Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Latvijas peldētājas Maļuka un Baikova EČ priekšsacīkstēs finišē lejasgalā

Agris Suveizda

Latvijas peldētājas Maļuka un Baikova EČ priekšsacīkstēs finišē lejasgalā
Ieva Maļuka. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija

LETA. Latvijas peldētājas Ieva Maļuka un Arina Baikova piektdien Skotijā notiekošajā Eiropas čempionātā īsajā jeb 25 metru baseinā savos priekšsacīkšu peldējumos izcīnīja attiecīgi 50. un 22.vietu, nekvalificējoties pusfināla un fināla sacensībām.

Talantīgā Maļuka 100 metru brasa distanci veica vienā minūtē un 9,77 sekundēs, kas bija astotais ātrākais laiks viņas peldējumā, bet kopsummā tas deva 50.pozīciju starp 56 laiku uzrādījušajām sportistēm. Pusfinālā iekļuva 18 ātrākās peldētājas, bet Maļukai līdz pusfinālam pietrūka vairāk nekā trīs sekundes.

Tikmēr Baikova 200 metros uz muguras finišu sasniedza ar laiku divas minūtes un 13,17 sekundes, kas bija sliktākais rezultāts viņas peldējumā. Kopvērtējumā viņa ieguva 22.vietu starp 23 finišu sasniegušajām peldētājām.

Finālā iekļuva astoņas ātrākās dāmas, bet Baikovai līdz finālam pietrūka nedaudz vairāk nekā sešas sekundes.

Jau ziņots, ka Maļuka ceturtdien Glāzgovā notiekošajā Eiropas čempionātā īsajā jeb 25 metru baseinā 100 metru kompleksajā peldējumā laboja sev piederošo Latvijas rekordu. Maļuka priekšsacīkstēs distanci veica vienā minūtē un 1,19 sekundēs, pirms gada sasniegto rezultātu labojot par 0,09 sekundēm. Tāpat dienu iepriekš viņa arī laboja valsts rekordu 400 metru kompleksajā peldējumā.

Maļuka Latvijas rekordus peldēšanā labojusi 32 reizes.

Eiropas čempionātā Latviju kopumā pārstāvēs trīs sportistes - Gabriela Ņikitina, Arina Baikova un Ieva Maļuka.

Latvijas sportistes šajā čempionātā kopumā startēs 15 individuālajās distancēs. Vislielākā slodze priekšsacīkstēs būs Maļukai, kura uz starta blokiem kāps septiņās distancēs - 50, 100, 200 un 400 metros brīvajā stilā, 100 un 400 metros kompleksajā peldējumā, kā arī 100 metros brasā.

Baikova, kura ikdienā dzīvo un trenējas Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) attīstības centrā Kazaņā, Eiropas čempionātā debitēs ar startiem piecās distancēs - 200, 400 un 800 metros brīvajā stilā, kā arī 100 metros kompleksā un 200 metros uz muguras. Savukārt Ņikitina Glāzgovā dosies uz startu 50 un 100 metros brīvajā stilā, kā arī 50 metros tauriņstilā.

Eiropas čempionātā 25 metru peldbaseinā kopumā startēs 540 sportistu no 49 valstīm.

Vecā kontinenta meistarsacīkstes Glāzgova norisināsies no 4. līdz 8.decembrim.

Izmantotie resursi:
LETA