Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Šmēdiņš: "Ja Pasaules tūres posmos neesi desmitniekā, tad ir pa nullēm"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Šmēdiņš: "Ja Pasaules tūres posmos neesi desmitniekā, tad ir pa nullēm"
Jānis Šmēdiņš. Foto: Ed Chan / volleyballmag.com

2015. gada Eiropas čempioni pludmales volejbolā Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs augusta sākumā, iespējams, dosies uz Sofijas komercturnīru, liecina kuldīdznieka teiktais Latvijas Volejbola federācijas youtube.com kanālā.

Koronavīrusa pandēmijas dēļ Pasaules tūres posmi šovasar nenotiek, tāpēc mūsu pludmales volejbola labākie dueti piedalās visos "Ergo Open 2020" Latvijas čempionāta etapos. Šajā nedēļas nogalē risināsies Jūrmalas posms.

"Ir uzaicinājumi arī uz diviem komercturnīriem - Sofijā un "King of the Court", informē Jānis Šmēdiņš. 6.-9. augustā FIVB paspārnē notiks "Sofia Beach Open" finālturnīrs ar balvu fondu 20 000 eiro, vēsta Bulgārijas Volejbola federācija.

Tagad pastāsta par iekļūšanu Katarā, lai marta pirmajā pusē piedalītos Pasaules tūres Dohas 4* posmā, kad koronavīrusa izplatīšanās dēļ sāka ieviest ceļošanas ierobežojumus. [Toreiz faktiskie apstākļi bija tādi, ka viņi nebija jāielaiž Katarā, jo nesen uzturējās Itālijā, bet tomēr pamanījās iekļūt]. "Mēs riskējām - izlēmām, ka uz robežas nemelosim, ja mums kaut ko prasīs, bet, ja neprasīs, tad neteiksim, ka bijām Itālijā pirms kādām 10 dienām," atklāj Jānis Šmēdiņš. Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs toreiz netika ielaisti, jo viņi nesen bija uzturējušies Eģiptē, par ko pasēs liecināja attiecīgās vīzas.

Vai ar pludmales volejbola spēlēšanu var labi nopelnīt, lai no tā varētu dzīvot arī ziemā? Pasaules tūres posmos regulāri jābūt desmitniekā, norāda kuldīdznieks Šmēdiņš. "Ja tu esi kāds divdesmitais, visu laiku 17. vietās un pa retām kāds piektais, tad nevar. Ja neesi desmitniekā, tu esi pa nullēm." Pirms dažiem gadiem Pasaules tūrē bija lielākas naudas balvas. "FIVB visu dod zālei [klasiskajam volejbolam], teiksim tā. Pludmalei tagad iet ļoti grūti, jo vairs nav pamatsponsora."

Redzat sevi nākamā gada olimpiskajās spēlēs? "Ja būs olimpiāde, es nezinu. Ja viss ies šādi, tad es domāju, ka... Visādi var būt, varbūt šo olimpiādi vienkārši izlaidīs," prāto 2012. gada Londonas olimpiādes bronzas medaļnieks, kuram ir motivācija tikt arī uz Tokijas spēlēm. "Ja tikai Latvijas čempionātā, tad es nevarētu tā saņemties."

Šī saruna notika pirms kļuva zināms, ka Jūrmalai piešķirtas tiesības 16.-20. septembrī rīkot Eiropas čempionātu.

.

Izmantotie resursi:
Latvijas Volejbola federācija

  +1 [+] [-]

, 2020-07-19 19:07, pirms pusgada
Skarbi, ka Tavā profesijā tikai 20 cilvēkiem ir alga...
Paldies atbalstītājiem, kreditētājiem un likmju licējiem t.sk.