Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Jau 24 gadu vecumā karjeru noslēdz MXGP braucējs Kovingtons

Juris Grīns
Juris Grīns

Jau 24 gadu vecumā karjeru noslēdz MXGP braucējs Kovingtons
Tomass Kovingtons. Foto: mxgp.com

Amerikāņu motosportists Tomass Kovingtons, kurš vairākas sezonas bija konkurents Paulam Jonasam, bet tikai šogad debitēja pasaules motokrosa čempionāta lielākajā klasē MXGP, 24 gadu vecumā paziņojis par karjeras beigšanu. Turpmāk Kovingtons nestartēs ne Eiropā, ne arī Amerikā.

Pasaules motokrosa čempionātā Konvigtons piedalās kopš 2014. gada, kad kļuva par "Monster Energy Kawasaki" rūpnīcas braucēju. 2015. gadā viņš guva pirmo uzvaru, bet 2016. gadā pievienojās "Rockstar Energy Husqvarna" vienībai, atkal uzvarot vienā no braucieniem. 2017. gadā, kad par MX2 pasaules čempionu kļuva Pauls Jonass, amerikānis jau triumfēja piecos braucienos un divu posmu kopvērtējumā, sasniedzot ceturto vietu kopvērtējumā. Labs izvērtās arī 2018. gads, kad atkal tika uzvarēts piecos braucienos, kā arī viena posma kopvērtējumā, bet sezona noslēgta piektajā vietā. Jonass togad bija otrais.

2019. gadu Kovingtons pavadīja Amerikā, bet sportists piedzīvoja vairākus pamatīgus kritienus, tāpat viņam tika konstatēts Epšteina-Barra vīruss. Šogad Konvingtons debitēja MXGP klasē, kur pārstāv "Gebben Van Venrooy Yamaha" vienību, bet ar augstiem rezultātiem pagaidām nav izcēlies - tikai četros braucienos izdevies gūt punktus un kopvērtējumā tiek ieņemta 34. pozīcija. Nav šaubu, ka sniegumu ietekmē pagājušajā gadā piedzīvotās veselības problēmas.

"Esmu izlēmis, ka pienācis laiks sākt kaut ko jaunu," paziņojumā raksta Kovingtons. "Beigt dalību sacīkstēs ir grūtākais lēmums, ko jebkad savā dzīvē esmu pieņēmis, jo tas ir viss, ar ko esmu nodarbojies pēdējos 20 gadus. Ņemot vērā to, kā viss pēdējā laikā notiek, es vienkārši vairs negribu uzņemties tos riskus, pie kā esmu pieradis. Nezinu, varbūt tas ir saistīts ar tiem kritieniem, ko piedzīvoju pirms superkrosa sezonas pagājušajā gadā. Pāris reizes sasitu galvu un izslēdzos. Negribu, lai vēl tā notiek. Arī vietu MXGP rūpnīcu komandās nav daudz, tāpēc jūtu, ka šis ir īstais brīdis, lai ietu tālāk un sāktu dzīvē jaunu lappusi."

Kovingtons bija vienīgais amerikānis, kurš šogad piedalās pasaules motokrosa čempionātā.

Izmantotie resursi:
Racer X Online - Motocross & Supercross News