Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Fetels - 2010. gada F1 pasaules čempions

Fetels - 2010. gada F1 pasaules čempions
Sebastiens Fetels (vidū) saņem šampānieša dušu
Foto: AFP/Scanpix
F1, F-1 2010 UAE GP
1. Sebastien Vettel 1:39:36.837  
betSafe

Par Abu Dabi F1 posma uzvarētāju šodien kļuva "Red Bull" komandas braucējs Sebastiens Fetels, kuram, sakrītot vairākiem faktoriem, tomēr izdevās kļūt par 2010. gada F1 pasaules čempionu. Jāatzīmē, ka Fetels tādējādi kļuvis par visjaunāko F1 pasaules čempionu.

Pēc starta savas pozīcijas saglabāja Fetels un Luiss Hamiltons, kamēr Džensonam Batonam izdevās apsteigt Fernando Alonso. Burtiski pēc neilga laika vienā līkumā savu formulu sagrieza Mihaels Šūmahers, un tajā brīdī viņa formulā ieskrēja Vitantonio Liuci. Nekavējoties trasē devās drošības mašīna, kamēr abi piloti draudzīgi sarokojoties devās uz boksiem.

Sestajā aplī drošības mašīna atstāja trasi un sacīkstes atsākās. 12. aplī boksos devās Marks Vēbers, kurš pēc tam trasē atgriezās aiz Haimes Alguersuari. Vēberam kādu laiku neizdevās apsteigt Alguersuari. Arī pats pilots negrasījās atdot tik viegli pozīciju Vēberam, līdz nedaudz vēlāk Vēberam ''izdevās'' apsteigt "Toro Rosso" pilotu (izskatījās, ka Alguersuarī speciāli palaida garām austrālieti). Līdz ko Vēbers bija apsteidzis "Toro Rosso" pilotu, viņš uzreiz par 0,8 sekundēm bija ātrāks par Fernando Alonso. Nākamajā aplī uzreiz boksos devās Alonso, kuram pēc tam izdevās trasē atgriezties tieši pirms Vēbera.

Pēc neilga laika Alonso un Vēbers noķēra sev priekšā braucošo Vitāliju Petrovu. Divas reizes Alonso, cīnoties ar Petrovu, izbrauca ārpus trases, taču Vēbers nebija tik tuvu Alonso, lai varētu apsteigt spāņu pilotu. Lai arī kā Alonso centās apsteigt krievu pilotu, tas viņam neizdevās. Tikmēr ātri brauca arī otrs "Renault" pilots Roberts Kubica, kuram pēc boksu apmeklējuma izdevās finišēt pirms Petrova un Alonso. Tas tikai nozīmēja to, ja Fetels uzvar un Alonso paliek ārpus pirmā piecinieka, par čempionu kļūst tieši Fetels. Un tas arī viņam izdevās – Fetels uzvarēja, kamēr Alonso un Vēbers, netiekot garām Petrovam, finiša līniju sasniedza attiecīgi septītajā un astotajā vietā.

Līdz ar to par 2010. gada F1 pasaules čempionu kļuva Fetels, aiz sevis atstājot Alonso un Vēberu. Konstruktora kausu jau iepriekšējā posmā sev bija nodrošinājusi "Red Bull" komanda.

Abu Dabi posma rezultāti

VietaPilotsFormulaLaiks
1.VettelRed Bull-Renault1:39:36.837
2.HamiltonMcLaren-Mercedes+ 10.1
3.ButtonMcLaren-Mercedes+ 11.0
4.RosbergMercedes+ 30.7
5.KubicaRenault+ 39.0
6.PetrovRenault+ 43.5
7.AlonsoFerrari+ 43.7
8.WebberRed Bull-Renault+ 44.2
9.AlguersuariToro Rosso-Ferrari+ 50.2
10.MassaFerrari+ 50.8
11.HeidfeldSauber-Ferrari+ 51.5
12.BarrichelloWilliams-Cosworth+ 57.6
13.SutilForce India-Mercedes+ 58.3
14.KobayashiSauber-Ferrari+ 59.5
15.BuemiToro Rosso-Ferrari+ 1:03.1
16.HulkenbergWilliams-Cosworth+ 1:04.7
17.KovalainenLotus-Cosworth+ 1 aplis
18.Di GrassiVirgin-Cosworth+ 2 apļi
19.SennaHRT-Cosworth+ 2 apļi
20.KlienHRT-Cosworth+ 2 apļi
21.TrulliLotus-Cosworth+ 4 apļi

