Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Sisojeva ar Latvijas rekordu pārvar pasaules junioru čempionāta priekšsacīkstes

Ints Megnis
Ints Megnis

Sisojeva ar Latvijas rekordu pārvar pasaules junioru čempionāta priekšsacīkstes
Latvijas delegācija pirms pasaules junioru čempionāta. Foto: Latvijas Peldēšanas federācija

Latvijas peldētāja Arina Sisojeva otrdien Budapeštā sasniedza vienpadsmito labāko laiku pasaules junioru čempionāta priekšsacīkstēs 50 metros brasā un sasniedza vēlāk šodien gaidāmo pusfinālu. Peldētāja pārspēja Latvijas rekordu, kas viņai ir pirmais šāds panākums karjerā.

Sisojeva savā debijā pasaules mēroga sacensībās distanci veica 32,00 sekundēs. Viņa par 1,65 sekundēm atpalika no ļoti pārliecinoši labāko rezultātu sasniegušās itālietes Benedetas Pilato.

Līdzšinējais Latvijas rekords bija 32,11 sekundes, kas kopš 2016. gada piederēja Danai Kolidzejai.

Pirms sacensībām Sisojevai šajā distancē bija 19. pieteikuma laiks. Tāpat Sisojeva čempionātā startēs arī 100m un 200m brasā.

Otrdien uz starta izgāja arī 2018.gada Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvējs 50m brasā Didzis Rudavs, kuram pirmajā dienā bija starts 100 metru brasa distancē, bet tajā neizdevās pietuvoties labākajiem. Latvietis finišu sasniedza pēc minūtēm un 4,43 sekundēm, kas bija 41. rezultāts starp 79 peldētājiem. No pusfināla zonas Rudavs atpalika par gandrīz divām sekundēm.

Vēl čempionātā reāla pretendente uz vietu finālā būs arī trešā Latvijas pārstāve sacensībās Ieva Maļuka.

Latvijas sportistus šajā čempionātā pavada Sergejs Kurmeļevs, Jūlija Kuzmina un fizioterapeite Alma Vītola. Savukārt tiesnešu rindās šajā čempionātā debitēs FINA kategorijas tiesnesis Reno Jēkabsons.