Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Eiropas čempionāta pludmales volejbolā budžets būšot ap 800 tūkstošiem eiro

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Eiropas čempionāta pludmales volejbolā budžets būšot ap 800 tūkstošiem eiro
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. Foto: LVF

Septembra sākumā Jūrmaļā norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, kur varētu piedalīties teju visi labākie kontinenta pāri. Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes loceklis Kaspars Timermanis sarunā ar Sportacentrs.com atklāja, ka šogad Jūrmalas turnīra budžets būs lielāks - apmēram ap 800 tūkstošiem eiro.

Pagājušajā gadā biļešu ieņēmumi Jūrmalas Pasaules tūres 3* turnīrā bija nedaudz vairāk par 10% no kopējiem turnīra ieņēmumiem. Lielākā daļa līdzekļu ir piesaistīti no pašvaldības, valsts un CEV (Eiropas Volejbola konfederācija). “Šogad pasākuma budžets ir vēl lielāks. Joprojām ir pārrunas par cenu politiku. Mērķis varētu būt ar biļetēm nodrošināt 10% no kopējiem ieņēmumiem, bet distancēšanās dēļ mēs diez vai to šogad sasniegsim, jo nevar noteikt pārāk augstas biļešu cenas, ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju pirktspēju un ekonomiskos apstākļus. Par biļešu cenu politiku – tas ir tuvāko nedēļu jautājums," iespējamās biļešu cenas komentē Timermanis.

"Pasākuma izmaksas varētu būt nedaudz zem 800 tūkstošiem eiro. Attiecīgi šobrīd esam saņēmuši apstiprinājumu no CEV par viņu līdzfinansējumu, kas ir apmēram 200 tūkstoši. 100 tūkstošu eiro finansējums ir no Jūrmalas domes. Un pēc pēdējās informācijas Nacionālajā sporta padomē ir apstiprināts finansējums no valsts 350 tūkstošu apmērā, bet mēs gaidām gala lēmumu. Šobrīd ļoti aktīvi darbojamies ar mūsu atbalstītāiem par finansējuma piesaisti šim pasākumam.”

“Iesniegumu esam iesnieguši, attiecīgi gaidām gala lēmumu. Jāņem vērā, ka pasākums norisināsies rudenī, bet, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, mums ir nepieciešams papildu apgaismojums, lai varētu aizvadīt vakara spēles. Tā ir ļoti būtiska izdevumu sadaļa," budžeta sadārdzinājuma iemeslus atklāj Timermanis.

“Šajā nedēļā mūsu dāmu komandas – Varvara Brailko/Anete Namiķe un Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa – piedalās Pasaules tūres 1* posmā Ļubļanā. Pirmo pieredzi par pludmales volejbola rīkošanu pandēmijas laikā varēs pārliecināties gan meitenes, gan treneri. Šobrīd mēs zinām, ka mūsu sportistiem, dodoties uz šo posmu, ir nepieciešamas negatīvas Covid-19 analīzes.”

“Šobrīd mēs rēķināmies ar tiem distancēšanās ierobežojumiem, kas būs spēkā no 1. augusta. Iespējams, ka līdzīgi ierobežojumi varētu būt arī septembrī, kas nozīmē, ka pārdotais biļešu skaits varētu būt divreiz mazāks nekā pagājušogad, jo mums nebūs iespējas pārdot visas skatītāju vietas. Pagājušajā gadā kopējās tribīnes bija ar 2000 skatītāju vietām, ieskaitot organizatoru un īpaši uzaicināto viesu zonu. Šogad šis skaits būs palielināts līdz 3100 skatītāju vietām, bet pārdodamo biļešu skaits varētu būt mazāks nekā pagājušogad," tribīņu ietilpību nosauc Timermanis. “Mēs vēl esam pārrunu procesā gan ar tribīņu iekārtotājiem, gan biļešu tirgotājiem. Prognoze ir tāda, ka varētu pārdot divreiz mazāk biļešu distancēšanās dēļ.”

