Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Sonijs Bils Viljamss kļūs par visu laiku apmaksātāko regbistu

Juris Miņins
Juris Miņins

Sonijs Bils Viljamss kļūs par visu laiku apmaksātāko regbistu
Sonijs Bils Viljamss
Foto: AFP/Scanpix

Jaunzēlandes regbists Sonijs Bils Viljamss, kurš vēl nesen spēlēja savas izlases sastāvā 2019. gada Pasaules kausā, ir nolēmis atgriezties regbijā-13 un vienojies ar Anglijas Superlīgas klubu Toronto "Wolfpack" par divu gadu sadarbību, kas viņu padarīs par visu laiku apmaksātāko regbija spēlētāju.

Kā ziņo britu mediji, Jaunzēlandes regbija izlases spēlētājs, 34 gadus vecais Sonijs Bils Viljamss ir vienojies ar Anglijas regbija Superlīgas jaupienācējiem Toronto "Wolfpack" par karjeras turpināšanu tieši šajā komandā. Lai arī pats līgums vēl nav parakstīts, tiek ziņots, ka otrās līnijas uzbrucēja pozīcijā (pēc regbija-13 pozīciju izvietojuma) spēlējošais Viljamss "Wolfpack" vienību pārstāvēs divas sezonas par ko saņems 2.6 miljonus britu mārciņu katrā no sezonām, jeb nedaudz vairāk kā trīs miljonus eiro katrā sezonā.

Pati Toronto komanda savos sociālajos tīklos jau ir izlikusi informāciju par to, ka šodien, 7. novembrī, tiks veikts "svarīgs paziņojums".

Ja līgums patiešām arī tiks noslēgts uz šādiem noteikumiem, tad Sonijs Bils Viljamss kļūs par visu laiku apmaksātāko regbija spēlētāju, jo līdz šim lielākais atalgojums ko par vienu sezonu ir saņēmis kāds no regbistiem ir 1.13 miljoni mārciņu, jeb nedaudz virs 1.3 miljoniem eiro.

Šāds darījums gan ir izsaucis diezgan neviennozīmīgu reakciju, jo tiek slēgts brīdī, kad daudzām Anglijas Superlīgas komandām ir problēmas ar finansēm, kā arī, izmantojot līgā ieviesto "izņēmuma spēlētāju" likumu, algu budžetā (Superlīgā ir noteikti strikti algu griesti) tiks ņemti vērā tikai 150 tūkstoši mārciņu.

Jāatgādina, ka Sonijs Bils Viljamss savu profesionālā regbista karjeru sāka kā regbija līgas (regbija-13) spēlētājs un tikai pēc tam kā viņš jau bija kļuvis par vienu no labākajiem un atpazīstamākajiem šī regbija spēles veida pārstāvjiem (spēlēja NRL un Jaunzēlandes izlasē), pievērsās klasiskajam regbijam, pārstāvot tādus regbija klubus-grandus kā Tulona, "Crusaders", "Chiefs" un citus.

Arī klasiskajā regbijā Sonijs Bils Viljamss spēja iekļūt Jaunzēlandes izlasē, kuras sastāvā 2011. un 2015. gadā izcīnīja Pasaules kausu, bet šogad turnīru noslēdza trešajā vietā.

Savukārt Toronto "Wolfpack" ir samērā jauns un ļoti ambiciozs projekts, kas izveidots vien 2016. gadā. Lai arī sākotnēji, pāris gadus iepriekš, Kanādas regbija līgas federācija jau bija interesējusies par Toronto bāzētas komandas spēlēšanu Anglijas līgas sistēmā, tai tika piedāvāta vieta trešajā līgā, kas kanādiešus neapmierināja, taču 2016. gadā viņi sāka spēlēt tieši šajā līmenī.

Lai šis projekts tiktu realizēts kanādiešu un austrāliešu biznesmeņi samaksāja Superlīgai pusmiljonu britu mārciņu, kā arī apņēmās segt visus ceļošanas izdevumus uz Kanādu komandām, kas spēlē ārpus Superlīgas (t.i., tikai šosezon klubam nevajadzēs apmaksāt pretinieku ceļošanas izdevumus).

Jau pirmajā savas darbības gadā komanda, kurā gan nav neviena kanādiešu spēlētāja, uzvarēja Pirmajā līgā, bet pirms gada, lai arī "Championship" regulārajā sezonā "Wolfpack" bija labākie, izslēgšanas mačos viņi piedzīvoja neveiksmi, tāpēc Superlīgā iekļuva vien šogad, kad bija labākie gan regulārajā sezonā, gan "playoff"mačos.

Superlīgas 2020. gada sezona, kas Eiropas spēcīgākajam nacionālajam klubu čempionātam būs 25. gads šādā formātā, sāksies nākamā gada pavasarī un bez Anglijas un Kanādas komandām tajā, kā jau ierasts, spēlēs arī viena Francijas pārstāve – Perpiņānā bāzētā "Catalan Dragons".

Izmantotie resursi:
https://www.skysports.com/