Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas šahistiem 33. vieta U16 Olimpiādē

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas šahistiem 33. vieta U16 Olimpiādē
Latvijas jaunatnes šaha izlase. Foto: Latvijas Šaha federācija

Latvijas U16 izlase ar 33. vietu 46 valstu vidū Turcijā noslēgusi dalību pasaules jauniešu Olimpiādē.

Latvijas izlase sacensības noslēdza ar trim uzvarām, diviem neizšķirtiem un četriem zaudējumiem, faktiski finišējot sava starta reitinga līmenī. Pirmās trīs vietas ieņēma Uzbekistāna, Indija un Ķīna.

No Latvijas šahistiem Individuāli vislabāk turnīru aizvadīja Iļja Semjonovs (reitings 2245) un Madara Golsta (1938). Pirmais no viņiem spēlēja visas deviņas partijas, kurās izcīnīja sešus punktus, dalot piekto vietu pie pirmā galdiņa. Savukārt Madarai 4,5 punkti no 8. Pārējie Latvijas jaunieši ieguva pa 2,5 punktiem - Rihards Bekasovs (2182) un Maksims Golubovskis (2049) septiņās partijās, bet Ramona Golsta (1681) piecās.

Komandas treneris un delegācijas vadītājs Edvīns Ķeņģis pēc šīs Olimpiādes atzinis, ka jaunieši guvuši ļoti vērtīgu pieredzi, un arī viņam pašam ir daudz svarīgu secinājumu un vērojumu. Latvijas izlase šajās labi organizētajās sacensībās ieņēma savam līmenim atbilstošu vietu, jo turnīrā šaha lielvalstis bija bagātīgi pārstāvētas. Spēlēja gan Krievijas, gan Ķīnas, gan Indijas jaunie censoņi un šogad ļoti stipra bija Uzbekistāna, kas arī ieguva zeltu.

Treneris par turnīrā parādīto sniegumu slavējis Semjonovu un Madaru Golstu, kuri ļoti nopietni gatavojās katrai partijai un mača laikā kārtīgi cīnījās, nerespektējot pretiniekus un viņu titulus. Semjonovs turnīra gaitā savu reitingu papildināja par 48 punktiem, savu "tekošo" reitingu paceldams līdz starptautiskā meistara līmenim – 2400. Arī Madara pielika 20 punktus. Ķeņģis uzskata, ka Iļja Semjonovs jau pēc pāris gadiem varētu nopietni pretendēt uz vietu Latvijas pieaugušo izlasē. Semjonovs pēdējā laikā trenējas pie Krievijas lielmeistara Dmitrija Krjakvina, un tagad arī Ķeņģis palīdzēs mūsu jaunajam šahistam, kura reitings ir labākais mūsu valstī gan visu jauniešu, gan nu arī junioru vērtējumā.

Jauniešu U16 Olimpiādē Latvija debitēja pirms diviem gadiem Popradā (Slovākija). 54 vienību konkurencē Latvija (34. starta reitings) ieņēma 26.vietu. Toreiz individuāli labākais izlasē bija Fjodors Poļakovs, kurš deviņās partijās izcīnīja 6,5 punktus. Viņam arī sestā vieta pie trešā galdiņa.

Izmantotie resursi:
https://www.sahafederacija.lv/rakst...