Izstājās

BraucējsFormulaApļu skaits
GlockVirgin-Cosworth44
SchumacherMercedes1
LiuzziForce India-Mercedes1

Pasaules čempionāta kopvērtējums pilotiem

V.PilotsPts
1.Sebastjans Fetels12-2581518-122561515-121825-2525256
2.Fernando Alonso2512-121884154-2518-25251525156252
3.Marks Vēbers4218425251510-258251881518-184242
4.Lūiss Hamiltons158818-102525181812-25--10181218240
5.Džensons Batons62542510-18181512104-181212-1015214
6.Felipe Masa1815628126---181212153-15-1144
7.Niko Rosbergs10101515-61081154-81010--812142
8.Roberts Kubica-1812104158610-6-1546-10210136
9.Mihaels Šūmahers81-112-12--22-62-8126-72
10.Rubens Barikello14--2---1210-1-1826--47
11.Adrians Zutils--10-642184--10-2----47
12.Kamui Kobajaši------1-68-24--641-32
13.Vitālijs Petrovs---6------1102-----827
14.Niko Hilkenbergs--1------1-8-61-14-22
15.Vitantonio Liuci26---2-2----1---8--21
16.Sebastjans Buemi-----1-42------1---8
17.Pedro De la Rosa-----------6-------6
18.Niks Haidfelds---------------42--6
19.Haime Alguersuari--2-1-------------25
20.Jarno Trulli-------------------
21.Heiki Kovalainens-------------------
22.Karuns Čandhoks-------------------
23.Bruno Senna-------------------
24.Timo Gloks-------------------
26.Luka Di Grasi-------------------
27.Sakons Jamamoto-------------------
28.Kristians Klīns-------------------

Kopvērtējums ražotāju ieskaitē

VietaKomandaPunkti
1.Red Bull-Renault498
2.McLaren-Mercedes454
3.Ferrari396
4.Mercedes214
5.Renault163
6.Williams-Cosworth69
7.Force India-Mercedes68
8.Sauber-Ferrari44
1 2 3 4 5 6 208 komentāri

  -3 [+] [-]

, 2010-11-14 16:44, pirms 8 gadiem
Taads ir sports...Apsveicu Vetelu
Horner apchakareeja gan Weberu gan Ferrari
Slēpts komentārs: playthegame

  -2 [+] [-]

, 2010-11-14 16:45, pirms 8 gadiem
negaidīti!!!

  +1 [+] [-]

, 2010-11-14 16:45, pirms 8 gadiem
MALACIS!
Slēpts komentārs: Domu_Lasītājs

  +6 [+] [-]

, 2010-11-14 16:45, pirms 8 gadiem
Lai piedod man Ferrari fani,bet Petrovs izdarija lielu darbu.
Paldies Petrov

 +38 [+] [-]

, 2010-11-14 16:45, pirms 8 gadiem
Fetelam jāsaka paldies Petrovam.
Vēbers var teikt ''paldies'' komandai, kura noraka viņa cerības, iesaucot tik agri boksos

  +6 [+] [-]

, 2010-11-14 16:45, pirms 8 gadiem
Mja sarkanie pasi sevi noraka...uzlika par galveno konkurentu Veberu un aplauzaas
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +14 [+] [-]

, 2010-11-14 16:45, pirms 8 gadiem
Nu re, Alonso: "Esmu 100% drošs par titula izcīnīšanu" laikam jau tomēr šitas atmaksājās. Bet žēl, biju par Vēberu. Tagad tik jautājums, kur viņš brauks nākamsezon, jo nu neticās, ka ar visām nesaskaņām viņš paliks buļļos!

