Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Šahistam Batakovam 69. vieta pasaules senioru čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Šahistam Batakovam 69. vieta pasaules senioru čempionātā
Oļegs Batakovs. Foto: Latvijas Šaha federācija

Latvijas šahists Andrejs Batakovs ceturtdien ierindojās 69. vietā pasaules senioru čempionāta, kas risinājās Slovēnijas pilsētā Bledā.

11 kārtās Batakovs grupā 65+ tika pie sešiem punktiem. Viņa grupā sacensībās kopā piedalījās 178 dalībnieki un Batakovam pirms starta bija 115. rangs.

Latvijas šahists pēc ceturtās kārtas ar 1,5 punktiem bija vien dalītā 125. pozīcijā, bet nākamajos septiņos dueļos viņš vairs nezaudēja. Par čempionu ar 9,5 punktiem kļuva krievs Jurijs Balašovs, kurš savulaik bijis arī slavenā Borisa Spaska treneris.

Batakovs bija vienīgais Latvijas dalībnieks čempionātā, kas notika vecuma grupās 50+ un 65+. Tajā kopā sacentās 340 dalībnieki no 59 valstīm un četriem kontinentiem.

Pērn Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Batakovs un Ārija-Solveiga Āboliņa. Batakovs, zaudējot pēdējās trīs partijas, ierindojās 115.vietā, bet Āboliņa 15 dalībnieču vidū palika trīspadsmitā.