Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Latvijas regbija izlase ar angļu brāļiem cer spert nākamo soli

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas regbija izlase ar angļu brāļiem cer spert nākamo soli
Regbija izlases preses konference
Foto: Zigismunds Zālmanis, rugbylatvia.com

Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) preses konferenču zālē vakar notika preses konference pirms jaunā cikla sākuma. 22. oktobrī plkst. 15.00 ZOC stadionā Latvijas regbija valstsvienība spēles ar Luksemburgas izlasi. Mūsu izlasei palīdzēs latviešu izcelsmes anglis Roberts Davidsons, turklāt tiek gaidīts arī viņa brālis Toms.

Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidents Aleksandrs Zuments: „Jelgava ir regbija slavas apvīta pilsēta. Šeit savulaik spēlēja slavenā RAF komanda, kas plūca laurus bijušās valsts čempionātā. Šoreiz iniciatīva rīkot maču šeit nāca no jelgavniekiem. Lielu ieguldījumu personiski deva valstsvienības viens no vecākajiem spēlētājiem Guntis Cirša. Izlases kandidāti tikko kā ir nobeiguši Latvijas nacionālo čempionātu. Tagad atlicis tāds „sīkums” kā jāuzvar Luksemburga. Neesam revolucionāri un arī neesam sapņu puikas. Gaidām pakāpenisku rezultātu uzlabojumu. Puikas lēni, bet aug savā meistarībā. Izlases līmenis kopumā arī ir audzis. Cerēsim, ka šajā procesā neapstāsimies.”

Latvijas izlases galvenais treneris Sergejs Lisko: „Jauns cikls nozīmē – visu pa jaunam! Konkurence būs asa un nevienai komandai nebūs tiesības uz kļūdu. Godīgi sakot, labprātāk gribētu pirmo spēli aizvadīt ar Lietuvu, nevis Luksemburgu. Bet, kā nu ir, tā ir. Sagatavošanās spēlei norit labā ritmā. Pretinieks būs augstākā līmeņa, un no mūsu puses jāiegulda daudz darba. Mūsu puiši ir spēlēšanas kondīcijā. Mums bija divas nedēļas laika, lai sagatavotos, kaut arī man šis laiks allaž liekas par īsu. Izlasē jau sekmīgi iekļāvies Roberts Davidsons, taču gaidām palīgā arī viņa brāli Tomu.”

Latvijas izlases menedžeris Romāns Višņakovs: „Visi Latvijas klubi ir pārstāvēti Latvijas izlases kandidātos. Ar treniņu apmeklētību nekādu lielo problēmu nav. Šoreiz gaidām palīgā ne tikai Robertu Davidsonu, bet arī viņa brāli Tomiju Davidsonu. Talkā nāks arī mūsu jaunizceptie „leģionāri” Mārtiņš Bokišs, Gundars Grieķis un Toms Asejevs. Puiši ir lieliskā kondīcijā, un noteikti palīdzēs komandai!”

LRF ģenerālsekretārs Oļegs Voroņins: „Par maču Jelgavā ar vietējo pašvaldību sākām runāt jau 2015. gadā. Tagad esam līdz tam nonākuši. Kā saka – labāk vēlu, nekā nekad. Mūsu pretinieki grupā ir spēcīgi. Lai minām kaut vai tikai Čehiju un Zviedriju. Protams, arī lietuvieši – jau ierastie mūsu sāncenši. Savukārt Luksemburga ir „melnais zirdziņš”. No šī gada Latvijas regbija izlasei ir jauna seja, jauns ekipējums. Atliek tikai sevi pierādīt laukumā.”

Latvijas izlases kandidāts Guntis Cirša: „Treniņu apmeklētība un puišu noskaņojums ir ļoti labā līmenī. Viss rosina domāt, ka nostartēsim labi. Vēl viens uzdevums – pulcēt Jelgavā 1000 skatītāju, lai labotu mūsu valstsvienības apmeklētības rekordu, kas pagaidām ir 650. Ar futbola klubu „Zemgale” vairākas reizes nācās runāt par stadiona izmantošanu, līdz viņi piekrita. Viegli jau tas nenāca.”

Spēle būs vērojama „Rugby Europe” televīzijas tiešraidē - Baltijas valstīs kas tāds ir pirmoreiz.

Izmantotie resursi:
Latvijas Regbija federācija

  +2 [+] [-]

, 2016-10-20 11:47, pirms 3 gadiem
Kur ta tie trīs jaunizceptie leģionāri spēlēs? Varbūt pie profesionāļiem tikuši?

  +1 [+] [-]

, 2016-10-20 20:06, pirms 3 gadiem
Kādā pozicijā spēles Toms Deividsons?

  +1 [+] [-]

, 2016-10-20 22:07, pirms 3 gadiem
Savā klubā puisis spēlē centrā (12/13).