“Sportisti un tiesneši dzīvos noslēgtā vidē, ar salīdzinoši mazu saskarsmi ar skatītājiem. Tomēr ierobežojumus, kā viss noritēs sacensību laikā, vēl saskaņojam. Sportisti Eiropas čempionāta laikā dzīvos izolētākā vidē. Šobrīd pamatnoteikumi ir tādi, ka sportisti ieradīsies ciematā, kas atradīsies pie laukumiem, saskarsme ar citām iesaistītām personām būs ierobežota. Ja citus gadus sportisti, brīvprātīgie, tiesneši un apkalpojošais personāls atradās vienā teritorijā un varēja nedistancēties, tad šobrīd tiesneši un sportisti atradīsies teltīs noslēgtā teritorijā. Vismaz pagaidām ir šādas prasības. Vēl jauna prasība ir papildu bumbu un cita ar spēlēm saistītā inventāra regulāra dezinficēšana. Tā ir jauna prasība, ko CEV plāno ieviest.”

“Pieteikšanās turnīram ir sākusies. Pieteikšanās beigu termiņš ir 17. augusts. Šobrīd redzam, ka tās komandas, kurām nepieciešami olimpiskā reitinga punkti, ir pieteikušās. Mums ir jānodrošina visu piereģistrējušos sportistu nokļūšana Latvijā, pie kā mēs strādājam. Grūti spriest par sportistu plāniem, bet, skatoties situāciju citu valstu mediju telpā, labākie sportisti mērķtiecīgi gatavojas šim turnīram. Tiem, kuri cīnās par iekļūšanu olimpiādē caur reitingu, šis varētu būt vienīgais pasākums, kur nopelnīt šos reitinga punktus. Paredzam, ka komandu sastāvs būs ļoti spēcīgs. Redzam, ka Nīderlandes pārstāvji ir plašā lokā pieteikušies," Timermanis paredz spēcīgu dalībnieku sastāvu.

“Latvijas Volejbola federācijai būs nopietna izvēle par to, kuri pāri no Latvijas piedalīsies čempionātā. Skaidrs, ka trīs komandas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē varētu būt. Iespējams, ka Latvijas pārstāvniecība varētu būt vēl plašāka. Interesanta cīņa iespējama arī par ceturto vietu, jo aiz vadošajiem pāriem spēku samēri ir diezgan līdzīgi. Jaunajiem Latvijas pludmales volejbolistiem varētu būt pietiekami interesanti sacensties par dalību. Mums ir jāizmanto mājinieku priekšrocības," saka Timermanis.

Jāatzīmē, ka pirms divām dienām tika pieņemti jauni grozījumi, paredzot, ka sportisti no ārzemēm Latvijā drīkstēs neievērot pašizolāciju, ja viņiem būs divas negatīvas Covid-19 analīzes. Šis attiecas arī uz pludmales volejbolistiem, kas plāno startēt Eiropas čempionātā Jūrmalā.

Ierodoties Latvijā no valstīm, uz kurām tiek attiecināta prasība par 14 dienu pašizolāciju, sportisti drīkstēs šo nosacījumu neievērot, ja viņiem būs divas negatīvas Covid-19 analīzes. Pirmās jāveic vismaz trīs dienas pirms ierašanās Latvijā, bet otrās – dienu pēc ierašanās (pirmo 24 stundu laikā). Pašizolāciju drīkstēs neievērot tikai no brīža, kad būs saņemti Latvijā veikto analīžu negatīvie rezultāti. Ja sportists Latvijā uzturas ilgāku laika periodu, analīzes jāveic arī 5., 10. un 15. dienā no ierašanās brīža.

     [+] [-]

, 2020-07-31 11:05, pirms 2 mēnešiem
Citas valstis atsākās rīkot lielus turnīrus, jo plusos no tiem nav iespējams iznākt, mūsējie priecīgi tik mētājas ar piķi! Voleibols, rallijs, rallykross, motokrosam mx1 pat 3 posmus uzņemsim! Un visur pa 3000 skatītājiem 👍