Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Peldētājai Sisojevai 14. vieta pasaules junioru čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Peldētājai Sisojevai 14. vieta pasaules junioru čempionātā
Arina Sisojeva. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija

Latvijas peldētāja Arina Sisojeva otrdien Budapeštā izcīnīja 14. vietu pasaules junioru čempionāta 50 metru brasa distancē.

Sisojeva rīta sesijā savā debijā pasaules mēroga sacensībās priekšsacīkstēs distanci veica 32,00 sekundēs un uzrādīja 11. rezultātu, turklāt par 0,11 sekundēm pārspēja Latvijas rekordu, kas kopš 2016. gada piederēja Danai Kolidzejai.

Šāds panākums ļāva sportistei vakara sesijā piedalīties pusfinālā. Tajā viņa savu rezultātu vairs nespēja uzlabot un ar laiku 32,19 sekundes izcīnīja 14. vietu.

Arī pusfinālā ļoti pārliecinoši labākā bija itāliete Benedeta Pilato, kura tuvāko sekotāju apsteidza par 0,76 sekundēm, bet Sisojevu par 1,80 sekundēm.

Pirms sacensībām Sisojevai šajā distancē bija 19. pieteikuma laiks. Tāpat Sisojeva čempionātā startēs arī 100m un 200m brasā.

Kā vēstīts, trdien uz starta izgāja arī 2018.gada Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvējs 50m brasā Didzis Rudavs, kuram pirmajā dienā bija starts 100 metru brasa distancē, bet tajā neizdevās pietuvoties labākajiem. Latvietis finišu sasniedza pēc minūtēm un 4,43 sekundēm, kas bija 41. rezultāts starp 79 peldētājiem. No pusfināla zonas Rudavs atpalika par gandrīz divām sekundēm.

Vēl čempionātā reāla pretendente uz vietu finālā būs arī trešā Latvijas pārstāve sacensībās Ieva Maļuka.

Latvijas sportistus šajā čempionātā pavada Sergejs Kurmeļevs, Jūlija Kuzmina un fizioterapeite Alma Vītola. Savukārt tiesnešu rindās šajā čempionātā debitēs FINA kategorijas tiesnesis Reno Jēkabsons.