     [+] [-]

, 2010-11-14 16:45, pirms 8 gadiem
playthegame rakstīja: apsveicu Fettelu, par cempionu kluva pilots kurs to sezonas laika bija vismazak pelnijis...
Un kurš tad bija pelnījis? Alonso?
Slēpts komentārs: chr1sT

  +2 [+] [-]

, 2010-11-14 16:46, pirms 8 gadiem
spraiss rakstīja: Lai piedod man Ferrari fani,bet Petrovs izdarija lielu darbu.
Paldies Petrov
Petrovs parakstot jauno ligumu laikam jutas atbrivots no stresa un brauca uzreiz bez kludaam
Slēpts komentārs: ChupaaChubzz
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +17 [+] [-]

, 2010-11-14 16:46, pirms 8 gadiem
Cik drausmiga strategiska kluda Ferrari, trase kur nav iespejams apdzit.

 +18 [+] [-]

, 2010-11-14 16:46, pirms 8 gadiem
Ferrari paraugstunda - kā izsēt visu, kas iegūts sezonā, izmantojot 1 boksa apmeklējumu...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -3 [+] [-]

, 2010-11-14 16:46, pirms 8 gadiem
fans81 rakstīja: Taads ir sports...Apsveicu Vetelu
Horner apchakareeja gan Weberu gan Ferrari

  +5 [+] [-]

, 2010-11-14 16:46, pirms 8 gadiem
Ferrari taktika.... psc.. Kur bija praats saukt Alonso iekshaa, ja redz, ka Webers aiz Petrova izbrauca + priekshaa mashiinu juura.. Uz ko vinji cereeja?
Slēpts komentārs: Djokovic

  +3 [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
playthegame rakstīja: apsveicu Fettelu, par cempionu kluva pilots kurs to sezonas laika bija vismazak pelnijis...
Pievienojos apsveikumiem un visam pārējam

  +7 [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
Kas var būt labāks par šo !

  +9 [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
Vitālijs Petrovs - varonis.

Paldies visiem autosporta svētajiem, ka Alonso netika pie titula! Cerams, ka šis tituls Sebastianam dos vairāk prāta un mazāk muļķības. 2011'ajā čempions būs - Hamiltons!

No sirds apsveicu Fetelu!

  +1 [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
MAN JUMS VISIEM MUĻĶIEM, KAS PAGĀJUŠAJĀ SACĪKSTĒ PĀRMETA FETELAM PAR VĒBERA NEPALAIŠANU, IR SAKĀMS VIENS VĀRDS - AUNI!

 +13 [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
Ferrari taktika apalja 0 žēl Alonso, cerēju, ka viņš būs čempions!
Bet kulakus gan beigās varēja vairs nerādīt Petrovam, jo bij jau par vēlu

     [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
jaaaaaaaaaaaaaaaaa beidzot apsveicu vettelu vinsh bija pelnijis un petrov malacis ka tureji to lohu sev aizmugure

 +25 [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
Spāņi tagad ienīdīs krievus vēl vairāk kā līdz šim
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2010-11-14 16:47, pirms 8 gadiem
Pirms sacīkstēm Fetelu atbalstīja gaužām maz SC lasītāju sanāk ka Latvijā ir baigais aplauziens!

 +11 [+] [-]

, 2010-11-14 16:48, pirms 8 gadiem
triis ieprieksheejo gadu chempioni uz vienu pjedestalu

  +4 [+] [-]

, 2010-11-14 16:48, pirms 8 gadiem
Fetelam tagad jāpadalas ar "krieviņu"

  -3 [+] [-]

, 2010-11-14 16:48, pirms 8 gadiem
apsveicu Fetelu kautgan gribēju lai uzvar Alonso
nu nekas jācer ka nākošgad būs revanš no Ferrari puses un uzvarēs Massa

 +19 [+] [-]

, 2010-11-14 16:48, pirms 8 gadiem
Ferrari izdarīja visu, lai Alonso neuzvarētu.

  +5 [+] [-]

, 2010-11-14 16:48, pirms 8 gadiem
kalnietis rakstīja: Un kurš tad bija pelnījis? Alonso?
Alonso, Vebers, Hamiltons, bet ne pilots kuram ir tads talants, 1sek. apli atraka formula ka konkurentiem, komandas atbalsts cina pret komandas biedru... jebkurs cits pilots Fettela vieta to titulu butu izcelis jau sezonas vidu
1 2 3 4 5 6 208 komentāri