Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Vilnēvs: "Sakiet saviem bērniem, lai viņi nenodarbojas ar autosportu"

Juris Grīns
Juris Grīns

Vilnēvs: "Sakiet saviem bērniem, lai viņi nenodarbojas ar autosportu"
Foto: ADAC Formula 4

1997. gada F1 pasaules čempions Žaks Vinēvs, kurš vienmēr izcēlies ar tiešu valodu, iesaka vecākiem savas atvases nesūtīt nodarboties ar profesionālo autosportu, jo mūsdienās tas kļuvis par nišas sporta veidu, kas faktiski pieejams tikai ļoti bagātu vecāku bērniem. Tajā pašā laikā Vilnēvs uzsācis jaunu programmu jaunajiem talantiem.

Mūsdienās jaunajiem sportistiem, kas guvuši pieredzi un sasniegumus kartingā, vajadzīgi aptuveni pieci gadi dažādos junioru formulu seriālos, pirms iespējams tādā vai citādā veidā ienākt "Formulā 1". Dažiem paveicas kļūt par sacīkšu pilotiem, citi tiek līdz testpilotu postenim, taču jebkurā gadījumā junioru formulās iztērētie līdzekļi sasniedz desmitiem miljonus eiro.

"Esmu sacīkšu aizkulisēs jau vairākus gadus, redzu, kā viss notiek, un tas mani patiešām satrauc, iespējams, tāpēc, ka man pašam ir bērni," stāsta Vilnēvs. "Dažkārt vecāki vēršas pie manis pēc padoma, ko darīt ar dēlu? Mana pirmā atbilde ir: sakiet viņam, lai viņš nodarbojas ar kaut ko citu. Tā ir briesmīga atbilde, bet es nedrīkstu melot. "

Vilnēvs savu nostāju paskaidro sīkāk: "Mūsdienās nosūtīt bērnu uz trasi ir tas pats, kas rīkot viņam Ziemassvētkus ar lielu egli katru dienu. Te vairs nav stāsts par talantīgu bērnu attīstīšanu, un tas ir sācis mani dziļi nomākt. Agrāk tādiem pilotiem, kuriem nebija tik daudz iespēju, bet bija talants, meklēja iespējas, lai viņi varētu iekļūt šajā sportā."

Vilnēvs, sadarbībā ar savu draugu un bijušo sacīkšu braucēju Patriku Lamerjē, uzsācis programmu, ar kuras palīdzību cer dot jaunajiem talantiem iespēju kāpt pa karjeras kāpnēm. Tā sāksies jau aprīlī un pirmajā posmā 96 jaunajiem talantiem tiks dota iespēja piecu dienu garumā apgūt apmācības "Formula 4" kategorijā Francijā, Maņikūras trasē. Dalības maksa ir 15 tūkstoši eiro no braucēja. No šīs grupas 48 labākie tiks tālāk, pēc tam 24 atlasīs uz pusfinālu, bet talantīgākie pieci cīnīsies par iespēju saņemt bezmaksas ceļazīmi uz pilnu Eiropas F4 čempionāta sezonu 2020. gadā 500-650 tūkstošu eiro vērtībā.

Izmantotie resursi:
Grand Prix 247 | Formula 1 | F1 News &...