Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Rallijkrosa pilota Vītola tēvs: "Pēc finiša viņš ātri aizšmauca uz savu istabu"

Juris Grīns
Juris Grīns

Rallijkrosa pilota Vītola tēvs: "Pēc finiša viņš ātri aizšmauca uz savu istabu"
Foto: Facebook.com/swiftrallycross

Nedēļas nogalē Kroftas trasē tiek aizvadīts Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta fināls – pēdējie divi posmi, kuros uz starta arī Latvijas braucējs Roberts Vītols. Sestdien čempionāta priekšpēdējā sacīkstē Vītolam smagā cīņā ceturtā vieta.

Jau pirms sacīkstes bija skaidrs, ka sestdienas cīņa būs ļoti sarežģīta, jo visas dienas garumā tika solīts lietus. Lai gan konfigurācijas ziņā aplis nešķita nekas ļoti aizraujošs – garas taisnes, daži līkumi – slapjā laikā trase ļoti sarežģīta. Grunts sekcija ļoti tuvu autokrosam, ar dubļiem un nelīdzenumiem, savukārt asfalts, sevišķi savienojumos ar grunti, ļoti slidens mālaino sanesumu dēļ.

Šādos apstākļos pirmajā kvalifikācijā Roberts Vītols uzvarēja startā un trasē devās kā līderis, līdz izbrauciens pļavā sabojāja rezultātu – septītā vieta pēc pirmās sērijas. Otrajā sacīkstē savā braucienā Vītols otrais, sērijā piektais, vairākiem konkurentiem piedzīvojot izslīdēšanas un problēmas. Trešajā kvalifikācijā Roberts iebrauc trijniekā, gūstot trešo pozīciju. Šajā sērijā pārstāja līt, bet latvietim bija jābrauc pirmajā kvalifikācijas grupā, kurai trase vēl bija slapjāka nekā nākamā brauciena dalībniekiem. Kopumā tas nozīmēja ceturto vietu trīs braucienu summā un startu finālā no otrās rindas.

Spraigā sacīkstē finālā Roberts Vītols sasniedza finišu ceturtajā vietā, par ko braucējs nebija līdz galam apmierināts. Taču labā ziņa bija, ka galvenais konkurents cīņā par Lielbritānijas čempionāta medaļu Bens Seijers finišēja aiz latvieša, kas Robertam ļauj pirms svētdienas sacīkstes nedaudz nostiprināties čempionāta trešajā vietā.

Pirmajā trijniekā sestdien iekļuva Lūks un Džeimss Konstentaini, starp kuriem otrajā vietā iebrauca Patriks O`Donovans, kurš pēc nefinišētām divām kvalifikācijām startēja no pēdējās – astotās pozīcijas.

Roberta tēvs un menedžeris Uģis Vītols rezumē sestdienas cīņu: “Pēc sacīkstes atbraucot mūsu nometnes vietā Roberts visai ātri aizšmauca uz savu istabu, jo nav apmierināts ar savu šodienas sniegumu. Protams, uzdevums būt priekšā Seijeram tika izpildīts, taču es piekristu, ka šī diena mums neizdevās tāda, kādu mēs to vēlētos. Bija kļūdas, bija arī kļūdas, kuras atkārtojās, lai gan tās tika izrunātas. Taču tas pieder pie mācīšanās procesa, un šādām mācībām arī ir jābūt. Jebkurā gadījumā trase un sacīkste bija ļoti smaga seguma un laika apstākļu dēļ, bija jāpacīnās. Šodien līderi bija neķerami – Konstentaini un O`Donovans ir izauguši tepat pāris kilometru attālumā no trases, tāpēc perfekti acīm redzot zināja apļa nianses un “uzvedību” šādos apstākļos – absolūti pelnīta un pārliecinoša uzvara un vadošās pozīcijas. Ar Robi jau paspējām daudz pārrunāt par lietām, kuras mūs neapmierināja braukšanā. Viņš ir sarēķinājis, ka svētdien drīkst finišēt arī tūlīt aiz Seijera, taču ne tālāk. Man liekas, ka pēdējā sacīkstē gan vajadzētu dabūt arī kausu!”

Izmantotie resursi:
Autocross.lv

     [+] [-]

, 2019-10-28 08:03, pirms gada
Taču finālā notika neticamais – līdz ar aktīvām tiešajām cīņām konkurenti sāka stumdīt pa trasi līkumu iekšmalās izvietotos riepu krāvumus, tos notriecot, vai vienkārši nogriežot līkumus. Lai gan Junior klase izteikti tika brīdināta par trases norobežojumu aizskaršanu, izsišanu vai apbraukšanu, nekādi dramatiski lēmumi netika pieņemti. Roberts veica savus apļus pēc iespējas korektāk, neaizskarot līkumu iekšmalas. Tā vietā viņš bija spiests pat izbraukt no trases, jo ceļa vidū bija pārējo izsistie riepu krāvumi. Rezultātā fināls noslēgts septītajā vietā, kas nozīmē,ka nedēļas nogale izvērsusies katastrofāla rezultātu ziņā.