu - 57 minūtes un 17 sekundes. Pēdējie distancē devās galvenie favorīti. Saramotins, kurš distancē noķēra vairākus priekšā braucošos riteņbraucējus, finišēja pēc 50 minūtēm un 56 sekundēm. Ar lielu nepacietību vairāki desmiti sanākušie skatītāji finišā gaidīja Smukuli, kurš distanci aizvadīja vienmērīgi un uzrādīja rezultātu 50 minūtes un 28 sekundes. Tādējādi Gatis trešo reizi pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu individuālajā braucienā. Otrais Saramotins, bet trešais Smoļins. Jāpiebilst, ka Gata Smukuļa vidējais ātrums distancē bija 47,6 kilometri stundā.

Gatis Smukulis pēc finiša: "Visu braucienu kopumā aizvadīju ļoti labi. Centos noturēt vienmērīgu ātrumu visas distances garumā, un tas arī izdevās. Domāju, ka fiziskā formā man šobrīd ir diezgan labā līmenī, jo savu rezultātu, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, esmu uzlabojis. Runājot par grupas braucienu, šogad centīšos tik daudz nesaspringt. Šobrīd man primārais ir būt gatavam uz "Tour de France". Protams, ja būs iespēja, cīnīšos par uzvaru."

Pēc elites vīriem, savas sacensības 20 kilometru distancē sāka U23 konkurences braucēji. Šajā grupā uzvarētāju prognozēt bija daudz grūtāk. Ilgu laiku labākais rezultāts piederēja "Rietumu – Delfin" riteņbraucējam Armandam Bēcim, kurš finišēja pēc 25 minūtēm un 57 sekundēm. Tomēr tad Bēča rezultātu uzlaboja "Bontrager" vienības sportists Andžs Flaksis, uzrādot rezultātu 25 minūtes un 35 sekundes. Tikmēr trešo ātrāko rezultātu šajā vecuma grupā sasniedza "RRS/ Purvciems" pārstāvis Pauls Zvirbulis (27.00).

Sieviešu elites grupā 15 kilometru distancē Latvijas čempiones titulu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Dana Rožlapa no "Mysport –Stevens" vienības (22:14), kura par 1 minūti un 15 sekundēm pārspēja Vitu Heini. Trešajā vietā ierindojās Jeļena Dovgaļuka. Visbeidzot junioru konkurencē, uzvarēja Andrejs Podāns, otrajā vietā ierindojās Arnis Krists Zecmanis, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Maksims Ivanovs.

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā turpināsies sestdien, kad norisināsies grupas brauciens, trenera Jāņa Akmentiņa piemiņas velobrauciens, kā arī „Piena spēka” sportiskās aktivitātes bērniem. Riteņbraukšanas svētku sākums pulksten 11.00. Ikviens riteņbraukšanas līdzjutējs aicināts arī prognozēt grupas brauciena uzvarētāju "Veloatlaides.lv" prognožu spēlē, kas atrodama Latvijas Riteņbraukšanas federācijas mājas lapā lrf.lv.

Izmantotie resursi:
lrf.lv

     [+] [-]

, 2013-06-20 14:20, pirms 6 gadiem
Par Smukuli saprotu, bet ko nosargāja Zvirbulis? 3.vietu?

     [+] [-]

, 2013-06-20 14:21, pirms 6 gadiem
BooM rakstīja: Par Smukuli saprotu, bet ko nosargāja Zvirbulis? 3.vietu?
Paldies.

     [+] [-]

, 2013-06-20 14:40, pirms 6 gadiem
nez Smukulis mauca uz max rezultātu vai vienkārši turēja tempu, lai uzvarētu?

     [+] [-]

, 2013-06-20 17:00, pirms 6 gadiem
Triumfē varēja citu vārdu izvēleties piem. uzvar vai ko tadu, pirma puse virsraksta liekas ka pacelts kas nereāls!!!